Szukaj w działach:

Regały magazynowe do nietypowych ładunków

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Przez lata - adaptując się do dynamicznej sytuacji rynkowej - sektor producentów przemysłowych regałów magazynowych przeszedł od standardowych stojaków na palety, do bogatej oferty wyposażenia dodatkowego oraz konstrukcji specjalistycznych, które umożliwiają bezpieczne i efektywne składowanie nietypowych, długich czy też bardzo ciężkich ładunków.

Właściwie zaprojektowany układ regałów magazynowych umożliwia sprawną obsługę przechowywanych towarów oraz, co ważne, optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Regały stanowią swoisty kręgosłup niemal każdego magazynu, a co za tym idzie, ich umiejętne rozplanowanie przekłada się na poziom wydajności operacji logistycznych oraz całego łańcucha dostaw.

Istnieją różne typy regałów przemysłowych, odpowiednie dla każdej aplikacji - sprawdź, jaki rodzaj będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb. 

Rodzaje regałów magazynowych do nietypowych ładunków

W niniejszym artykule opisane zostaną regały magazynowe do przechowywania ciężkich i nietypowych ładunków.

Najbardziej powszechnym i wszechstronnym systemem składowania jest standardowy regał paletowy, który jest spotykany w różnych konfiguracjach:

  • regał rzędowy - ładunki są przechowywane bezpośrednio na belkach regału. Dla bezpiecznego składowania ciężkich i nietypowych towarów stosuje się wzmocnienia słupów oraz belek, wypełnienia w kraty oraz siatkę zabezpieczającą. Bezpośredni dostęp do każdej jednostki ładunkowej zapewnia wydajną obsługę systemu,
  • regały rzędowe z bardzo wąskim korytarzem roboczym (VNA) to rozwiązanie rekomendowane dla obiektów, w których kluczowe znaczenie ma wysoki współczynnik wykorzystania dostępnej powierzchni. Możliwy do osiągnięcia poziom wydajności operacji intralogistycznych jest ściśle powiązany ze sprzętem, który wybraliśmy do obsługi regałów - najwyższy w przypadku wózka systemowego, niższy z użyciem wózków przegubowych,
  • regał rzędowy o podwójnej głębokości - najczęściej są to charakterystyczne, sąsiadujące ze sobą bezpośrednio, poczwórne rzędy regałowe. Tego typu konstrukcja determinuje sposób obsługi systemu - żeby pobrać jednostkę ładunkową znajdującą się w rzędzie drugim lub trzecim, należy pobrać jednostkę, która ogranicza bezpośredni dostęp do docelowego ładunku. 


Ten rodzaj regałów magazynowych - dzięki bogatej ofercie wyposażenia dodatkowego oraz wytrzymałej konstrukcji - sprawdza się doskonale w obiektach, w których składuje się ciężkie i nietypowe ładunki. 

WDX regały i transportWspornikowe regały magazynowe to system przeznaczony do przechowywania ładunków długich. W zależności od specyfiki składowanego towaru, stosuje się różnego typu wsporniki oraz wypełnienia. Regały wspornikowe mogą zostać zaprojektowane w standardzie VNA - do obsługi takiego systemu stosuje się wózki wielokierunkowe – np. Combilift. Eliminacja czasochłonnego manewrowania wózkiem widłowym, który transportuje długi ładunek, wyraźnie zwiększa wydajność całego procesu magazynowania. 

Projekt regałów magazynowych

Punktem wyjścia dla projektu systemu składowania jest wybór sprzętu, który będzie obsługiwał regały magazynowe. Niezależnie od podstawowych potrzeb operacyjnych - np. bezpośredni dostęp do każdego ładunku czy też niezbędny poziom zapasów - pracując z nietypowymi i ciężkimi ładunkami, musimy zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia wdrożeniowego firmy, która dostarcza kompleksowe systemy logistyki wewnętrznej. Przykładem takiej firmy jest polski producent regałów magazynowych oraz dystrybutor wózków widłowych do ciężkich i nietypowych ładunków - WDX S.A.

Oferta regałów magazynowych WDX: https://wdx.pl/oferta/regaly-magazynowe/


Źródło: WDX S.A.

WDX S.A.
Taśmowa 7
02-677 Warszawa
+48 801 332 629
POWIĄZANE
Taropak 2022 już we wrześniu! Targi Taropak to jedne z najbardziej rozpoznawalnych targów opakowaniowych w Polsc...
Zeroemisyjne magazyny do 2050 - czy to możliwe? Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i neutralność klimatyczna to ogromne wyzw...
O innowacyjnych strategiach zakupowych na Procon Polzak 2023 Tegoroczna konferencja Procon Polzak to zarazem największa konferencja zakupowa w Polsce,...
Przewodnik po Targach TOOLEX 2022 Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obr&o...
Przemysłowa Wiosna nadchodzi 800 wystawców, 500 pracujących maszyn, 7 zajętych hal. Przemysłowa Wiosna 2019, kt...
Targi KOMPOZYT-EXPO® już za miesiąc! Gdzie znajdziemy kompozyty? Większość z nas z pewnością pomyśli o deskach kompozytowych n...
Partnerzy