Szukaj w działach:

O przyszłość branży IT na Made in Wroclaw 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Rozmowy o przyszłości branży IT, możliwych scenariuszach rozwoju technologii, modeli pracy i eksploracji kosmosu oraz pełna innowacyjnych produktów Strefa Expo. Ponad 1000 uczestników, 40 wystawców, 22 panelistów i prelegentów. Tak wyglądała szósta edycja Made in Wroclaw, która odbyła się 18 października pod hasłem Future Mindset.


We Wrocławiu zawsze staramy się myśleć o przyszłości, tak żeby być przynajmniej jeden krok przed innymi. To nie jest konkurencja, to jest wpisane w DNA nas - wrocławian. Nasza społeczność biznesowa i akademicka tworzą piękno tego miasta, jednocześnie pamiętając o jego tradycji – mówił w trakcie otwarcia Made in Wrocław 2022 Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia.


Made in Wroclaw po raz kolejny dotyczyło tego, jak biznes, nauka i całe nasze społeczeństwo może radzić sobie z wyzwaniami, których z roku na rok jest coraz więcej, tak by nie tylko wychodzić z kryzysowych sytuacji obronną ręką, ale też stale się rozwijać. 


Wspólnym mianownikiem wszystkich edycji Made in Wroclaw jest rozwój gospodarczy naszego miasta i aglomeracji. Tworzą go ludzie, naukowcy, pracodawcy, instytucje otoczenia biznesu. Zmiany społeczno-gospodarcze nie rozpieszczają. Tym bardziej musimy spoglądać w przyszłość, próbować ją rozgryźć, tak by zachować tempo rozwoju i przewagi konkurencyjne. Musimy interesować się przyszłością, bo przecież to w niej spędzimy resztę naszego życia - mówiła otwierając konferencję Magdalena Okulowska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

 

Przemysł 4.0 na Made in Wroclaw 2022 debata


Przyszłość to jedyne miejsce, na które mamy wpływ

Panele dyskusyjne i prelekcje, które dotyczyły przyszłości branży IT, zmieniającego się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku branży kosmicznej, były pełne przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku, ale też inspiracji. Tymi ostatnimi podzielili się również prelegenci. Była wśród nich gość specjalny, keynote speaker Natalia Hatalska, która w swoim wystąpieniu pt. „Wiek zmartwień” podkreślała, że przyszłość, to jedyne miejsce, na które mamy wpływ. Na scenie pojawili się również dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i dyrektorka ds. technologii Saule Technologies, która pokazała możliwości wykorzystania w przestrzeni kosmicznej wyjątkowego produktu, jakimi są perowskitowe ogniwa słoneczne oraz Zbigniew Stańczyk, który opowiedział o swojej życiowej podróży do Wrocławia przez Dolinę Krzemową. 

Biometryczne ramię i wertykalne uprawy przyszłości na EXPO Made in Wrocław


W tym roku na Made in Wroclaw powróciło EXPO! Zaprosiliśmy wyjątkowych wystawców - wrocławskie startupy, duże firmy, koła naukowe i instytucje związane z innowacjami rozwijanymi w obszarach auto-moto-aero-space, przemysł 4.0, życie napędzane technologią i Zielony Ład. Pokazaliśmy namacalnie, z czym się one wiążą. Można było zobaczyć roboty na co dzień usprawniające prace nowoczesnych fabryk, elektryczne rowery cargo, ale też innowacyjne urządzenie przeznaczone do przyrządzania zdrowych soków z warzyw i owoców - opowiada Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
 

 

Made in Wroclaw 2022 wystawcy


Na EXPO obecne były technologie związane z transformacją ekologiczną, uprawami wertykalnymi, przemysłem 4.0, produkty takie jak automatyczna maszyna do nalewania napojów, nowoczesny glukometr dla cukrzyków, zdany i bezkontaktowy system do diagnostyki układu pokarmowego za pomocą endoskopii kapsułkowej czy najnowsze, kosmiczne projekty wrocławskich studentów.

Jak zawsze Made in Wroclaw było też okazją do networkingu, nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji i EXPO było integracyjne spotkanie dla wrocławskiego ekosystemu startupowego. W tym roku miało ono międzynarodowy charakter - networking połączony był z prezentacjami uczestników wywodzących się z Polski, Niemiec, Francji, Czech, Włoch, Finlandii, Portugalii oraz Stanów Zjednoczonych. 

Made in Wroclaw 2022 zostało zorganizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Więcej informacji o konferencji oraz wydarzeniach towarzyszących można znaleźć na www.made-in-wroclaw.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, AmCham Amerykańska Izba Handlowa, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC).


Źródło: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

POWIĄZANE
Automatyzacja i cyfryzacja dla każdego DMG MORI, KUKA, POLARIS ENGINEERING i SANDVIK COROMANT angażują się we wspólny pro...
Redukcja ilości odpadów na produkcji dzięki ERP Systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa, czyli ERP, to doskonały sposób...
IT Future Expo - dowiedz się co napędza branżę IT IT Future Expo to VIII edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT, w całości poświęco...
Zwiększenie efektywności produkcji dzięki automatyzacji Wdrożenie automatyzacji w sektorze obróbki blach wiąże się z wymiernymi korzyściam...
Nowoczesny przemysł na ITM Industry Europe 2023 Premiery rynkowe i nowości branżowe to tylko jeden z czynników decydujących o udzi...
Automatyzacja procesów obróbki cieplnej Automatyka, Automatyzacja Procesów, Przemysł 4.0 to słowa przewodnie Obróbk...
Partnerzy