Szukaj w działach:

IOT 2021 - spotkanie poświęcone automatyzacji produkcji

 


Automatyzacja procesu skanowania 3D, robotyzacja i jej cyfrowy bliźniak, geolokalizacja, technologie druku 3D, obróbki CNC, cyberbezpieczeństwo - to właśnie te zagadnienia będą tematyką wydarzenia „IOT 2021 - Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0”. Na uczestników spotkania czekać będą pokazy i warsztaty na żywo - maksimum praktyki, minimum teorii.


Wydarzenie odbędzie się w czwartek 14 października 2021 roku w przestrzeni coworkingowej Silesia StartUp (budynek Centrum Handlowego Stara Kablownia) w Czechowicach-Dziedzicach o godzinie 10:00. To już kolejna edycja spotkania branżowego, które poświęca uwagę nowoczesnym technologiom Przemysłu 4.0. Tegoroczne spotkanie zostanie zorganizowane w formie warsztatowej, na zasadzie tytułowych szybkich randek. Uczestnicy spotkania zostaną podzieleni na kilka grup, które rotacyjnie będą odwiedzać stoiska organizatorów. Przy każdym z ośmiu stanowisk na uczestników będą czekać eksperci, którzy opowiedzą o swoich rozwiązaniach dla przemysłu oraz zademonstrują możliwości eksponowanego sprzętu. Po zakończeniu rund warsztatowych uczestnicy będą mogli wrócić na stoiska, które ich najbardziej zainteresują.  

Podczas wydarzenia goście będą mogli zobaczyć rozwiązania oferowane przez współgospodarzy spotkania: Evatronix SA, DrimRobotics / Rolling Robots, InnerWeb, Elmark/Universal Robots, CadXpert, SoniqAnalytics, CamTechnology oraz ASCOMP S.A.  

Co prezentowane będzie na stoiskach

Specjaliści z firmy Evatronix opowiedzą o automatyzacji procesu skanowania 3D. Zaprezentowane zostaną rozwiązania dla zautomatyzowanej kontroli jakości, m.in. automatyczny system skanujący eviXmatic oraz skaner eviXscan 3D zintegrowany z robotem współpracującym Universal Robots.   

Firma DrimRobotics przybliży aspekty automatyzacji produkcji na przykładach implementacji robotów współpracujących w branży motoryzacyjnej z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka.  

Specjaliści z InnerWeb zademonstrują system monitoringu efektywności zasobów i bezpieczeństwa oraz technologie: LIDAR i Aktywne Karty. 

Na stanowisku Elmark i Universal Robots eksperci opowiedzą o faktach i mitach dotyczących kobotów. Na przykładzie swoich rozwiązań odpowiedzą także na następujące pytania: w jaki sposób roboty współpracujące rewolucjonizują rynek oraz w jakich obszarach znajdują zastosowanie. 

Specjaliści z firmy CadXpert poświęcą uwagę tematowi druku 3D w fabryce 4.0 oraz redukcji czasu i kosztów, które tego typu technologia przynosi. Omówione zostanie także zastosowanie druku 3D w robotyce oraz w przemyśle produkcyjnym.  

Natomiast SoniqAnalytics zaprezentuje rozwiązania w odniesieniu do procesu transformacji cyfrowej i wdrażania systemów zarządzania produkcją.  

Na stanowisku firmy CamTechnology eksperci zademonstrują technologie związane z automatyzacją w procesie programowania obrabiarek numerycznych i opowiedzą o realnej oszczędności w Smart Factory. Z kolei eksperci z ASCOMP S.A. przedstawią rozwiązanie „Wirtualnego Oficera Bezpieczeństwa”, w kontekście którego omówią, jak zapewnić bezpieczeństwo procesów produkcyjnych w trakcie transformacji do Przemysłu 4.0. 

Aby wziąć udział w wydarzeniu „IOT 2021 – Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0” należy dokonać rejestracji na stronie  organizatorów: iot2021.pl (liczba miejsc ograniczona).  

Źródło: Evatronix
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Yamazaki Mazak zaprasza do współpracy Yamazaki Mazak to jeden ze światowych liderów produkcji obrabiarek skrawających, w...
SortFLEX uzupełnia system automatyzacji Remmert Szczególnie skuteczny w zespole: elastyczne i w pełni automatyczne rozwiązanie do ...
Konfigurator produktów w systemie ERP Konfigurator produktów ERP umożliwia efektywną produkcję różnorodnych wyrob&...
Polski Kongres Logistyczny w świecie wirtualnym Automatyka i robotyka w magazynach, inteligentna mobilność, logistyka w e-commerce - to t...
Webinaria na temat techniki pomiaru powierzchni Precyzyjnie wykonane powierzchnie wymagają niezawodnych i precyzyjnych pomiarów po...
Laureaci Złotego Medalu ITM Polska 2019 Złoty Medal MTP to prestiżowa nagroda wyznaczająca rynkowe trendy i jednocześnie najbardz...
Partnerzy