Szukaj w działach:

Gdzie zastosować szybkozłącza przemysłowe i dlaczego?

Szybkozłącza można zastosować praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Każda branża ma swoje wymagania i swoje specyfikacje, dlatego tutaj szybkozłącza muszą być dostosowane i szyte na miarę praktycznie dla każdego użytkownika.

Jednym z przykładów zastosowania złącz przemysłowych, może być przetwórstwo tworzyw sztucznych, gdzie szybkozłącza służą do szybkiego podłączenia obiegów chłodziwa, obiegów układów hydraulicznych czy obiegów pneumatycznych. W zależności od wymagań od potrzeb danego podmiotu, danej branży, złącza mogą różnić się między sobą sposobem zaworowania, materiałem, a przede wszystkim rodzajem uszczelnień, bo różne medium ma swoje właściwości fizykochemiczne, a złącza muszą być niezawodne, więc muszą spełnić wymagania każdej aplikacji.

Kolejnym z przykład to zastosowanie złączy w branży kolejowej, gdzie kluczowym wymogiem jest odporność na wibracje, drgania i specyficzne warunki atmosferyczne. Tutaj złączą, muszą być odporne niskie, jak i wysokie temperatury, a dodatkowo muszą być zabezpieczone przed pyłem i brudem, który występuje gdzieś tam w podwoziu pociągów.

Kolejna jest branża energetyczna, gdzie można podłączyć złącza fazowe, między generatorem a stacją trafo w przypadku awaryjnego zasilania.

Występują także multizłącza w procesach produkcyjnych, procesach montażowych, gdzie na stanowisku montażowym trzeba dostarczyć powietrze połączenia zasilające, a także połączenia sygnałowe lub złącze internetowe.

Także w procesach robotyzacji, automatyzacji często robot wymaga wymiany narzędzi, do połączenia między robotem a narzędziem są stosowane także zmieniarki narzędzi. Zmieniarka często służy także jako transfer mediów, które występują na narzędziu, czy jest to chwytak, czy jest to pistolet spawalniczy lub zgrzewalniczy, będą potrzebne inne moduły i inne elementy złączne.

Kolejnym przykładem zastosowanie szybkozłączy jest branża odlewnicza gdzie zarówno w procesach ciśnieniowych aluminiowych lub magnezowych występują podłączenia do form różnego rodzaju, zarówno są to chłodziwa, jak i połączenia olejowe, które charakteryzują się wysoką temperaturą i tutaj także dostępne są złącza, które zagwarantują szczelność połączenia nawet do temperatur mediów dochodzących do 300 stopni Celsjusza.

Więcej o tym gdzie zastosować szybkozłącza przemysłowe, w kolejnym odcinku projektu "Porady maszynowe" opowiada Michał Glanowski z firmy Staubli Łódź Sp. z o.o.

Porady przemysłowe
https://staleo.pl/z-kraju-i-ze-swiata/video/format-ekspert-radzi
Staubli Łódź Sp. z o.o.
https://staleo.pl/katalog-firm/firma/1988/staubli-lodz-sp-z-o-o
Katalog firm Staleo.pl  - Automatyka i robotyka
https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja/automatyka-robotyka-hydraulika
Kooperator- wyślij zapytanie
https://staleo.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

 

 

Staubli Łódź Sp. z o.o.
Okólna 80/82, Łagiewniki Nowe
95-002 Smardzew
+48 42 636 85 04
Partnerzy