Zarządzaj produkcją z systemem CAD/CAM SigmaNEST
Branża stalowa potrzebuje skutecznych rozwiązań cyfrowych, a firmy, które w pełni wykorzystają potencjał nowoczesnego oprogramowania, zapewnią sobie wzrost przychodów i wyraźną redukcję kosztów własnych - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą McKinsey. Szansą na zapewnienie sobie przewagi nad konkurencją może być wdrożenie systemu SigmaNEST.
Jednym z największych wyzwań stojących przed zakładami branży stalowej jest zarządzanie stanami magazynowymi i zapewnienie ciągłości procesów produkcyjnych. Zadanie to spełniają systemy ERP, dostarczające firmom podstawowych informacji na temat dostępnych zasobów i przebiegu realizacji projektów. Znacznie większą kontrolę nad produkcją można jednak uzyskać dzięki integracji systemu ERP z oprogramowaniem CAD/CAM.
SigmaNEST - kontrola magazynu, nesting i śledzenie produkcji
Program SigmaNEST pozwala na import części zapisanych w bazie i umożliwia ich sortowanie wg. zadań, rodzaju materiału czy typu maszyny tnącej. Wielką zaletą połączenia systemu ERP z rozwiązaniami CAD/CAM jest także możliwość optymalizacji zużycia materiału. Dzięki funkcji nestingu SigmaNEST potrafi inteligentnie rozkładać obrabiane elementy, zapewniając maksymalne wykorzystanie arkuszy i redukując ilość odpadów.
Fot.: Nesting w pakiecie Powerpack programu SigmaNEST. |
Korzystając z SigmaNEST, firmy mogą kontrolować cały proces produkcyjny i precyzyjnie szacować czas przeznaczony na realizację zleceń. Wszystko odbywa się w sposób w pełni zautomatyzowany i ogranicza ręczną pracę użytkownika. Poszczególne moduły SigmaNEST działają bowiem w oparciu o wspólną bazę danych i bardzo łatwo się ze sobą komunikują.
„Oprogramowanie SigmaNEST może być wykorzystywane zarówno przez małe, rodzinne warsztaty, jak i duże zakłady przemysłowe” - powiedział Krzysztof Piwowarczyk, Starszy Konsultant Techniczny w firmie STIGO. „Integracja systemu ERP z programem SigmaNEST gwarantuje, że najważniejsze informacje są zawsze dostępne dla użytkownika. Po wdrożeniu takiego rozwiązania firmy często nie wyobrażają sobie powrotu do metod stosowanych wcześniej” - dodał Krzysztof Piwowarczyk. |
--> Dowiedź się więcej na temat oprogramowania SigmaNEST
Źródło: STIGO
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok