Szukaj w działach:

Laureaci Taiwan Excellence Awards 2020

Nagrody Taiwan Excellence Awards 2020 przyznane


Podczas konferencji prasowej online, która odbyła się 12 maja br., kapituła Taiwan Excellence Awards zaprezentowała laureatów jednej z najważniejszych tajwańskich nagród przemysłowych w branży narzędziowej oraz elementów złącznych.

Nagroda Taiwan Excellence Award przyznawana jest od 1992 r. przez Biuro Handlu Zagranicznego przy tajwańskim Ministerstwie Gospodarki oraz Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA). Celem jest nagrodzenie rodzimych produktów i firm wyróżniających się innowacyjnością, wzornictwem i technologią produkcji zapewniającą im wysoką konkurencyjność na światowych rynkach. Dla tajwańskich producentów nagroda stanowi najwyższe wyróżnienie, potwierdzające wysoką jakość ich wyrobów i procesów wytwórczych.

Podczas konferecji nagrodzone rozwiązania zaprezentowały firmy: firmy Jing Fong Industry Co. Ltd, Medical Intubation Technology Corporation (Mitcorp), Sheng Tai Brassware Co. Ltd (Justime) oraz Air Tools Co. Ltd (Airboss). 

Tajwański wirtualny pawilon wystawienniczy

Na konferencji zaprezentowano także wirtualny pawilon wystawienniczy, w którym można zapoznać się nie tylko ze zwycięzcami, ale również z innymi, ciekawymi produktami „made in Taiwan”.
Pawilon, dostępny jest online, a swoje produkty prezentuje tam 28 firm tajwańskich, które  podzielone są 4 główne strefy produktowe (narzędzia, elementy złączne, produkty wodno-kanalizacyjne oraz drabiny).

Nowoczesny przemysł na Tajwanie

Jak zaznaczył wicedyrektor wykonawczy TAITRA - Simon Wang, tajwański przemysł, jak i sama branża narzędziowa przeżywa transformację, która obejmuje swym zakresem zarówno sam profil produkcyjny przedsiębiorstw, którzy nie chcą być już postrzegani wyłącznie jako dostawcy wyposażenia OEM, jak i wykorzystywane narzędzia, w tym głównie nowoczesne technologie wytwarzania oraz potencjał związany z cyfryzacją wszelkiego rodzaju procesów.Tajwański przemysł dzięki swojej innowacyjności zajmuje czołowe pozycje w coraz większej liczbie sektorów przemysłowych. W 2019 r. np. wartość eksportu tajwańskich firm z branży produkcji wyposażenia i narzędzi wyniosła 3,8 mld dolarów, co pozwoliło uplasować się temu krajowi na trzecim miejscu w rankingu globalnych dostawców w tym segmencie rynku, a sektor narzędziowy jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu na Tajwanie. Również branża elementów złącznych rośnie w bardzo szybkim tempie i w ubiegłym roku Tajwan uplasował się na czwartej pozycji wśród największych eksporterów w tej branży, ustępując pod względem tylko Chinom, Niemcom i USA.

Elementy złączne Jing Fong Industry w Mercedesach

Jednym z laureatów Taiwan Excellence Awards 2020, została firma Jing Fong Industry Co. Ltd, która dostarcza elementy złączne dla sektora automotive, m.in. do takich firm jak: Volkswagen, Daimler, Ford, General Motors i Chrysler.
Zwaniem Victora Krenga - CEO firmy Jing Fong, Taiwan Excellence Award to najbardziej prestiżowa nagroda produktowa na Tajwanie. Jak do tej pory zdobyło ją niewiele produktów z branży elementów złącznych. Produktem firmy, który otrzymał wyróżnienie Taiwan Excellence Awards 2020, są samozabezpieczające nakrętki sześciokątne z kołnierzem, które znalazły uznanie m.in. w koncernie Daimler i są stosowane przy produkcji najnowszych modeli marki Mercedes-Benz, a także nakrętki wykorzystywane przez firmę ZF Sachs przy produkcji amortyzatorów.

Jing Fong

Kamera inspekcyjna X2000 HD - inspekcja wizualna i diagnostyka

Firma Medical Intubation Technology Corporation (Mitcorp), została nagrodzona za kamerę inspekcyjną X2000 HD. Pomimo iż rozwiązanie to standardowo wykorzystywane jest w medycynie, firma kieruje go również do branży lotniczej, przemysłu ciężkiego i lekkiego. Podczas konferencji Kai Tseng, Account Manager firmy Mitcorp, zwrócił uwagę na bardzo wysoką jakość obrazu wideo kamery, który umożliwia dostrzeżenie szczegółów w postaci niewielkich pęknięć czy rys na powierzchni badanych obiektów, m.in. dzięki podwójnemu źródłu światła. 
Kamera inspekcyjna X2000 HD znalazła zastosowanie również w przemyśle i pozwala mechanikom na przeprowadzanie inspekcji wizualnej i diagnostyki wnętrz silników bez konieczności demontażu poszczególnych komponentów. Urzędzenie wykorzystywane jest  m.in. w fabryce Ferrari we Włoszech, gdzie służy personelowi utrzymania ruchu do badania usterek silnika.
Tajwańskie wzornictwo przemysłowe - bateria naścienna Justime YES 2

Wśród wyróżnionych firm znalazła się również bateria naścienna Justime YES 2 firmy Sheng Tai Brassware. Account Manager firmy Sheng Tai - Joan Liu, zwróciła uwagę, iż produkt wyróżnia się prostą konstrukcją i zredukowaną do minimum liczbą połączeń oraz części, co znacząco ułatwia instalację, obsługę oraz konserwację baterii, w tym jej czyszczenie oraz wymianę zużytych części.Bateria Justime YES 2 wyróżnia się zoptymalizowaną konstrukcją w kształcie litery „Y” o nowatorskich, płynnych kształtach i idealnej geometrii. Bateria poza wyróżnieniem “Taiwan Excellence Award 2020” została również nagrodzona za wygląd nagrodą “Red Dot Award 2019”.

Klucz pneumatyczny z regulacją przepływu powietrza

Czwartym nagrodzonym produktem był klucz pneumatyczny z regulacją przepływu powietrza firmy Airboss Air Tools. Project Manager w Airboss Air Tools - Rocio Hu, podczas konferencji zwróciła uwagę, iż nagrodzony produkt charakteryzuje się dłuższą żywotnością, co powinno przełożyć się na niższe koszty eksploatacyjne. Ponadto są one mniejsze i lżejsze, dzięki czemu ich obsługa jest dużo łatwiejsza.Klucz pneumatyczny oferuje możliwość sterowania prędkością i momentem obrotowym także w trybie zasilania – i to bez konieczności instalacji dodatkowych elementów sterujących. Funkcja ta – niedostępna dla większości narzędzi pneumatycznych oferowanych na rynku – rozwiązuje problem regulacji przepływu powietrza podczas pracy z urządzeniem. Narzędzie świetnie sprawdzi się w szeregu aplikacji, m.in. przy produkcji i montażu pojazdów drogowych, szynowych i rowerów, zwiększając produktywność procesów wytwarzania.
Pytania i odpowiedzi

Podczas konferencji Taiwan Excellence Awards 2020, laureaci odpowiadali też na pytania uczestników konferencji, którzy czynnie brali w niej udział online, dotyczące wyróżnionych rozwiązań.Źródło: Taiwan Trade Center Warsaw (warsaw@taitra.org.tw)

 

Dodano 22.05.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy