Szukaj w działach:

Prima is here - Prima Power na Blechexpo

Pod hasłem „Prima is here” swoje nowoczesne, zintegrowane rozwiązania zaprezentuje włoski producent systemów do obróbki blach Prima Power na międzynarodowych targach maszyn i urządzeń Blechexpo 2019.

Będzie to już 14. edycja wydarzenia, które odbędzie się w dniach 5-8 listopada w Stuttgardzie. Na stoisku firmy nie zabraknie nowości i premierowych pokazów maszyn.

„Prima is here” to motto, które określa podejście Prima Power do swoich klientów, nie tylko na targach, ale na każdym etapie współpracy. Profesjonalne doradztwo dostosowane do potrzeb klienta jest kluczem do rozwoju i poszerzenia grona nowych i istniejących klientów. Pod tym hasłem Prima Power prezentuje swoje rozwiązania na tegorocznych targach w Stuttgarcie. 
"Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mamy możliwość pojawić się na jednych z największych w Europie targach branżowych. W tym roku prezentacja naszych maszyn obejmuje kompleksowy proces obróbki komponentów z cienkiej blachy. Podczas wydarzenia na odwiedzających będą czekali nasi specjaliści, gotowi by przedstawić najlepsze możliwe rozwiązanie do danego rodzaju produkcji" – tłumaczy Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Premiera eP Genius 1030

Premiera eP Genius 1030

Na tegorocznym Blechexpo zaprezentowane zostanie nowa prasa krawędziowa - EP Genius 1030. Jest to serwoelektryczna maszyna z automatyczną wymianą narzędzi i automatycznym łożyskiem. Charakteryzuje się wysoką dynamiką i precyzją oraz gwarantuje powtarzalność gięcia na najwyższym poziomie. Całkowity brak oleju prowadzi do uproszczonej i ekonomicznej konserwacji urządzenia. W rezultacie użytkownik oszczędza czas, uzyskując lepszą jakość gięcia. EP Genius 1030 nie wymaga ręcznej i długiej wymiany narzędzi, której jakość jest ściśle związana z doświadczeniem operatora. Określa to czas przestoju produkcji i dokładność kąta gięcia po ponownej instalacji detali. EP Genius ma 15 osi, a maksymalna liczba narzędzi do przechowywania wynosi 32 metry. Nowy model prasy jest wszechstronną maszyną serwoelektryczną z dobrą korelacją między siłą zginającą a długością (105 ton i 3060 mm), automatyczną kompensacją ugięcia belki, 5-osiowym tylnym suwakiem i kontrolą kąta gięcia IRIS. Trójosiowy magazyn narzędzi mieści do 32 metrów segmentów narzędzi na 8 półkach. Rozwiązanie działa tam, gdzie trzeba często zmieniać, a produkcja odbywa się w małych partiach.

Prima Power Laser Genius with Combo Tower Laser

Laser Genius 1530 ze światłowodem 10 kW

W Stuttgardzie Prima Power zaprezentuje również swoją wycinarkę laserową Laser Genius 1530 wyposażony w światłowodowe źródło o mocy 10 kW. Jego największym wyróżnikiem jest czas przebicia mniejszy niż 1 sekunda oraz innowacyjny, zupełnie nowy typ dysz głowicy tnącej, gwarantujący mniejsze zużycie gazów roboczych. Co więcej, dzięki m.in. liniowym napędom, bramie wykonanej z włókna węglowego oraz inteligentnym czujnikom maszyna jest wysoko wydajna i niezwykle szybka. Na czas wystawy laser zostanie zainstalowany w jednej z flagowych kompozycji włoskiego producenta, czyli wraz z automatycznym magazynem blachy Combo Tower Laser, dodającym możliwość automatycznego załadunku i rozładunku blachy. Magazyn zapewnia nie tylko dodatkową przestrzeń na materiał, ale także bardzo szybki do niego dostęp, a także możliwość magazynowania gotowych komponentów wyciętych przez laser.

Prima Power Combi Genius with LSR, no safety walls


30. rocznica Combi Genius 1530

W tym roku firma Prima Power obchodzi również 30. rocznicę premiery zintegrowanej technologii dziurkowania i cięcia laserowego Combi Genius 1530. Na Blechexpo maszyna będzie prezentowana w wersji dynamicznej z nową ochroną laserową wokół głowicy tnącej, zapobiegającej przypadkowemu jej odbiciu poza strefę roboczą maszyny. Umożliwia to usunięcie barier wokół maszyny, co zapewnia lepszą dostępność i widoczność podczas obróbki. To rozwiązanie jest dostępne w dwóch wersjach różniących się wydajnością. Czysty, zapewniający wydajną produkcję przy niskim wskaźniku inwestycji, a dynamiczny zapewniający maksymalną prędkość i wydajność. Maksymalna pojemność rewolweru to 384 narzędzia. Maszyna posiada również inteligentny system uderzeń, który nie tylko skraca czas wymiany, ale także zwiększa liczbę narzędzi w wieży, szczególnie tych indeksowanych. Na czas wystawy, Combi Genius zostanie wyposażone dodatkowo w urządzenie do załadunku blachy i sortowania gotowych detali - robota LSR.

Prima Power BCe Smart panel bender

Półautomatyczne centrum gnące BCe Smart

Oprócz nowych produktów, goście targowi będą mieli okazję zapoznać się ze znanymi już rozwiązaniami do wydajnego gięcia serwoelektrycznego, w tym półautomatycznym centrum gięcia blach BCe Smart. Ta maszyna nadaje się do masowej produkcji, a także zestawów części lub części. BCe Smart zostaje zaprezentowany z nowym sprzętem. API - Advanced Profile Inspection to opcja składająca się z kamery, która kontroluje osiągnięty kąt gięcia i w razie potrzeby, automatycznie i niezauważalnie dostosowuje ruch osi CNC. DABA - Dynamiczna regulacja kąta gięcia jest opcją, która wykorzystuje bazę danych materiałów i informacji o wynikach wykonanych z niej detali gięcia, aby zmaksymalizować czas produkcji nowego detalu.

Intuicyjne oprogramowanie

Funkcjonalność i niezawodność każdej maszyny w dużej mierze zależy od odpowiedniego oprogramowania. Oprogramowanie Prima Power zapewnia możliwość łączenia i udostępniania informacji z wieloma bazami danych, które po zintegrowaniu zwiększają ogólną wydajność firmy. W obszarze oprogramowania można dowiedzieć się o nowych funkcjach parametrycznych MasterBend, nowym interfejsie środowiska raportowania wydajności Tulus i nowej aplikacji chmurowej Tulus Analytics, analizować dane maszynowe i sugerować użytkownikom konkretne wnioski.

Firma Prima Power zaprezentuje swoje rozwiązania na targach Blechexpo 2019 w hali 3, na stoisku 3504.


Źródło: Prima Power

 

 

Dodano 14.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy