Dołącz do Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu, której głównym celem jest wspieranie i promowanie nowoczesnej i innowacyjnej produkcji przemysłowej w Polsce rusza z naborem członków.
Nadrzędnym celem inicjatywy jest wymiana wiedzy, pomoc w zrozumieniu i wdrożeniu w polskich firmach innowacyjnych technologii cyfrowych, które pozwolą tworzyć lepsze produkty, ograniczając zużycie materiałów, czasu czy innych ważnych zasobów. To przede wszystkim pomoc w realizacji idei Przemysłu 4.0, rozumianego jako seria działań mających na celu tworzenie produkcji i związanych z nią usług, która będzie bardziej wydajna, szybciej dostarczana, bardziej innowacyjna i skupiona na kliencie.
Pomysłodawcą oraz organizatorem inicjatywy jest firma Autodesk – lider w dziedzinie oprogramowania 3D, z którego korzystają miliony organizacji z różnych sektorów na całym świecie, w tym wiodące przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.
- „W ramach Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu wnosimy praktyczne podejście – chcemy pomagać właścicielom i kadrze zarządzającej polskich firm produkcyjnych i przemysłowych w praktycznym zastosowaniu nowoczesnych procesów i technologii po to, by mogły tworzyć lepsze produkty, zwiększać sprzedaż i generować większe zyski. Zapraszamy przedsiębiorstwa do dołączenia do naszej inicjatywy, korzystania z zasobów wiedzy, a w przyszłości udziału w organizowanych przez nas warsztatach dotyczących innowacji” – mówi dr inż. Radosław Cieślak, Executive Industry Manager, Autodesk.
Dla kogo?
Inicjatywa Przyszłość Polskiego Przemysłu kierowana jest do wszystkich zarejestrowanych w Polsce firm przemysłowych, które zajmują się szeroko pojętym projektowaniem i produkcją i chcą wdrożyć ideę Przemysłu 4.0 w swoich organizacjach. Udział w inicjatywie pomoże zidentyfikować i wdrożyć technologie poprawiające wydajność w 5-ciu strategicznych obszarach, ważnych dla osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej: masowa personalizacja, współpraca, elastyczna produkcja, obsługa klienta, a także produkt jako usługa.
Wiele korzyści w zasięgu ręki
Członkowie inicjatywy otrzymują między innymi:
- specjalne pakiety na wydarzenia organizowane przez Autodesk, jak również od partnerów i zewnętrznych organizacji
- mogą także skorzystać z dedykowanego warsztatu Innovation Workshop dla firmy
- dostęp do webinariów tematycznych organizowanych przez Autodesk i partnerów.
Inicjatywa jest także platformą wymiany wiedzy między kluczowymi firmami w branży. To tylko niektóre z wielu korzyści, które czekają na członków Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu.
Więcej informacji na temat inicjatywy, a także organizowanych wydarzeń znajduje się pod adresem: https://www.autodesk.pl/przyszlosc-polskiego-przemyslu
Źródło: Autodesk
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok