Magazyn dłużyc pozwala zaoszczędzić 30 000 litrów paliwa
Składowanie długich towarów pozwala zaoszczędzić 30 000 litrów oleju napędowego rocznie
Firma PBS Pulverbeschichtung Schreiner jest pionierem w zintegrowanej z produkcją ochronie środowiska i udowadnia, że wydajność oraz zrównoważony rozwój nie muszą się wzajemnie wykluczać. Dzięki nowemu systemowi magazynów komorowych firmy Remmert usługodawca zmniejsza emisję dwutlenku węgla o kolejne 500 ton CO2 rocznie, przy okazji czterokrotnie zwiększając pojemność swojego magazynu konsygnacyjnego.
Firma PBS jest dostawcą usług w zakresie uszlachetniania powierzchni. Firma na zlecenie klientów pokrywa profile stalowe i aluminiowe farbami proszkowymi, obsługując w ten sposób klientów z branży budowlanej i okiennej, logistyki i budowy maszyn.
Dyrektor zarządzający Harald Schreiner widzi, że dzięki koncepcji logistycznej jego firma jest doskonale przygotowana na przyszłość. |
|
Założył on swoją firmę nie tylko jako specjalista od malowania proszkowego, ale także postrzega siebie jako wszechstronnego usługodawcę, zatrudniającego obecnie 180 pracowników.
|
Oprócz systemu magazynowania komorowego koncepcja logistyczna obejmuje stacje buforowe i obiegowe do przyjmowania |
Produkcja i logistyka rozwijają się razem
Wcześniej powierzchnie składowania materiałów dla klientów były rozmieszczone w kilku halach na terenie firmy o powierzchni ponad 80 000 m². Przechowywanie materiału na jednym poziomie i transport wózkiem widłowym były nie tylko bardzo czasochłonne i pracochłonne, ale także wielokrotnie prowadziły do uszkodzenia towaru w wyniku ręcznego przemieszczania materiału za pomocą wózka widłowego. Aby zwiększyć produktywność, Schreiner chciał ściślej połączyć wewnętrzną logistykę i produkcję oraz zautomatyzować je w jak największym stopniu. Ponadto miała zostać znacznie zwiększona pojemność magazynowa.
„Solą w oku” firmy Schreiner było również zużycie oleju napędowego przez flotę wózków widłowych. Firma jest uważana za pioniera w procesach ekologicznych.
|
Ponadto firma PBS wykorzystuje do wstępnej obróbki materiałów wyłącznie uzdatnioną wodę deszczową. Ciepło procesowe jest wytwarzane od 2013 roku za pomocą własnej instalacji grzewczej na biomasę o mocy 2,5 MW. Takie rozwiązanie zastępuje roczne zużycie około 1 miliona litrów oleju opałowego odnawialnymi surowcami z regionu. Ponadto powierzchnie dachów budynków firmy są pokryte łącznie modułami fotowoltaicznymi o mocy 1,7 MW.
Magazyn komorowy Remmert zastępuje rocznie 30 000 litrów oleju napędowego
Firma PBS zbudowała nowy magazyn towarów długich firmy Remmert w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego, zastępując w ten sposób w dużej mierze ruch wózków widłowych. Firma PBS oszczędza ponad 500 ton emisji CO2 lub 30 000 litrów oleju napędowego rocznie, eliminując jedynie transport wózkiem widłowym. W dalszej konsekwencji niemal do zera ograniczono uszkodzenia materiału, a przepływ materiału został znacznie przyspieszony, co również korzystnie wpływa na wydajność procesu malowania proszkowego.
Magazyn komorowy mieści ponad 2600 kaset na towary długie, co odpowiada czterokrotnemu zwiększeniu pojemności magazynowej. Przyjmowanie i wydawanie kaset odbywa się w pełni automatycznie w ciągu 90 sekund za pośrednictwem urządzenia do obsługi regałów (RBG). Urządzenie RGB wykonuje czterdzieści podwójnych cykli roboczych na godzinę, co dodatkowo działa niezwykle energooszczędnie dzięki odzyskowi energii (rekuperacji). Rozwiązanie uzupełniają cztery stacje buforowe i obiegowe do przyjmowania i wydawania kaset z łącznie 12 miejscami buforowymi do kompletacji zamówień oraz zintegrowany system zarządzania magazynem WMS (Warehouse Management System) z połączeniem z możliwością integracji z systemem MES.
|
Kryzysowe składowanie w magazynie konsygnacyjnym
Magazyn Remmert był stopniowo integrowany z procesami operacyjnymi pod koniec 2021 roku, a więc dokładnie we właściwym czasie, nawet jeśli okazja nie daje powodów do radości.
|
Ogólnie rzecz biorąc, dzięki koncepcji logistycznej widzi on, że jego firma jest doskonale przygotowana na przyszłość. Logistyka powiązana z produkcją doprowadziła do znacznie szybszego, bardziej wydajnego, płynnego i zrównoważonego przepływu materiałów.
Źródło: Remmert GmbH
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House