Pracownicy Tork z certyfikatami KAIZEN
Wykorzystanie w branży produkcyjnej filozofii lean manufacturing i kaizen nie tylko przyczynia się do osiągnięcia większej wydajności, ale przede wszystkim jest sposobem na ciągłe doskonalenie procesu produkcji.
Lean manufacturing zakłada dostarczanie produktów najwyższej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu marnotrawstwa i eliminowaniu niepotrzebnych czynności. W produkcji odbywającej się według założeń tego podejścia da się wyodrębnić siedem obszarów, w których generowane są straty produkcyjne, czyli tzw. mudy. Znając je, można w łatwy sposób określić zbędne działania - takie, które nie zapewniają wartości, a ich wyeliminowanie przełoży się na poprawę wydajności produkcji. Jakie to strefy? W ich zapamiętaniu pomocny może okazać się skrót „TIM WOOD”. Wyliczając, są to transport (ang. waste of transport), zapasy (ang.waste of inventory), zbędny ruch (ang. waste of motion), oczekiwanie (ang. waste of waiting), nadmierne przetwarzanie (ang. waste of overprocessing), nadprodukcja (ang. waste of overproduction), defekty (ang. waste of defects).
Często obok głównych 7 typów strat produkcyjnych wymienia się jeszcze jeden rodzaj mudy. Jest nim niewykorzystany potencjał ludzki. Jest to marnotrastwo polegająca na nieangażowaniu pracowników w procesy rozwiązywania problemów. Prowadzi ona do spowolnienia rozwoju organizacji i wpływa na spadek jakości pracy. Rozwiązaniem jest wdrożenie praktyk dzielenia się doświadczeniem i pomysłami, angażowanie pracowników w eliminowanie problemów, branie po uwagę ich sugestii. Takie działania szybko procentują wzrostem wyników produkcyjnych i większym zadowoleniem personelu.
- Tork, marka firmy Essity, zapewnia swoim pracownikom dostęp do najnowszych szkoleń i dba o rozwój ich kompetencji, aby każdego dnia stawali się jeszcze bardziej doświadczonymi doradcami przemysłowymi dla swoich klientów. Tym razem KAIZEN Institute Poland przeprowadził warsztaty dla trzynastu managerów ds. sprzedaży Tork wyposażając ich w narzędzia i przygotowując do wdrażania kultury ciągłego doskonalenia w organizacji. - mówi Michał Wojdat, Segment Industry Marketing Manager, Tork. |
Dzięki przystąpieniu do certyfikowanego programu rozwoju kompetencji pracownicy Tork poznali praktyczne metody i techniki służące rozpoznaniu i likwidowaniu strat, otrzymując tym samym prestiżowy Certyfikat Praktyka KAIZEN i Audytora 5S.
Nowe kompetencje uzyskane dzięki ostatnim szkoleniom pozwalają pracownikom Tork wspierać managerów zakładów produkcyjnych w tworzeniu wydajnych miejsc pracy zgodnie z zasadami Lean i 5S. W ofercie marki znajduje się darmowa usługa audytu - Tork Workflow, która obejmuje utrzymanie ruchu oraz wydajność stanowisk pracy. Przeprowadzana jest przez certyfikowanych ekspertów Tork.
Tork Workflow koncentruje się na 4 głównych obszarach:
- produktywności,
- stratach produkcyjnych,
- satysfakcji pracowników i klientów,
- środowisku oraz zdrowiu i bezpieczeństwie.
Wypełniając formularz kontaktowy można w łatwy sposób zarezerwować swoją konsultację Tork Workflow.
Źródło: TORK
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House