Szukaj w działach:

Nowa siedziba Prima Industrie w Turynie

 

Nowa siedziba i Demo Center Prima Industrie
 Fot.: Staleo.pl 


23 maja w Collegno w Turynie odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby oraz centrum technologicznego Prima Industrie, skąd firma będzie kierować swoją grupą obecną w 80 krajach.


Nowa inwestycja Prima Industrie ma 5000 m2 i jest całkowicie samowystarczalna energetycznie – to wszystko dzięki wykorzystaniu przyjaznych środowisku materiałów i technologii. Centrum pomieści nie tylko biura grupy kierowanej przez Gianfranco Carbonato, ale będzie także miejscem spotkań i wydarzeń dla klientów, badaczy, współpracowników i gości z całego świata.

23 maja założyciel i prezes Prima Industrie Gianfranco Carbonato, w obecności prezydenta Regionu Piemont Sergia Chiampariny, burmistrza Turynu Piera Fassiny i prezesa związku przemysłowców „Confindustria” Vincenza Boccii, zainaugurował działalność nowej siedziby i centrum technologicznego przy ulicy Torino-Pianezza w Collegno. Mieścić się tam będą centralne biura grupy, która osiągając w 2015 roku obrót w wysokości 365 milionów euro, jest liderem w branży projektowania, produkcji i dostarczania systemów laserowych do zastosowania w przemyśle i maszyn do obróbki blachy, jak również elektroniki przemysłowej i technologii laserowych.

Prima Industrie nowa siedziba
 Fot.: Staleo.pl 


- "Rozwój na przestrzeni lat spowodował potrzebę stworzenia głównego centrum, które mogłoby efektywnie koordynować file grupy. Projekt ten przewidzieliśmy na kilka lat. Dziś wreszcie mamy odpowiednie miejsce dla technologii naszej grupy, a zwłaszcza dla produktów naszego oddziału Prima Power. Na tym etapie posiadamy jeden z najbardziej rozbudowanych parków maszynowych na świecie i dostarczamy produkty głównym klientom, z takich branż jak: motoryzacja, lotnictwo i kosmonautyka, HVAC, windy i schody ruchome, czy maszyny budowlane. Otwarcie nowego centrum technologicznego daje nam możliwość zaprezentowania naszym Klientom fabryki i technologii, jakie wykorzystujemy. Jest to podstawowy wymóg dla technologicznie zaawansowanych grup, takich jak nasza, która inwestuje 6,5% swojego obrotu w prace badawczo-rozwojowe i oferuje wysoce innowacyjne produkty" - mówi Gianfranco Carbonato, prezes i założyciel Prima Industrie. 

Nowe centrum technologiczne, w które Prima Industrie zainwestowała 8,5 miliona euro (oraz około 6,5 miliona euro w maszyny) zostało zbudowane w niecały rok po wmurowaniu kamienia węgielnego. Inwestycja ma 5 000 m2, z czego 2 500 m2 zajmują biura Prima Industrie i Prima Power, natomiast 2 500 m2 przeznaczono na pomieszczenie pokazowe i udogodnienia dla klientów. Nowe centrum z łatwością pomieści jednocześnie 4 delegacje gości. Dodatkowo do ich dyspozycji pozostaje sala szkoleniowa na 80 osób i pomieszczenie pokazowe. W centrum technologicznym (Demo Center) klienci znajdą 11 działających maszyn, w tym pełną linię produkcyjną.
 

Prima Industrie nowa siedziba
 Fot.: Staleo.pl 


Nowa siedziba firmy została wyposażona w najnowsze technologie, które zapewniają oszczędność energii, od termoizolacji przez wytwarzanie energii za pomocą paneli fotowoltaicznych i słonecznych po instalację geotermalną. Dodatkowo oświetlenie budynku jest całkowicie zautomatyzowane, dzięki systemowi automatyki budynkowej, co również obniża koszty utrzymania. Oznacza to redukcję emisji CO2o około 300 ton rocznie. Filozofia ta jest ściśle powiązana z koncepcją „Green Means”, którą Prima Industrie stosuje we wszystkich liniach produkcyjnych i która pozwala na znaczącą redukcję zużycia energii w porównaniu do tradycyjnych technologii (lasery - 45%, wykrawarki - 80%).


Źródło: Prima Power, Staleo.pl

 

Dodano 01.06.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy