Szukaj w działach:

Prima Power zaprasza na STOM-BLECH 2016

 

Prima Power STOM zaproszenie
Fot.: Prima Power  


W dniach 9-11 marca 2016r. Prima Power po raz kolejny zostanie jednym z wystawców Targów Obróbki Blach STOM - BLECH w Kielcach.


W czasie tegorocznej, dziewiątej edycji firma przedstawi na swoim stoisku nowośćnajnowszej generacji prasę krawędziową eP 2040. W maszynie zastosowano nie tylko nowy design, ale także najnowszą technologię. W porównaniu do wcześniejszego modelu, prasa posiada większą siłę nacisku oraz większą długość gięcia. Prócz nowości Prima Power zaprezentuje również znaną już wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową SGe5.

Prasa krawędziowa eP2040 stanowi szybkie, dokładne, a także efektywne serwo-elektryczne rozwiązanie do gięcia, niewymagające stosowania hydrauliki. Cała seria opiera się na wieloletnim doświadczeniu w budowie pras oraz serwo-elektrycznych maszyn do obróbki blach. Najnowsza generacja maszyny odznacza się wydajnością i niezawodnością, ze specjalnym uwzględnieniem ochrony środowiska. Łączy w sobie także zalety przeniesienia siły, poprzez pas oraz rolki napędowe z elastycznością technologii kompensacji ugięcia belki CNC.

Prasa krawędziowa eP2040
Fot.: Prima Power (eP2040)


Nowa technologia maszyn charakteryzuje się między innymi zwiększeniem siły nacisku ze 100 do 200 ton, ale także zwiększeniem długości gięcia z 3 do 4 metrów. Dlatego, w zestawieniu z poprzednim modelem eP 1030, na prasie eP2040 można wykonywać większe detale lub/i z blach o większej grubości. Świadczy to o dynamicznym rozwoju pras krawędziowych o napędzie serwo-elektrycznym, wyrażanym przez ustawiczne zwiększanie ich możliwości produkcyjnych.

Dla osiągnięcia perfekcyjnego gięcia maszyna została wzbogacona o dodatkowe funkcje:

 • system rolek i pasów napędzanych przez serwonapędy, równomiernie rozkłada siły gięcia na całej długości górnej belki
 • system kompensacji ugięcia belki CNC gwarantuje uzyskanie idealnej dokładności i powtarzalności gięcia w każdych warunkach


Wykrawarka rewolwerowa zintegrowana z gilotyną kątową SGe5 cieszy się dużym uznaniem wśród zwiedzających. Dlatego firma Prima Power po raz kolejny zdecydowała się na jej pokaz podczas Targów w Kielcach. Czołowym celem maszyny jest dostarczanie jednego systemu do przetworzenia pełnowymiarowego arkusza wyjściowego w gotowy wycięty detal, który może zostać skierowany do kolejnego procesu. Obecnie technologia SGe (gilotyna kątowa z wykrawarką) jest stosowana w świecie przemysłu jako samodzielne urządzenie produkcyjne z napędem serwo-elektrycznym lub jako jednostka centralna w zintegrowanym systemie produkcji oraz magazynowania produktów z blachy.

Wykrawarka rewolwerowa zintegrowana
Fot.: Prima Power (SGe5)


Targi Obróbki Blach STOM - BLECH są jednym z bardziej znaczących wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to już dziewiąta edycja.

Podczas imprezy zostaną zaprezentowane

 • Maszyny  
 • Oprzyrządowania do obróbki blach
 • Oprzyrządowania technologiczne obrabiarek
 • Najnowsze programy
 • Systemy wspomagania komputerowego procesów obróbki. 


Firma Prima Power, która kolejny raz będzie jednym z wystawców, jest pionierem w zastosowaniu napędów serwo-elektrycznych na świecie. Po raz pierwszy tego typu metodę zastosowano w prasach rewolwerowych pod koniec lat 90-tych, a pierwsze hydrauliczne kombinacje wykrawarki z gilotyną kątową powstały w 1987 roku.


Darmowe zaproszenie i wejściówki na targi STOM 2016 od firmy
 Prima Power do pobrania pod poniższym linkiem: 

Zaproszenie STOM 2016 Prima Power


Źródło: Prima Power, Targi Kielce

 

Dodano 26.02.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy