Serwoelektryczne prasy krawędziowe CONE od POL-SVER
Fot.: Pol-Sver Sp. z o.o. ( Serwoelektryczne prasy krawędziowe CONE ) |
Wyprodukowane w Finlandii prasy CONE to nowa generacja sterowanych CNC pras krawędziowych z napędem serwoelektrycznym.
Jak informuje polski dystrybutor firma POL-SVER, prasy do metalu CONE charakteryzują się wysoką niezawodnością i trwałością przez długie lata pracy. Dzięki przyjaznemu i łatwemu w obsłudze oprogramowaniu, możliwe jest łatwe i szybkie zaprogramowanie nowego detalu do produkcji.
Prasy serii CONE charakteryzują się ergonomicznymi rozwiązaniami pozwalającymi operatorowi na wydajną pracę. Podebranie w dolnym stole pozwala pracować na prasie w pozycji siedzącej. Prasy CONE szczególnie sprawdzają się w gięciu małych detali co potwierdzają użytkownicy tych pras.
W porównaniu z hydrauliczną, prasa serwoelektryczna ma mniejsze wymagania w obsłudze serwisowej. Dzięki szybszym ruchom tylnego zderzaka oraz większym przyspieszeniom , czasy wykonywania programów są krótsze, co zwiększa wydajność i obniża jednostkowy koszt zagięcia detalu.
Dużą zaletą pras CONE jest niska energochłonność i emisja ciepła do otoczenia w porównaniu z prasami hydraulicznymi, dzięki tym cechom można obniżyć koszty zużycia energii o ponad 50% w porównaniu z maszynami hydraulicznymi.
Reasumując serwoelektryczne prasy krawędziowe CONE są ergonomiczne, oszczędniejsze w eksploatacji i wydajniejsze w porównaniu do pras hydraulicznych.
Fot.: Pol-Sver Sp. z o.o. |
Opis i zalety pras CONE
- Napęd serwoelektryczny: Zasada pracy napędy serwoelektryczneo CoastOne opiera się na przekształceniu ruchu obrotowego na ruch prostoliniowy. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać dużą siłę nacisku przy małym obciążeniu wejścia.
- Dokładność: Zastosowanie napędu serwoelektrycznego pozwala na uniknięcie problemu zmiany lepkości oleju hydraulicznego pod wpływem zmian temperatury. Napęd serwoelektryczny pozwala na uzyskanie wysokiej powtarzalności i dokładności obrabianego detalu. Dokładność belki gnącej wynosi +/- 0,005 mm.
- Ergonomia i bezpieczeństwo operatora: Ergonomiczne konstrukcja prasy pozwala operatorowi na przyjęcie komfortowej pozycji podczas pracy oraz trzymanie nóg pod stołem prasy, co ma wpływ na wydajność pracy operatora oraz poprawia warunki bezpieczeństwa.
- Możliwości technologiczne: Maszyny są przystosowane do produkcji mało oraz wielko seryjnych, z dużą dokładnością giętych detali. Prasy CONE z nowoczesnym układem sterowania są świetną alternatywą dla dużych drogich w zakupie i utrzymaniu pras hydraulicznych.
- Koszty eksploatacji: Jak informuje producent dzięki użyciu prostego napędu średnie zużycie energii wynosi 1-2 kW, przez brak układy hydraulicznego wyeliminowano kosztowną wymianę oleju oraz drogich części eksploatacyjnych.
- Automatyzacja produkcji: Prasy CONE są idealnie przystosowane do integracji z robotem, co pozwala na dalsza redukcje kosztów oraz zwiększenie wydajności maszyny.
- Ekologia: Prasy Cone spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi ekologiczne, wyeliminowano problem utylizacji oleju hydraulicznego oraz ciągłego pobory energii przez silnik pompy hydraulicznej. Wyeliminowany został problem emisji ciepła, obniżono również poziom hałasu przez brak pompy hydraulicznej,
Zobacz profil firmy POL-SVER Sp. z o.o. na Staleo.pl
Źródło: POL-SVER Sp. z o.o.
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House