Szukaj w działach:

COMAU na MSV 2016 w Brnie

 

comau-brno
 Fot.: COMAU na MSV 2016


Comau zaprezentowało swoją rodzinę małych robotów w Czechach na Międzynarodowych Targach Maszynowych MSV w Brnie. 

Brno - Po raz pierwszy Comau, ma pokazała w Czechach całą małą rodzinę robotów, złożoną z Racera3, nowego Racera5 - ewolucji słynnego Racer3 i Rebel-S, nową rodzinę robotów Scara.

Nowy robot Racer 5 jest rozszerzeniem małej rodziny robotów do szybkich zastosowań na ograniczonych przestrzeniach roboczych, w tym obsługi maszyn, montażu czy pick & place - oferowany jest w dwóch wersjach zasięgowych: Racer5-0.63 i Racer5-0.80. Roboty wymagają niedużej przestrzeni i zapewniają optymalny układ, pełną integrację z wszystkimi robotami na danej linii, a także pełną kontrolę każdego robota poprzez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Tak przedstawiają się parametry techniczne zastosowania, w którym wszystkie roboty, przegubowe oraz SCARA, podają sobie kostkę, z wysoką precyzją i powtarzalnością w procesie, do którego najlepiej pasują, czyli „pick & place”.

COMAU na MSV 2016
 

Rebel-S jest nowym 4-osiowym robotem typu Scara, w 5 różnych konfiguracjach o ładowności 6 kg i 3 różnych zasięgach. Nazwa tych nowych robotów odzwierciedla różnice robotów Scara w porównaniu z innymi robotami z asortymentu Comau. Można je uznać za "rebeliantów" w tym sensie, że nie są przegubowe, oferują wiele pozycji montażowych, wykorzystują elementy dystansowe - proste, ale bardzo innowacyjne rozwiązanie do rozszerzania zasięgu robota. Te modułowe „spacery”, pozwalają robotowi rozszerzyć swój zasięg działania. Z zestawem uzupełniającym złożonym właśnie ze „spacerów” i przewodów, możliwa jest zamienna konstrukcja ramienia robota. Kup jeden, odbierz pięć - to właśnie oferuje koncepcja modułowa od Comau.

Wszystkie nowe robotów dostępne są również w wersji openROBOTICS, gdzie robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącymi maszynami / linią kontrolowaną przez technologię B & R.

 

Oprócz tych nowych produktów, Comau przedstawiło także znane już roboty takie jak NJ60 czy Racer7 1.4 z opcją aplikacji spawalniczych.


POLECAMY:

Zobacz Profil firmy COMAU na portalu Staleo.pl


Źródło: COMAU Poland

 

Dodano 13.10.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy