Szukaj w działach:

Mercedes-Benz i Hydro dla zrównoważonej produkcji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Mercedes-Benz oraz norweski producent aluminium, firma Hydro, podpisali list intencyjny w sprawie mapy drogowej niskoemisyjnych technologii na lata 2023-2030.

Porozumienie to kamień milowy na drodze do stworzenia ekologicznego łańcucha dostaw aluminium oraz dekarbonizacji. Mercedes-Benz i Hydro uzgodniły stopniowe dostawy aluminium o bardzo niskiej emisji CO₂ do zastosowań motoryzacyjnych. Partnerstwo przynosi bezpośredni skutek: już w przyszłym roku ślad węglowy aluminium dostarczanego przez Hydro będzie o prawie 70% mniejszy niż średnia europejska.

Obecnie Hydro dostarcza aluminium o obniżonej emisji CO₂ do odlewni Mercedes-Benz w Mettingen. Strategiczne partnerstwo przenosi współpracę obu firm na nowy poziom, z myślą o optymalizacji procesów dekarbonizacji aluminium wykorzystywanego do produkcji samochodów. Już w przyszłym roku spodziewany jest pierwszy materiał testowy wykonany z pochodzącego z Norwegii aluminium o dodatkowo zredukowanej emisji CO₂; jego ślad węglowy ma być mniejszy o prawie 70%,. Co więcej, Mercedes-Benz i Hydro nie tylko rozważają dalszą redukcję emisji, ale dążą też do zmniejszenia zużycia surowców pierwotnych poprzez zwiększenie wykorzystania materiałów wtórnych, pochodzących ze złomu poużytkowego.

W ramach swojej strategii Ambition 2039 producent luksusowych samochodów ze Stuttgartu koncentruje się na redukcji emisji CO₂ oraz odpowiedzialnym wykorzystaniu zasobów w całym łańcuchu dostaw. W ścisłej współpracy z dostawcami pracuje nad narzędziami służącymi do konsekwentnej redukcji CO₂, a także dąży do znacznego zmniejszenia wkładu materiałów pierwotnych.

Mercedes-Benz reorganizuje swój łańcuch dostaw tak, aby skupić się na zapobieganiu i redukcji emisji CO₂, a nie na jej kompensacji. Strategiczne partnerstwo z firmą Hydro pomoże producentowi spod znaku trójramiennej gwiazdy w osiągnięciu ambitnych celów w zakresie redukcji emisji.


Źródło: Mercedes-Benz AG


POWIĄZANE
Sapa przejęta przez Norsk Hydro Norsk Hydro podpisał umowę z koncernem Orkla, na mocy której odkupi od niego 50% u...
Aluminium wyznacza nowe trendy w przemyśle Obecnie aluminium wyznacza nowe trendy w wielu dziedzinach przemysłu. Dzięki swej plastyc...
Ruszyła rekrutacja do Mercedes-Benz Manufacturing Mercedes-Benz Manufacturing Poland rozpoczął rekrutację na stanowisko pracownika montażu ...
Aluminium w transporcie Wymogi bezpieczeństwa oraz standardy w zakresie ochrony środowiska wymuszają na branży tr...
Polski odział Norsk Hydro nagrodzony Polski zespół sprzedaży Norsk Hydro, jednego z największych potentatów w dz...
HUTA POKÓJ dostarczy szkielet hali dla Mercedes-Benz HUTA POKÓJ S.A. dostarcza stalowy szkielet jednej z hal pierwszej w Polsce fabryki...
Partnerzy