Szukaj w działach:

Pierścienie osadcze do wymagających aplikacjiNowe wykonania pierścieni GN 7062 oraz GN 7072 z oferty Elesa+Ganter wyposażono w otwory montażowe (gwintowane/gładkie) promieniowe lub prostopadłe do osi pierścienia.

- „Pierścienie osadcze najczęściej wykorzystuje się do blokowania osiowego położenia elementów osadzanych na wałkach, takich jak: koła zębate, noże krążkowe, zderzaki. Innym powszechnym zastosowaniem jest mocowanie dodatkowego osprzętu na wałach oraz profilach okrągłych (np. czujniki, kamery, oświetlacze). Jeszcze do niedawna, ten typ aplikacji wymagał wykonania dodatkowego połączenia we własnym zakresie, pomiędzy pierścieniem a mocowanym elementem. Nowe typy pierścieni eliminują ten problem” – infomuje Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

W ofercie Elesa+Ganter znajduje się 18 różnych modeli pierścieni osadczych. Rodzinę tę otwiera model GN 705, którego położenie na wałku ustala się poprzez dokręcenie śruby dociskowej, zorientowanej promieniowo zgodnie z DIN. Zakres rozmiarowy tego pierścienia w ofercie Elesa+Ganter jest uzupełniony o kilka pozycji, które nie znajdują się w normie DIN, ale jak najbardziej znajdują praktyczne zastosowanie w maszynach i urządzeniach.

Pierścienie osadcze do wymagających aplikacji

Rodzina rozciętych pierścieni osadczych z serii GN 706… opiera swoje pozycjonowanie na połączeniu ciernym pomiędzy wałkiem, a wewnętrzną powierzchnią pierścienia. Zaciśnięcie odbywa się poprzez dokręcenie śruby z łbem walcowym i skutkuje zmniejszeniem szczeliny w pierścieniu. Pierścienie tej serii są dostępne w wykonaniu z aluminium, stali oraz stali nierdzewnej. Ostatnie wykonanie materiałowe dostępne jest również z podkładką tłumiącą lub otworami do zamocowania dodatkowego osprzętu.

Grupa pierścieni osadczych dwuczęściowychGN 707…umożliwia montaż pierścienia bez konieczności wsuwania go od początku wałka. Zaciśnięcie na wałku również odbywa się poprzez zmniejszenie szczeliny w pierścieniu, ale tym razem jest to wynikiem dokręcenia dwóch śrub z łbem walcowym. Pierścienie z tej serii są dostępne w wykonaniu aluminiowym, stalowym oraz z odpornego na korozję poliamidu i stali nierdzewnej.

Pierścienie osadcze do wymagających aplikacji


W aplikacjach wymagających częstego przestawiania pierścieni bez użycia dodatkowych narzędzi, Elesa+Ganter oferuje wykonania z dźwignią nastawną lub dźwignią z krzywką. Dźwignie nastawne są dostępne również, jako osobne akcesoria, dzięki którym można w dowolnym momencie zastąpić śruby z łbem walcowym, a tym samym zmodyfikować zwykły pierścień w „pierścień szybkiego montażu”. Należy pamiętać, że dźwignie te (GN 311) różnią się od standardowych (GN 300), które nie zapewnią poprawnej pracy.

Akcesoria dodatkowe do pierścieni takie, jak: podkładki tłumiące, bądź uchwyty do czujników, znacznie poszerzają zakres aplikacji, w których pierścienie osadcze będą gotowym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem.

Dużą zaletą pierścieni osadczych jest ilość dostępnych wykonań konstrukcyjnych, w połączeniu z różnymi wersjami materiałowymi oraz dostępnymi akcesoriami. Dzięki temu mają one wiele potencjalnych zastosowań w budowie maszyn, urządzeń, sprzętu sportowego, rehabilitacyjnego itp. Stosuje się je praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu.Źródło: Elesa+Ganter


Dodano 21.11.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy