Szukaj w działach:

FiberCut I - Światłowodowa Wycinarka Laserowa

Wycinarka Laserowa FiberCut I - Technologia światłowodowa
 Fot.: TECHINWEST Sp. z o.o.


Światłowodowa Wycinarka Laserowa Fiber marki CutTech jest najnowszym dziełem firmy 
Techinwest producenta wycinarek laserowych, wodnych i plazmowych. 

Laser Fiber zwany światłowodowym to najnowszy produkt firmy Techinwest, w odróżnieniu od dotychczasowych technologii, cechuje się zarówno światłowodowym źródłem, jak i światłowodowym prowadzeniem wiązki lasera. Technologia ta charakteryzuje się wysoką sprawnością oraz doskonałą jakością wiązki. Długość uzyskanej fali lasera jest 10x mniejsza niż lasera CO2, co daje możliwość uzyskania wyższego skupienia energii oraz cięcia materiałów bardziej refleksyjnych, z którymi dotychczasowe technologie sobie nie radziły.

Model wycinarki laserowej FiberCut I występuje w pełnym zakresie wymiarów roboczych stołu od długości 2500 mm do 6000 mm i szerokości 1250, 1500 oraz 2000 mm. Przedział mocy od 1 kW do 6 kW firmy IPG, w zależności od potrzeb klienta.

W maszynie zastosowane są wymienne stoły kasetowe o hydraulicznym podnoszeniu i opuszczaniu w wersji Eco (stół nożycowy) oraz standard.
Standardem w maszynie FiberCut I jest użycie silników liniowych Hiwin oraz wyjazd stołu załadowczego z tyłu maszyny. FiberCut I współpracuje z niezależnym system załadowczym.

Model FiberCut I w standardzie posiada automatyczny focus oraz na życzenie funkcję automatycznego powiększenia rozmiaru „spot” - skupienia lasera.

W tym modelu mogą być zamontowane różne głowice tnące w zależności od wymaganej mocy lasera: FiberMini, Precitec, Highyag.
Laser Fiber wyposażony jest również w oprogramowanie Lantek Cad/Cam poprzez własny postprocesor. Oprogramowanie zawiera wiele możliwości ułatwiających cięcie m.in.: automatyczne grupowanie i obróbka skrawaniem, kalkulacje czasu i kosztów, mikro-połączenia, cięcie oraz wiele innych.
Automatyczny stół załadunkowy zapewnie łatwy i szybki rozładunek, stół może mieścić się z tyłu , z przodu jak i z boku maszyny, dostępny jest w różnych wymiarach.
 

TECHINWEST Sp. z o.o.
 Fot.: TECHINWEST Sp. z o.o.


Jak informuje producent, portal oparty na 4 osiach – Xm, Xs, Y z silnikiem liniowym, oś Z z silnikiem servo gwarantuje wysoką szybkość Wycinarki Laserowej.
Konstrukcja stalowa, spawana z grubych profili, wyposażona w elementy Bosch-Rexroth. 
System kontroli CNC zapewnia transformacje w czasie rzeczywistym końcowego punktu położenia w stosunku do osi servo, w zależności od wymaganej trajektorii. Ponieważ algorytmy transformacji są w czasie rzeczywistym, możliwe jest zmienianie pozycji profili nawet podczas pracy mechanizmów.

Maszyna posiada również niezależny system odciągowy zsynchronizowany z głowicą, system filtracji do odseparowywania zanieczyszczeń powstałych podczas pracy, oraz całkowicie zamkniętą obudowę zapewniającą bezpieczeństwo operatora.

Firma Techinwest oferuje swoje maszyny na terenie Polski oraz krajów UE, ale także w Turcji, Brazylii, Egipcie i Rosji. Korzystanie z podzespołów takich firm jak IPG,SPIPrecitecLasermech, oraz HIGHYAG jest gwarancją najwyższej jakości i niezawodności naszych maszyn.

Zalety stosowania wycinarki Laserowej Fiber

 • 70% mniejsze zużycie energii elektrycznej w porównaniu do Lasera CO2
 • możliwość cięcia mosiądzu i miedzi
 • funkcjonalna wielkość maszyny
 • nie wymagający konserwacji
 • wysoka wydajność (>30%)
 • do 300% szybsze cięcie
 • wysoka moc wyjściowa
 • optyka wysokiej jakości
 • elastyczna wiązka

Wycinarki laserowe firmy Techinwest, zostały nagrodzone Złotym Medalem kieleckich targów STOM.

 

Znajdź firmę oferującą wycinarki laserowe na Staleo.pl
-->https://staleo.pl/katalog-firm/handel-i-produkcja-maszyny/wycinarki-laserowe

Źródło: TECHINWEST Sp. z o.o.


Dodano 24.07.2014
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy