Szukaj w działach:

Laserflex – Automatyzacja, która się opłaca

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 Fot.: Friedrich Remmert GmbH


Laserflex to nowy system automatycznego przetwarzania blach do wycinarek laserowych oferowany przez firmę Remmert.

System obsługi blach Laserflex, jest aktualnie najszybszym rozwiązaniem na rynku w zakresie pełnej automatyzacji załadunku i rozładunku maszyn laserowych. To dwie niezależnie poruszające się jednostki, z których jedna zaopatruje laser w blachy do cięcia, a druga odbiera wycięte arkusze. W efekcie wymiana materiału następuje w czasie krótszym niż 60 sekund. Użytkownicy Laserflexa cieszą się w pełni zautomatyzowanymi procesami produkcyjnymi oraz skróceniem czasów przestoju laserów.

Szybkie i wydajne procesy produkcyjne to marzenie niejednego managera. Często jednak okazuje się, że niska efektywność spowodowana jest przez tzw. wąskie gardła – np. w wewnętrznych procesach logistycznych. Przedsiębiorstwa, które w ramach swej działalności zajmują się wycinaniem różnego rodzaju elementów z blach z wykorzystaniem laserów typu fiber  (czy to usługowo czy na potrzeby własnej produkcji) muszą liczyć się z częstymi przestojami laserów, gdyż często wycięcie blachy trwa znacznie krócej niż dostarczenie następnej blachy do cięci. Powodem tego może być brak automatyzacji lub zbyt wolna automatyzacja procesów podawania blach do cięcia i odbierania wyciętych arkuszy.

Dotychczas niejednokrotnie okazywało się, że nawet jeśli decydowano się na automatyzację procesów związanych z dostarczaniem (i odbieraniem) materiałów do obróbki przez laser, to urządzenia te nie były wystarczająco szybkie, aby wyeliminować przestoje lasera. Teraz – dzięki nowemu rozwiązaniu firmy Friedrich Remmert GmbH problem ten może być wyeliminowany, gdyż Laserflex jest w stanie dostarczyć nową blachę w czasie krótszym niż 60 sekund. Laserflex produkcji Friedrich Remmert GmbH jest aktualnie najszybszym rozwiązaniem na rynku w zakresie pełnej automatyzacji załadunku i rozładunku maszyn laserowych.

Jak to działa? Przede wszystkim szybko!

Laserflex jest wyposażony w dwie zautomatyzowane jednostki – jedna z nich dostarcza materiał potrzebny do obróbki  na stół lasera, a druga odbiera wycięte arkusze blach. W ten sposób firma Remmert stworzyła idealną koncepcję, w której urządzenia do załadunku blachy i odbioru wyciętych arkuszy poruszają się zupełnie niezależnie, co umożliwia realizację tych procesów w znacznie krótszym czasie.

Po wycięciu blachy jednostka rozładowcza zgarnia specjalnymi widłami wycięty arkusz z wymiennego stołu lasera i odkłada go na miejsce odkładcze lub przekazuje do magazynu. Równocześnie z przyłączonego do lasera magazynu druga jednostka załadowcza za pomocą przyssawek próżniowych dostarcza kolejną blachę przeznaczoną do obróbki. Następna blacha do cięcia zostaje położona przez przyssawki na stół lasera, bezpośrednio po tym, jak wycięty arkusz został z niego zabrany und – tym samym jak potwierdza  analiza porównawcza jest to najszybszy automatyczny system przetwarzania blach na rynku. Czas przestoju maszyn jest niemalże równy zero a laser o wysokich prędkościach przetwarzania materiału jest optymalnie zaopatrywany w materiał. Oczywiście możliwe jest przygotowanie wielu zleceń z różnymi rodzajami blach  - Laserflex będzie pobierał i dostarczał do lasera materiały określone w zleceniach produkcyjnych w sposób zoptymalizowany.

Elastyczność, uniwersalność i modułowa budowa

W zależności od zastosowania Laserflex został zaprojektowany dla blach w formacie 3mx1,5 jak również 4mx2m. Dzięki standardowemu interfejsowi do laserów równocześnie może być z nim zintegrowane parę laserów, które mogą być zaopatrywane jednocześnie przez jeden system automatyzacji Laserflex. Elastyczność Laserflex daje możliwość wykorzystania go w różnoraki sposób – np. tylko do załadunku blach na laser lub zarówno do załadunku blach do cięcia jak i rozładunku wyciętych arkuszy. Warto podkreślić, ze nawet jeśli firma zdecyduje się na wersję podstawową (czyli dostarczanie blach) to istnieje możliwość w przyszłości rozbudowania urządzenia w taki sposób aby zapewnić pełną funkcjonalności w kontekście odbioru wyciętych arkuszy w przypadku zmiany oczekiwań odnośnie stopnia automatyzacji procesów.

Kolejny wyróżnik to fakt, że można jednym urządzeniem obsłużyć kilka laserów. Zdarzają się instalacje, w których nawet 3-4  laserów obsługiwanych jest jednym urządzeniem do automatyzacji . Warto też zauważyć, że istnieje możliwość dostosowania urządzenia firmy Remmert tak aby było ono w stanie obsłużyć w razie potrzeby lasery różnych firm (a więc w przypadku zmiany laserów nie ma konieczności zmiany rozwiązania podającego i odbierającego materiał a jedynie należy je odpowiednio dostosować do parametrów charakterystycznych danego lasera).

Równie elastycznie zostało zaprojektowane przyłączenie do systemów magazynowych. Dzięki temu szybka dostępność blach jest możliwa poprzez bezpośrednie zaopatrywanie produkcji z jedno, dwuwieżowego systemu magazynowego. Możliwe jest również podłączenie do większych lub istniejących już systemów magazynowych.

 

 Friedrich Remmert GmbH - Laserflex
 Fot.: Friedrich Remmert GmbH

 

Dla kogo?

Laserflex jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich firm, które zajmują się laserowym przetwarzaniem blach i chcą zwiększyć efektywność procesów produkcyjnych. Szczególnie zalecane jest stosowanie Laserflexa w połączeniu z magazynami blach w firmach, które zajmują się usługowo przetwarzaniem blach, jak również dla producentów wykorzystujących w swoich produktach różne gatunki blach – szczególnie w przypadku krótkich serii produkcyjnych ze zróżnicowanego materiału. Warto też dodać, że poza optymalizacją efektywności pracy laserów Laserflex daje możliwość niezwykle efektywnego wykorzystania przestrzeni produkcyjnej. Przykładem może być instalacja, gdzie na powierzchni zaledwie 260 m2 zainstalowane są 2 wycinarki laserowe oraz magazyn blach na 200 ton blachy, gdzie w hali nie traci się miejsca na komunikację wewnętrzną, gdyż magazyn zasilany jest w materiał z zewnątrz hali, a lasery obsługiwane są materiałem bezpośrednio z magazynu.

O Laserflex firmy Remmert:

  • wymiana materiału poniżej 60 sekund
  • zaprojektowany dla blach w formatach 3mx1,5m oraz 4mx2m
  • jednostka rozładowcza tzw. widły zgarniające
  • jednostka załadowcza tzw. przyssawki próżniowe
  • standardowy interfejs do wycinarek laserowych
  • możliwa obsługa kilku laserów jednocześnie
  • możliwa współpraca z laserami różnych producentów

O Friedrich Remmert GmbH:

Friedrich Remmert GmbH, należy obecnie do światowej czołówki przedsiębiorstw, które wyznaczają kierunki rozwoju inteligentnych systemów magazynowania oraz automatyzacji procesów związanych z przetwarzaniem blach i elementów długich. W działach sprzedaży, obsługi klienta, a także serwisie i Hotline polscy klienci znajdą pracowników firmy Remmert posługujących się biegle językiem polskim. Firma Remmert jest reprezentowana na polskim rynku przez Pana Pawła Zielińskiego, który po ukończeniu studiów i wieloletniej pracy w Niemczech prowadzi obecnie oddział firmy z siedzibą w Szczawnie Zdroju.

Zapraszamy na targi:

Z pełną ofertą Friedrich Remmert GmbH mogą się Państwo zapoznać podczas targów ITM Polska, 9 – 12 czerwca 2015 w Poznaniu w hali nr 5, stoisko nr 36. Będą tam mogli Państwo  dowiedzieć się więcej zarówno o rewolucyjnym rozwiązaniu LaserFLEX jak i innych urządzeniach pozwalających na automatyzację przetwarzania i magazynowania blach i elementów długich.

 

Polecamy:

Sprawdź profil firmy Friedrich Remmert GmbH na portalu Staleo.pl

 

Źródło: Friedrich Remmert GmbH


Remmert GmbH
Brunnenstraße 113
32584 Löhne
+48 74 642 11 71
Partnerzy