Zarządzanie zadaniami w systemie SigmaMRP
Na rynku brakuje programów MRP dostosowanych do specyficznych potrzeb branży stalowej. Jednym z nielicznych rozwiązań tego typu jest oprogramowanie SigmaMRP, które wyposażono m.in. w rozbudowany moduł zarządzania zadaniami produkcyjnymi.
Funkcja zarządzania zadaniami jest najważniejszym elementem systemu SigmaMRP. W module tym zgromadzone są wszystkie informacje dotyczące zleceń, umożliwia on także śledzenie całości procesu produkcyjnego – od szacowania kosztów, raportowania i planowania przebiegu produkcji, aż po dostawę towaru i fakturowanie.
Tworzenie wycen i ofert
Kompletna automatyzacja procesu zaczyna się już na etapie ofertowania i dotyczy nawet najbardziej skomplikowanych detali, w tym także części, których koszty zależą od operacji u podwykonawców.
Śledzenie produkcji i raportowanie
W tym momencie zakłady produkcyjne mogą już w pełni wykorzystać potencjał SigmaMRP. Moduł zarządzania zadaniami pozwala przypisać każde zlecenie do konkretnego klienta i szczegółowo śledzić przebieg całego projektu. Dzięki programowi można łatwo stworzyć harmonogram prac, a system kodów kreskowych ułatwia kontrolę przepływu materiałów między kolejnymi stanowiskami. SigmaMRP pozwala także na generowanie dokumentacji i jej przesyłanie bez konieczności drukowania - pocztą e-mail lub faxem.
- Struktura programu i jego funkcje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby odpowiadać specyficznym wymaganiom branży metalowej - mówi Arkadiusz Marzec, Starszy Konsultant Techniczny w firmie STIGO. Z tego względu aplikacja może być łatwo zintegrowana m.in. z innymi narzędziami systemu SigmaNEST. Jest to szczególnie przydatne w przypadku funkcji wycen, ale wymiana danych między programami może dotyczyć także zasobów magazynowych, zleceń produkcyjnych czy informacji o klientach lub dostawcach - dodaje Arkadiusz Marzec. |
Raporty i podsumowania
Moduł zarządzania zadaniami w SigmaMRP ułatwia także raportowanie wyników na każdym etapie produkcji. Dane gromadzone są w programie już od chwili zapytania ofertowego i dają wgląd w przebieg całego zlecenia. Dzięki nim szybko można stworzyć zestawienia i podsumowania dotyczące nie tylko samego zarządzania, lecz również kosztów i wyników sprzedaży.
--> Dowiedz się więcej na temat SigmaMRP
Źródło: STIGO
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH