Przyszłość branży na DREMA 2020
35 lat – tyle trwało gromadzenie doświadczenia przez organizatorów targów DREMA. Skupienie się wokół przemysłu meblarskiego i drzewnego sprawiło, że targi zgromadziły mocne know-how i mogą z dumą prezentować innowacyjne rozwiązania dla sektora obróbki drewna. Wraz z renomowanymi markami i liderami rynku właśnie dziś kreowana jest przyszłość.
Nowa edycja targów będzie wyjątkowa pod kilkoma różnymi względami. Rozmach i różnorodność ekspozycji sprawiły, że będzie ona podzielona na poszczególne sekcje tematyczne: oprogramowanie i software, energia z drewna, transport i magazynowanie chemikalia, półfabrykaty i elementy wykończeniowe, narzędzia i wyposażenie do maszyn, maszyny i urządzenia, digitalizacja produkcji, akcesoria i komponenty, materiały i urządzenia tapicerskie, narzędzia ręczne i elektronarzędzia.
Wyzwania sektora
Siłę targów DREMA stanowią wydarzenia towarzyszące i ich wkład merytoryczny – warsztaty, pokazy i konferencje prezentują najnowsze trendy i poruszają aktualne problemy polskich i zagranicznych przedstawicieli przemysłu drzewnego i meblarskiego.
- „Trudności, z jakimi spotykają się przedstawiciele sektora drzewnego oraz producenci mebli to brak pracowników, rosnące koszty pracy i surowca. Zmiany są nieuniknione i przedsiębiorstwa już teraz muszą sobie z tym radzić poprzez większą innowacyjność i optymalizację produkcji” - mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.
Platforma wiedzy i inspiracji, skierowana zarówno do małych producentów, średnich zakładów i dużych fabryk mebli sprawia, że kompleksowa oferta targów DREMA doskonale trafia do wszystkich przedstawicieli przemysłu meblarskiego i drzewnego. Organizatorzy Międzynarodowych Targów Poznańskich, które odbędą się w dniach 15-18 września 2020 przewidują, że wydarzenie przyciągnie znacznie większą liczbę odwiedzających niż dotychczas, zarówno zagranicznych, jak i rodzimych, szczególnie tych, którzy będą poszukiwać nowych rozwiązań i inspiracji dla swoich przedsiębiorstw.
Koncepcja pełna innowacji
Innowacyjność to jeden z najważniejszych obszarów sektora drzewnego i meblarskiego. Automatyzacja linii produkcji pozwala na odciążenie ludzi od szkodliwej pracy wykonywanej w nieodpowiednich dla zdrowia warunkach, w zetknięciu z substancjami chemicznymi. Jednocześnie wykorzystanie robotów pozwala na przyspieszenie procesu produkcji i jego optymalizację. Dzięki funkcjonowaniu fabryk na żywo i obecności liderów rynku targi DREMA umożliwiają obserwowanie procesu „Industry 4.0“.
- „Żeby sprawnie funkcjonować w branży i nadążać za realiami gospodarczymi, rodzime firmy muszą się rozwijać i inwestować w innowacje, wykorzystując popyt na polskie meble. Dlatego w celu zwiększenia konkurencyjności, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, warto wdrażać do produkcji nowe technologie, podnoszące komfort pracy, wzrost wydajności i elastyczności wytwarzania. Na targach DREMA 2020 zarówno tapicer, stolarz, technolog, projektant mebli, menedżer, szef utrzymania ruchu czy dyrektor handlowy znajdą dla siebie optymalne rozwiązania” - twierdzi Andrzej Półrolniczak.
Poznańskie targi wraz z ich ekspozycją skupiać będą się na tematyce ekodesignu – jako że ekologia stanowi silny trend branżowy. Uwaga skupiać będzie się także na produkcji zrównoważonej, udoskonalającej cykl produktów i minimalizującej negatywny wpływ przemysłu meblowego i drzewnego na środowisko naturalne. Zastosowanie nowoczesnych maszyn pozwala ponadto poprawić wydajność, zmniejszyć awaryjność, zarządzać przepływem materiałów i ograniczać koszty mediów, przede wszystkim energii elektrycznej. Podczas wydarzenia poruszone zostaną również problemy procesów magazynowania mebli, materiałów drewnopochodnych, drewna oraz kwestie specjalistycznego transportu.
DREMA zmienia się dla uczestników
Największą wartością dodaną ekspozycji targów przemysłu meblarskiego są maszyny w ruchu – według badań przeprowadzonych przez ośrodki targowe. Możliwość „dotknięcia” urządzenia przed jego zakupem i obcowania z nim na żywo jest dla polskich przedsiębiorców i profesjonalistów bardzo ważna. Dlatego warto dodać do kalendarza datę poznańskich targów DREMA 2020 już dziś. Wydarzenie oferuje ogromną dawkę wiedzy i dostęp do najnowszych trendów w produkcji mebli. Organizatorzy wydarzenia wraz z partnerami co roku oferują podczas targów DREMA przedstawicielom sektora drzewnego i meblarskiego coraz więcej, dzięki nieustannemu rozwojowi kreatywnej myśli technicznej i maszyn. Podczas targów DREMA 2020 kompleksowa przestrzeń umożliwi odwiedzającym skorzystanie z wydarzeń takich jak Salon Technologii Mebli Tapicerowanych oraz Salon Komponentów i Dekorów. Partnerzy wydarzenia zaprezentują ciekawy design i inspiracje dla polskich architektów wnętrz i projektantów, a także trendy i nowości we wzornictwie polskim. W ramach klubów dyskusyjnych, usytuowanych w strategicznych punktach pawilonów wystawienniczych poruszone zostaną tematy przyszłości i ergonomii meblarstwa.
Kolejna edycja Targów DREMA odbędzie się w Poznaniu w terminie 15-18 września 2020 roku.
Więcej informacji na stronie: www.drema.pl
Więcej o Targach na Staleo.pl
Źródło: Grupa MTP
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House