SECO/WARWICK wchodzi na japoński rynek
Producent SECO/WARWICK poinformował, iż wchodzi na japoński rynek elementów ze stali narzędziowej z technologią pieca próżniowego.
Firma SECO/WARWICK stworzyła system precyzyjnych pieców próżniowych spełniających oczekiwania japońskich klientów oraz normy jakości produkcji przy jednoczesnym ograniczeniu poboru energii dzięki optymalizacji mocy i skróceniu czasu cyklu, które jednocześnie dostosowano do pracy w ograniczonej przestrzeni.
- „Pomimo tego, że jest to pierwszy piec próżniowy do obróbki cieplnej, który wprowadziliśmy na japoński rynek, grupa SECO/WARWICK jest na nim obecna od wielu lat, dostarczając rozwiązania w różnych grupach produktowych, np. piece próżniowe do topienia. Obecność na tym rynku pozwoliła SECO/WARWICK lepiej zrozumieć lokalne potrzeby. W kwestii procesów obróbki cieplnej posiadaliśmy już piec, którego klient potrzebował. Jednakże z uwagi na zbyt duży rozmiar tradycyjnego rozwiązania, które nie mieściło się w ograniczonej przestrzeni klienta, nasi inżynierowie dostosowali piec i stworzyli model, który doskonale wpasował się w niewielką przestrzeń produkcyjną klienta. Transformacja poziomych drzwi pieca w specjalny system pionowego otwierania i podnoszenia, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów procesów cieplnych w szczególności kontroli hartowania okazała się sukcesem” – wyjaśnił Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w SECO/WARWICK.
Systemy załadunku precyzyjnej technologii próżniowej SECO/WARWICK zostaną włączone w istniejącą linię, zapewniając dodatkową wydajność w tej samej przestrzeni i spełniając wymagania klienta w zakresie produkcji i przestrzeni zajmowanej przez urządzenia.
Podczas Międzynarodowej Konferencji QDE (International Conference on Quenching and Distortion Engineering), która odbędzie się w Japonii, Nagoya 27-29 listopada 2018, ekspert SECO/WARWICK w dziedzinie technologii próżniowych, Maciej Korecki, opowie o metodzie indywidualnego utwardzania kół zębatych na dużą skalę z minimalnymi zniekształceniami – UniCase Master, które znacząco redukuje zniekształcenia mechaniczne powstające w trakcie procesu utwardzania metali podczas obróbki cieplnej.
- “UCM to najbardziej rewolucyjnym produkt tego dziesięciolecia. Minimalizuje zniekształcenia, a co za tym idzie koszty produkcyjne, zwiększając tym samym precyzje wykonana produktu i zwiększając dostępność i jakość serwisową. Urządzenie to wprowadza prawdziwy przełom w jakości i powtarzalności efektów utwardzania kół zębatych podczas procesu próżniowego nawęglania niskociśnieniowego (LPC) z funkcjonalnością 4D hartowania gazowego pod wysokim ciśnieniem,” - mówi Maciej Korecki.
Źródło: SECO/WARWICK
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok