Szukaj w działach:

FARO przedstawia SCENE 7.0

FARO SCENE 7.0

Firma FARO® wprowadziła do oferty oprogramowanie SCENE 7.0 z rejestracją w terenie w czasie rzeczywistym. Płynna integracja chmur punktów 3D ze skanera FARO FocusS.

Oprogramowanie SCENE 7.0 zawiera wysokiej użyteczności i jakości funkcje dostępne w poprzedniej wersji SCENE 6.2, takie jak automatyczne rozpoznawanie obiektów, rejestrację skanów i pozycji, robi jednak następny krok dzięki rejestracji w terenie w czasie rzeczywistym chmur punktów 3D ze skanerów FARO FocusS .

Unikalna wartość SCENE 7.0 może być wykorzystywana przez różne gałęzie przemysłu, w tym architekturę, inżynierię, budownictwo i bezpieczeństwo publiczne lub w każdej branży, w której kładzie się nacisk na szybkie oraz wydajne rejestrowanie, skanowanie, analizowanie i ulepszanie danych 3D.

Wyjątkowe zalety rejestracji w terenie w czasie rzeczywistym 

Dotychczas proces wykonywania skanu w terenie, przenoszenie skanu do stacji roboczej/komputera PC, aby rozpocząć korzystanie z danych, dzielił się na trzy etapy. Dane projektu skanowania 3D były zapisywane w terenie na karcie SD. Użytkownik przynosił kartę SD do biura i wkładał ją do stacji roboczej/komputera PC, aby wczytać dane. Po wczytaniu skanów z karty SD, odbywało się ich rejestrowanie tzn. logiczne integrowanie w spójny zbiór punktów danych w stacji roboczej/komputerze PC w biurze. Dopiero wtedy dane były ostatecznie gotowe do użycia.

Wersja SCENE 7.0 zapewnia płynny, bardziej wydajny proces. Rejestracja w terenie w czasie rzeczywistym umożliwia jednoczesne bezprzewodowe przesyłanie danych 3D z pojedynczego skanu lub wielu skanów bezpośrednio do stacji roboczej/komputera PC, bez użycia karty SD. Ponadto, skany są automatycznie dopasowywane w stacji roboczej/komputerze PC w czasie rzeczywistym, w terenie.
Dzięki temu użytkownicy odniosą szereg korzyści, które nie mają innych odpowiedników w branży:

 • Wyższa wydajność: Znacznie ograniczono przetwarzanie danych w biurze, a w niektórych przypadkach całkowicie je wyeliminowano. Użytkownicy wracają do biura z zarejestrowanym produktem i mogą natychmiast zabrać się do pracy. Ponadto, im większy projekt lub im więcej skanów jest wymagane, tym większa efektywność pracy pod względem czasu cyklu projektu i zasobów ludzkich w terenie.
 • Wyższa pewność: Użytkownicy skanera FARO FocusS mogą teraz przeglądać skany/projekty w terenie, upewniając się, czy wszystkie wymagania projektowe zostały spełnione i dokonywać poprawek w czasie rzeczywistym w miejscu skanowania. 

- „Oprogramowanie SCENE 7.0 to bez wątpienia najbardziej zaawansowana platforma tego rodzaju. Znacznie zwiększa wydajność pracy użytkownika skanera laserowego FARO FocusS ponad to, co jest dostępne w innych rozwiązaniach sprzętowych i programowych. Umożliwia efektywne kosztowo pozyskiwanie danych 3D, ich przetwarzanie i analizę”, stwierdził Joseph Arezone, dyrektor handlowy. „Rejestracja w terenie w czasie rzeczywistym to ważny kamień milowy, lecz jest to tylko jedna z funkcji poprawiających wydajność, a należy do nich również „inteligentne” filtrowanie, które skraca oczyszczanie chmury punktów o wiele cennych godzin, dając znaczne oszczędności czasu przetwarzania końcowego”.

Firma FARO® to najbardziej zaufany na świecie dostawca rozwiązań pomiarowych i obrazujących 3D w dziedzinach: metrologia przemysłowa, projektowanie produktów, BIM/CIM w budownictwie, bezpieczeństwo publiczne/badania kryminalistyczne oraz indywidualne rozwiązania i usługi 3D. Firma poinformowała o wprowadzeniu platformy oprogramowania FARO® SCENE 7.0. 
 

Polecamy: 

FARO TECHNOLOGIES POLSKA SP. Z O.O. na Staleo.pl 


Źródło: FARO


 
Dodano 09.08.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy