PSBI EXPO 2022 - potencjał polskiej nauki
W dniach 18-19 maja 2022 roku odbędzie się pierwsze w Polsce tego rodzaju wydarzenie pt. PACTT Science Business Innovation EXPO 2022 organizowane przez Politechnikę Łódzką, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.
PSBI EXPO 2022 to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, w którym to pierwszy raz wystawcami będą Uczelnie Wyższe, Instytuty Badawcze prezentujące ofertę swoich technologii i usług. Ponadto dzięki udziałowi funduszy inwestycyjnych, będziecie Państwo mogli zapoznać się z ofertą finansowania wdrożeń technologii do przemysłu. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce łącząca w sobie charakter targów wynalazczości oraz forum wymiany wiedzy i doświadczeń, które jest dedykowane polskim przedsiębiorcom.
Uczelnie Wyższe oraz Instytuty Badawcze wychodzą naprzeciw i otwierają się na przedsiębiorców i zapotrzebowanie rynku prezentując potencjał polskiej nauki w formie uczelnianej oferty innowacyjnych technologii i usług z wielu branż. Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie technologii i usług przed przedsiębiorcami oraz zachęcenie ich do zakupu lub skorzystania z licencji, mających znaczący wpływ na wartość firmy, wzmocnienie jej konkurencyjności i innowacyjności.
Podczas PSBI EXPO 2022 zarówno przedstawiciele nauki, jak i przemysłu będą mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą funduszy stymulujących komercjalizację i transfer technologii oraz umożliwiających wdrożenia najnowocześniejszych rozwiązań w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie będzie okazją do nawiązania kontaktów polskiej nauki z przemysłem i funduszami inwestycyjnymi, które zaowocuje ciekawymi wdrożeniami do praktyki gospodarczej. Gośćmi wydarzenia będą również partnerzy biznesowi, którzy prowadzą już trwałą współpracę z uczelniami, a którzy na panelach tematycznych będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem i rozwojem marki we współpracy ze światem nauki. Na panelach będą poruszane tematy z różnych branż przemysłu oraz zagadnienia dotyczące prowadzenia działalności w Polsce.
Więcej informacji na stronie: https://psbi.pl/
Źródło: Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości, Sekcja Transferu Technologii, Politechnika Łódzka
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok