Szukaj w działach:

Eksperci o cyfrowej transformacji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Coraz więcej menadżerów fabryk zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom, metodom zarządzania oraz nowym modelom biznesowym.

Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i w co zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzielą menadżerowie Volkswagena, Fanuca, Stermedii oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w czasie pierwszej e-konferencji „Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw”.

- „Będziemy inspirować menadżerów, inżynierów i właścicieli fabryk, pokazując dobre praktyki biznesowe i zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle” - opowiada Mikołaj Kołodziejczak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Webinar odbędzie się 20 maja o godzinie 10:00. Czwarta rewolucja przemysłowa zostanie zaprezentowana z trzech perspektyw praktyków: innowacyjnej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości.

- „Każda fabryka: mały zakład czy duża wytwórnia ma procesy, które można usprawnić dzięki cyfryzacji czy automatyzacji. Pokażemy przykłady prostych zmian i złożonych wdrożeń” - wyjaśnia Artur Karda, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Stermedia.ai (współorganizator konferencji), trener Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Konferencja jest pierwszą z serii wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw, poświęconych innowacjom w produkcji. Webinary będą przeznaczone nowoczesnym technologiom, takim jak robotyzacja, sztuczna inteligencja, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, blockchain, druk 3D, internet rzeczy, cyfrowe bliźniaki, migracja do chmury oraz cyberbezpieczeństwo.

„Pokażemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, bo mamy tu sprawny ekosystem: nowoczesny przemysł i firmy rozwijające najnowsze technologie. Ale na konferencję zapraszamy firmy z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym: na ludzi i technologie” - mówi Magdalena Wypych, kierownik projektu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współorganizatora wydarzenia.

Dynamiczny rozwój technologiczny, nacisk na poprawę wydajności oraz strach pracowników przed zmianami prowadzą do dylematów wśród menadżerów: jak przeprowadzić fabrykę przez cyfrową transformację. Dlatego też program spotkań Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw zakłada dyskusje nie tylko na temat nowoczesnych technologii, ale także wdrażania nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej, zarządzaniu i motywowaniu pracowników.

Do udziału w prelekcjach i dyskusjach zapraszani będą doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie.

Organizatorami cyklu spotkań online Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Stermedia.ai.

Szczegółowe informacje oraz bezpłatna rejestracja na stronie: https://bit.ly/2WlNP4R


Źródło: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej


POWIĄZANE
Przemysł maszynowy na Tajwanie Wartość produkcji przemysłu obrabiarek na Tajwanie po raz pierwszy przekroczyła 1 bilion ...
Przewodnik po Targach Automaticon 2023 27. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON odbędą się w dniach 7-9...
Wyższa jakość z certyfikatem My Inner Strenx® Gdy duński producent akcesoriów do dźwigów i podnośników, BSV Kranti...
Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego? Najbezpieczniej jest podejść do robotyzacji z integratorem z doświadczeniem w pełnym zakre...
Pierwszy dzień bloku targów DREMA 2019 10 września 2019 r. rozpoczął się bloku targów DREMA 2019. Uroczystość otwarcia Dr...
Trendy i technologie, które zmieniają biznes 28 września w hotelu Regent w Warszawie odbędzie się organizowana przez Executive Club de...
Partnerzy