Dlaczego i gdzie warto stosować wykrawarki do blach
Sektor obróbki metalu z pewnością nie mógłby sprawnie działać bez maszyn do obróbki blachy. Bardzo często jest bowiem tak, że trzeba przygotować szybko detal o konkretnych parametrach, ale bez uruchamiania całej linii produkcyjnej. W tym wypadku najlepiej użyć wykrawarki do blach. O zaletach, zastosowaniu i popularnym rodzaju napiszemy więcej właśnie w tym artykule.
Zalety wykrawania wykrawarką do blachy
Wykrawarki wykorzystywane są przede wszystkim do wykrawania i cięcia, czyli obróbki plastycznej arkuszy blachy. Dzięki nowoczesnym technologią i poszerzenie ich funkcji za pomocą wzbogacenia ich o narzędzia, możliwe stało się wykrawania nawet bardzo złożonych kształtów. Co warte podkreślenia powstające detale mają dobrą jakość i są estetycznie wykonane. Ponadto stosuje się je również do wykańczania powierzchni. Wielozadaniowość wykrawarek wpływa także na większą elastyczność, rozszerzenie i wydajność produkcji. Do tego proces ten może być wykonywany w niezwykle szybkim tempie, a także z optymalnym i jednocześnie oszczędnym zużyciem materiału.
Zastosowanie wykrawarek do blach
Wymienione wyżej plusy wykrawarek powodują, że stosuje się je w przemyśle na szeroką skalę i do tego zarówno w produkcji masowej, jak i jednostkowej. Spotkać można je w przemyśle grzewczym, medycznym, spożywczym i wielu innych branżach jako niezbędny i stały element operacji technologicznych. Popularność, wielość zalet i chęć uzyskiwania coraz lepszych oraz bardziej funkcjonalnych urządzeń sprawiła, że wykrawarki pojawiają się w różnych typach i wariantach. Dzięki udaje się coraz lepiej dopasować urządzenia i efekty ich zastosowania do potrzeb produkcyjnych przedsiębiorstwa.
Wykrawarki rewolwerowe - maszyny do profesjonalnej obróbki blachy
Specjalistyczna konstrukcja - z głowicą obrotową z narzędziami wyglądającą jak magazynek w rewolwerze - umożliwia wykrawanie elementów o rozmaitych i skomplikowanych kształtach. Za pomocą wykrawarki rewolwerowej możliwe jest wykonanie także rowków czy celowych deformacji. Dodatkowo maszyna posiada młotek (tzw. bijak), za pomocą którego uderza się w stempel mogący przyjąć różne kształty, pozwalający na przebicie blachy.
Wykrawarka rewolwerowa czy cięcie laserem - co wybrać?
Tego typu wykrawarki bardzo często zastępują lasery. Cięcie za pomocą wykrawarki rewolwerowej jest bowiem bardziej uniwersalną, szybszą i tańszą metodą. Poza tym podczas pracy nie dochodzi do reakcji cieplnej i tym samym unika się odkształceń, czy innych uszczerbków na jakości wykonania detalu. Jest to więc metoda zapewniająca większą precyzję, a także umożliwiająca wykonanie np. przetłoczeń, czyli dwóch zadań na jednej maszynie. Do tego praca z użyciem wykrawarki rewolwerowej uznawana jest za łatwiejszą niż cięcie laserem. Dzięki niej obróbka detalu może być przeprowadzana nie tylko przez wyspecjalizowanych i bardzo doświadczonych pracowników.
Znajdź firmę zajmującą się wycinaniem na Staleo.pl
--> https://staleo.pl/katalog-firm/ciecie/wycinanie-inne
Źródło: Staleo.pl
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING