Szukaj w działach:

Magazyn dłużyc pozwala zaoszczędzić 30 000 litrów paliwa

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Składowanie długich towarów pozwala zaoszczędzić 30 000 litrów oleju napędowego rocznie

Firma PBS Pulverbeschichtung Schreiner jest pionierem w zintegrowanej z produkcją ochronie środowiska i udowadnia, że wydajność oraz zrównoważony rozwój nie muszą się wzajemnie wykluczać. Dzięki nowemu systemowi magazynów komorowych firmy Remmert usługodawca zmniejsza emisję dwutlenku węgla o kolejne 500 ton CO2 rocznie, przy okazji czterokrotnie zwiększając pojemność swojego magazynu konsygnacyjnego.

Firma PBS jest dostawcą usług w zakresie uszlachetniania powierzchni. Firma na zlecenie klientów pokrywa profile stalowe i aluminiowe farbami proszkowymi, obsługując w ten sposób klientów z branży budowlanej i okiennej, logistyki i budowy maszyn.

Dyrektor zarządzający Harald Schreiner widzi, że dzięki koncepcji logistycznej jego firma jest doskonale przygotowana na przyszłość. Magazynowanie powiązane z produkcją doprowadziło do znacznie szybszego, bardziej wydajnego, płynnego i zrównoważonego przepływu materiałów.

Dyrektor zarządzający Harald Schreiner widzi, że dzięki koncepcji logistycznej jego firma jest doskonale przygotowana na przyszłość.
Magazynowanie powiązane z produkcją doprowadziło do szybszego, płynnego, wydajniejszego i zrównoważonego przepływu materiałów.

 


„Nasza firma maluje proszkowo na przykład karoserie pojazdów pocztowych na żółto”, mówi dyrektor zarządzający Harald Schreiner.


Założył on swoją firmę nie tylko jako specjalista od malowania proszkowego, ale także postrzega siebie jako wszechstronnego usługodawcę, zatrudniającego obecnie 180 pracowników. 


„Wykonujemy wszelkie usługi związane z obróbką skrawaniem, takie jak cięcie, frezowanie, wiercenie. Ponadto korzystamy z kilku nowoczesnych systemów łączenia profili. Dodatkowo dzięki nowemu magazynowi wysokiego składowania znacznie zwiększyliśmy nasze możliwości składowania w mgazynie konsygnacyjnym”, podsumowuje usługi Schreiner. 

 

Oprócz systemu magazynowania komorowego koncepcja logistyczna obejmuje stacje buforowe i obiegowe do przyjmowania oraz wydawania kaset z miejscami buforowymi do kompletacji towarów.

Oprócz systemu magazynowania komorowego koncepcja logistyczna obejmuje stacje buforowe i obiegowe do przyjmowania
oraz wydawania kaset z miejscami buforowymi do kompletacji towarów. 


Produkcja i logistyka rozwijają się razem

Wcześniej powierzchnie składowania materiałów dla klientów były rozmieszczone w kilku halach na terenie firmy o powierzchni ponad 80 000 m². Przechowywanie materiału na jednym poziomie i transport wózkiem widłowym były nie tylko bardzo czasochłonne i pracochłonne, ale także wielokrotnie prowadziły do uszkodzenia towaru w wyniku ręcznego przemieszczania materiału za pomocą wózka widłowego. Aby zwiększyć produktywność, Schreiner chciał ściślej połączyć wewnętrzną logistykę i produkcję oraz zautomatyzować je w jak największym stopniu. Ponadto miała zostać znacznie zwiększona pojemność magazynowa. 

„Solą w oku” firmy Schreiner było również zużycie oleju napędowego przez flotę wózków widłowych. Firma jest uważana za pioniera w procesach ekologicznych.


„Byliśmy pierwszym zakładem wykańczającym w Niemczech, który zastosował obróbkę wstępną bez chromu na długo przed tym, zanim stało się to obowiązkowe”, mówi Schreiner. 


Ponadto firma PBS wykorzystuje do wstępnej obróbki materiałów wyłącznie uzdatnioną wodę deszczową. Ciepło procesowe jest wytwarzane od 2013 roku za pomocą własnej instalacji grzewczej na biomasę o mocy 2,5 MW. Takie rozwiązanie zastępuje roczne zużycie około 1 miliona litrów oleju opałowego odnawialnymi surowcami z regionu. Ponadto powierzchnie dachów budynków firmy są pokryte łącznie modułami fotowoltaicznymi o mocy 1,7 MW.

Magazyn komorowy Remmert zastępuje rocznie 30 000 litrów oleju napędowego

Firma PBS zbudowała nowy magazyn towarów długich firmy Remmert w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego, zastępując w ten sposób w dużej mierze ruch wózków widłowych. Firma PBS oszczędza ponad 500 ton emisji CO2 lub 30 000 litrów oleju napędowego rocznie, eliminując jedynie transport wózkiem widłowym. W dalszej konsekwencji niemal do zera ograniczono uszkodzenia materiału, a przepływ materiału został znacznie przyspieszony, co również korzystnie wpływa na wydajność procesu malowania proszkowego. 

Magazyn komorowy mieści ponad 2600 kaset na towary długie, co odpowiada czterokrotnemu zwiększeniu pojemności magazynowej. Przyjmowanie i wydawanie kaset odbywa się w pełni automatycznie w ciągu 90 sekund za pośrednictwem urządzenia do obsługi regałów (RBG). Urządzenie RGB wykonuje czterdzieści podwójnych cykli roboczych na godzinę, co dodatkowo działa niezwykle energooszczędnie dzięki odzyskowi energii (rekuperacji). Rozwiązanie uzupełniają cztery stacje buforowe i obiegowe do przyjmowania i wydawania kaset z łącznie 12 miejscami buforowymi do kompletacji zamówień oraz zintegrowany system zarządzania magazynem WMS (Warehouse Management System) z połączeniem z możliwością integracji z systemem MES. 


„W firmie Remmert znaleźliśmy partnera na równych zasadach, który bardzo nam odpowiada. Było wiele inspiracji z różnych projektów referencyjnych i wspólnie wypracowaliśmy różne możliwe rozwiązania. To było po prostu świetne”.


Kryzysowe składowanie w magazynie konsygnacyjnym

Magazyn Remmert był stopniowo integrowany z procesami operacyjnymi pod koniec 2021 roku, a więc dokładnie we właściwym czasie, nawet jeśli okazja nie daje powodów do radości.


„Prawie wszyscy nasi klienci wykorzystali nowe pojemności magazynowe podczas obecnego kryzysu i znacznie zwiększyli swoje zapasy, aby móc zachować zdolność do kontynuowania dostaw. Nie moglibyśmy tego zaoferować z magazynowaniem na jednym poziomie”, mówi Harald Schreiner, opisując bezpośredni wpływ globalnej sytuacji gospodarczej na jego firmę.

 

Ogólnie rzecz biorąc, dzięki koncepcji logistycznej widzi on, że jego firma jest doskonale przygotowana na przyszłość. Logistyka powiązana z produkcją doprowadziła do znacznie szybszego, bardziej wydajnego, płynnego i zrównoważonego przepływu materiałów.

 

 

Źródło: Remmert GmbH

 

Remmert GmbH
Brunnenstraße 113
32584 Löhne
+48 74 642 11 71
POWIĄZANE
SortFLEX uzupełnia system Remmert Automatyczne sortowanie w nowej odsłonie: Innowacyjny moduł „SortFLEX” od tera...
Automatyzacja? Tak – ale tylko z odpowiednim partnerem Najważniejsze aspekty doboru rozwiązań do automatyzacji procesów produkcyjnych w p...
4 kroki skutecznej optymalizacji przepływu materiału Coraz więcej przedsiębiorstw odkrywa zalety zautomatyzowanego przepływu materiałów...
Chcesz skrócić czasy dostaw materiału niemal do zera? Chcesz skrócić czasy dostaw niemal do zera? #YouCanToo - z LaserFLEX! Szybka zmiana...
Remmert stawia na technologie druku 3D Firmy stale szukają innowacji, które zapewnią im konkurencyjność. Jednym ze sposob...
Bezpieczny i komfortowy magazyn zautomatyzowany Ogromny asortyment materiałów, olbrzymie przestrzenie magazynowe i związana z tym ...
Partnerzy