Szukaj w działach:

Automatyzacja procesów obróbki cieplnej

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Automatyka, Automatyzacja Procesów, Przemysł 4.0 to słowa przewodnie Obróbki Cieplnej 4.0.


- „Automatyka mocno i szybko się rozwija, a wymagania klientów idą w kierunku logicznych, wnioskujących systemów oraz inteligentnych i autonomicznych rozwiązań pozwalających zachować ciągłość produkcji i szybką adaptację oraz wsparcie przy podejmowanie kluczowych decyzji: produkcyjnych, inwestycyjnych i biznesowych” – mówi Sławomir Wachowski, Dyrektor Automatyki SECO/WARWICK.

Systemy sterownicze są niczym mózg i układ nerwowy pieca przemysłowego. Ten komputer przemysłowy, zamknięty w szafach sterowniczych, składający się z rzędów programowalnych sterowników logicznych, pełni rolę zarządcy procesu i intuicyjnego interfejsu komunikacyjnego pomiędzy operatorem a rozwiązaniem oraz różnych innych podzespołów kontrolnych, aparatury łączeniowej, które zapewniają bezpieczną i ciągłą pracę urządzenia.

Chcąc zapewnić ciągłość produkcji, wydajność i powtarzalność procesu, należy zwrócić szczególną uwagę na dzisiejsze możliwości systemów sterowania. Tak też zrobił długoletni partner SECO/WARWICK – NordGlass (marka należąca do AGC), jeden z wiodących producentów szkła i szyb samochodowych, który wykorzystuje rozwiązanie SECO/WARWICK, m.in. samouczący się system sterowania temperaturą, który poprzez zastosowanie FuzzyLogic w połączeniu z ponad 2 tys. elementów sterujących dopasowuje temperatury gięcia szkła w zależności od modelu szyby. Dzięki temu, produkcja odbywa się w sposób optymalny i maksymalnie wydajny, bez odpadów, a z zachowaniem parametrów optycznych.

- „Szukaliśmy rozwiązania, które będzie rozpoznawało rodzaj szyby, jej kształt, właściwości, teksturę oraz które mogłoby samo dobierać właściwą temperaturę wymaganą do gięcia szkła. System miał też działać w trybie nieliniowego rozpoznania produktu, bowiem na jednej linii produkcyjnej mogą znajdować się różne szyby od różnych producentów i od różnych modeli produktowych. Stąd indywidualne rozpoznanie, inteligentne i adaptacyjne uczenie się, było wymogiem stawiamy przez nas przy tworzeniu systemu sterowania piecem. Takie rozwiązanie otrzymaliśmy od SECO/WARWICK” – mówi przedstawiciel NordGlass.

- „System zaoferowany NordGlass jest czymś więcej niż logiką zapisaną w kodzie sterownika PLC. To system przetwarzania dużej ilości danych, na podstawie których podejmowanie jest sterowanie tysiącami precyzyjnych elementów grzejnych. Etapami procesu są: rozpoznanie, interpretacja, wykorzystanie danych, adaptacja i działanie. System, wykonując proces, sam cały czas się uczy, wnioskuje, interpretuje dane i podejmuje działanie, tj. dobiera i różnicuje temperaturę gięcia szyby, by nadać jej wymagane parametry” – precyzuje Sławomir Wachowski, Dyrektor Automatyki SECO/WARWICK.

Po raz kolejny kluczem do sukcesu okazało się doświadczenie i długoletnie relacje, bowiem obie firmy współpracują ze sobą już od 2009 roku. Mając te dwa faktory NordGlass i SECO/WARWICK mogły wspólnie pracować nad rozwiązaniem, które jest szyte na miarę precyzyjnych wymagań przemysłowych partnera.


Źródło: SECO/WARWICK


SECO/WARWICK S.A.
Sobieskiego 8
66-200 Świebodzin
+48 68 414 51 69
POWIĄZANE
5 trendów w przemyśle w 2024 roku W 2024 roku przemysł stanął przed wyzwaniami związanymi z wdrożeniem strategii ESG, rozwi...
Seminaria Universal Robots i Elmark Automatyka Na seminariach Universal Robots i Elmark Automatyka eksperci zaprezentują czym są roboty w...
DEXPE Systems na ITM Industry Europe Podczas tegorocznych targów ITM Industry Europe, na salonie Mach-Tool, swoją ofert...
Regał automatyczny Baumalog z 12 metrową półką Firma Baumalog, producent automatycznych systemów magazynowych, informuje o pierws...
Rynek obróbki metali w 2020 roku Rynek obróbki metali w 2020 roku: modułowość i doskonalenie procesów. Remme...
TIMTOS 2025 Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) oraz TAMI (Stowarzyszenie Przemysłu ...
Partnerzy