Szukaj w działach:

MCV 800 Quick - idealna trójosiowa frezarka

MCV 800 Quick - idealna trójosiowa frezarka
 Fot.: Kovosvit MAS Polska

Specjalny zespół projektowy spółki Kovosvit przygotował znaczącą modernizację maszyny MCV 754 Quick. Innowacja ta jest na tyle poważna, że podjęto decyzję o zmianie nazwy na MCV 800 Quick. 

Projektanci Kovosvit, podejmując decyzję o modernizacji maszyny, mieli na celu stworzenie idealnej trójosiowej frezarki o skoku w osi x wartości do 800 mm i jednocześnie chcieli stworzyć wzorzec wydajności i dokładności w tej kategorii wielkościowej. 

Porawa kinematyki
W wyniku analiz sugestii przekazywanych przez technologów, techników oraz uwag Klientów, Kovosvit podjął decyzję o  zmianie konfiguracji kinematycznej sztandarowego centrum trzyosiowego MAS. Celem jest zwiększenie sztywności statycznej struktury nośnej po stronie obrabianego materiału. MCV 800 Quick został wyposażony w potężne sanie, podobnie jak większe obrabiarki produkowane przez Kovosvit.

Ta zmiana kinematyki umożliwiła zmianę obudowy przestrzeni wewnętrznej, co zaowocowało zmniejszeniem powierzchni zabudowy maszyny i poprawą ergonomii oraz jeszcze lepszym dostępem do strefy roboczej. W celu zmaksymalizowania sztywności, a przede wszystkim niezawodności struktury nośnej i mechaniki napędów, zastosowano kluczowe komponenty wyłącznie produkcji niemieckiej i japońskiej. 

Zwiększony zakres roboczy i liczba rowków mocujących
Do znaczących punktów wskazywanych przez Klientów jako element do poprawienia, należała też wielkość maszyny. Dlatego powierzchnia rzutu poziomego była jednym z najbardziej akcentowanych tematów innowacji.

W nowej maszynie, mimo mniejszych wymiarów zewnętrznych, zwiększono zakres roboczy w osi X do 800 mm.  Zakresy w pozostałych dwóch osiach pozostały identyczne jak w maszynie MCV 754 Quick. 

Kolejną zmianą, którą każdy przyjmie z zadowoleniem, jest zwiększenie liczby rowków mocujących na stole.

Dla Klientów, dla których ważne jest wyposażenie maszyny i wymagają zintegrowanego przenośnika wiórów, przygotowano wersję z przenośnikiem śrubowym.

Intuicyjna obsługa i sterowanie maszyną
Z innych rozwiązań technicznych, które będą ułatwiać obsługę, zastosowano duży ekran dotykowy z aktualnymi wersjami systemów sterowania.  Kovosvit przeprowadził  szereg testów i dokonał porównania ze starszą wersją systemów CNC oraz ustawienie danych maszyny z nowszymi, na elementach o  skomplikowanych kształtach  i uznał, że nowy produkt TNC 620 producenta Heidenhain o nowych nastawach, w połączeniu z maszyną MCV 800 QUICK, jest bardzie wydajny niż jej poprzednia generacja iTNC 530. To samo można stwierdzić w stosunku do firmy Siemens.

MCV 800 Quick - idealna trójosiowa frezarka
 Fot.: Kovosvit MAS Polska

Lepsze i wydajniejsze filtrowanie 
W ramach projektu nowego układu chłodzenia emulsją, Kovosvit przygotował dla klientów nową jednostkę filtrującą  o zwiększonej pojemności i z możliwością chłodzenia przy ciśnieniu wejściowym 20 bar. Zwiększono ponadto możliwości o wersję pojemnego filtra workowego, który będzie bardziej trwały niż klasyczny filtr  płytkowy i zajmuje znacznie mniej miejsca, niż systemy filtrujące oparte na zasadzie taśmowego przesuwania tkaniny filtracyjnej.

Przy konstrukcji maszyny zadbano szczególnie o technologię produkcji. Właśnie w tej dziedzinie doszło do wyraźniej zmiany i poprawy produktywności wykonania maszyny. Dzięki temu działaniu maszyna MCV800Quick, będzie mogła być oferowana klientom po konkurencyjnych cenach i w krótszym terminie dostawy. Spółka MAS, a.s. jest przekonana, że wyżej opisane zmiany, precyzyjne wykonania i komponenty o doskonałej jakości , wraz z atrakcyjną ceną pozwolą maszynie, zyskać uznanie Klientów.

Główne cechy MCV 800 Quick:

 • Liniowe prowadnice rolkowe z bezpośrednim pomiarem we wszystkich osiach
 • Powiększony przejazd w osi X = 800 mm
 • Zmniejszona powierzchnia zabudowy
 • Innowacja kinematyczna konfiguracji stołu krzyżowego
 • Zwiększona liczba rowków mocujących 
 • Innowacja wrzeciona

MCV 800 Quick to tylko jedna z nowości Kovosvit MAS zapowiedziana na 2018 rok.

Więcej o nowościach Kovosvit MAS będzie można dowiedzieć się, odwiedzając stoisko firmowe na targach Stom Tool 10-12 kwietnia – hala C, stoisko 37.

Ten rok jest wyjątkowym rokiem dla firmy Kovosvit MAS Polska, bowiem w tym właśnie roku przypada jubileusz 10-lecia firmy w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do odwiedzania strony www.kovosvit.pl, na której na bieżąco będą umieszczane informacje o wydarzeniach i promocjach jubileuszowych oraz o nowościach produktowych.

10-lat-kovosvit-polska


Polecamy: 
Profil firmy Kovosvit MAS Polska na Staleo.pl 

 

Źródło: Kovosvit MAS Polska


Dodano 21.03.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy