Szukaj w działach:

Lenze, BALLUFF, SCHUNK i FANU na dniach otwartych


W Katowicach, w dniach 26-28 lutego 2020 roku zorganizowane zostały Dni Otwarte. Organizatorami wydarzenia były cztery międzynarodowe firmy działające w Polsce, będące liderami technologicznymi – Lenze, BALLUFF, SCHUNK i FANUC.


W Dniach Otwartych wzięło udział ponad stu przedstawicieli firm, chcących zdobywać wiedzę o możliwościach stosowania najnowszych rozwiązań technologicznych dla produkcji przemysłowej.

Jednymi z najszybciej rozwijających się działów techniki są automatyka i robotyka przemysłowa. Rozwój liderów tej branży i ich oferty niesie z asobą również nowe możliwości i umożliwia dotarcie do innowacyjnych produktów. Już trzeci raz swoje siły połączyły firmy Lenze, BALLUFF, SCHUNK i FANUC, które oferują takie rozwiązania i przybliżają je polskim przedsiębiorcom wraz z technologicznymi innowacjami, dzieląc się również doświadczeniem zdobywanym na rynkach międzynarodowych podczas współpracy z klientami. 

Dni Otwarte odbyły się w Katowicach, w siedzibie firmy Lenze. W trakcie trzydniowego wydarzenia dywagowano na temat aktualnych wyzwań stojących przed producentami, o obecnej sytuacji polskiego przemysłu oraz o najnowszych możliwościach dostępnych dzięki dzisiejszej technologii możliwej do wykorzystania w zakładach produkcyjnych. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli brać udział w interesujących wykładach, oglądać najnowsze produkty oferowane przez organizatorów dzięki inspirującym prezentacjom, a także uczestniczyć w warsztatach, umożliwiających zobaczenie, jak prezentowane produkty działają w rzeczywistości. Uczestnikom nie brakowało ponadto okazji do dyskusji z praktykami. 

Ryszard Szymik, przedstawiciel firmy Lenze, zaprezentował prezentację poświęconą spójnej plarformie autoryzacji Lenze – prezentującej poziom sterowania, poziom wykonawczy oraz elektromechanikę. Osoby uczestniczące w wydarzeniu dowiedzieli się więcej na temat systemu, który pozwala na zupełnie nowe rozwiązania w produkcji i odpowiada na zapotrzebowanie dzisiejszego środowiska rynkowego w budowie maszyn. Należą do niego choćby braki w zasobach, nowe modele biznesowe, troska o bezpieczeństwo, cyfryzacja i indywidualizacja.

Wysokowydajne urządzenia systemowe przeznaczone do skutecznej automatyzacji pozwala technologii Lenze sprostać tym wyzwaniom. Odpowiedni sprzęt, technologia i wiedza umożliwiają na zwiększenie elastyczności w produkcji producentom, którzy dzięki temu lepiej zarządzają informacjami, tworzą łatwiejsze w obsłudze oprogramowania i zwiększają świadomość w obszarze bezpieczeństwa pracy. Specjaliści z firmy Lenze wspierają cyfrową transformację i towarzyszą klientom podczas wdrażania Przemysłu 4.0. 

Lenze, BALLUFF, SCHUNK i FANU na dniach otwartych


Szymon Gomółka, przedstawiciel firmy BALLUFF przedstawił prezentację, dotyczącą rewolucji Przemysłu 4.0, otwierającej przed producentami wiele nowych możliwości. Działania firmy BALLUFF oparte są na digitalizacji i na wykorzystywaniu danych oraz generowaniu wartości dodanych (zwiększaniu wydajności i elastyczności) dla klientów, co jest możliwe dzięki rozszerzeniu możliwości sprzętowych rozwiązań. Aby cała firma przynosiła większe zyski i lepiej funkcjonowała, należy zacząć od chęci zmiany na lepsze. 

 


Zacząć należy od zdobycia szeregu podstawowych informacji i wiedzy. Następnie niezbędny jest opracowany plan działania, umożliwiający przejście do płynnego wprowadzania zmian. Bardzo ważne są również odpowiednio mierzone efekty prowadzonych działań. BALLUFF umożliwia swoim klientom dostęp do niezawodnych systemów identyfikacji optycznej oraz RFID, niezawodnej sensoryki i ekonomicznych rozwiązań do sieci przemysłowych z IO-Link, jak również dostęp do urządzeń do wizualizacji procesów.

Lenze, BALLUFF, SCHUNK i FANU na dniach otwartych


Firmę FANUC reprezentował Mateusz Amroziński, który zaprosił uczestników wydarzenia do wnętrza fabryki podczas swojej prezentacji. Prelegent zauważył, że obecnie zakłady produkcyjne posiadają wiele obszarów, w których możliwe jest zastąpienie ludzi przy realizacji zadań produkcyjnych przez roboty – co dzieje się najczęściej w przypadku ciężkich fizycznie, niebezpiecznych dla zdrowia i monotonnych działań. Przedstawił także zakres obszarów, w którym w przyszłości pracownicy mechaniczni mogą znaleźć swoje miejsce, tak by poprawić komfort pozostałych pracowników i jeszcze lepiej wesprzeć funkcjonowanie fabryk. 

Oferta producenta sprzyja takim działaniom. FANUC posiada ponad 130 modeli robotów przemysłowych oraz produkty przeznaczone do zaopatrywania fabryk przyszłości – system FIELD (FANUC Intelligent Edge Link & Drive), który pozwala na analizę i gromadzenie danych wprost z warstwy produkcji, by nieustannie ją optymalizować.

Nieustanny rozwój technologii związanej z robotyzacją sprawi, że już wkrótce dostępne będą coraz bardziej intuicyjne interfejsy, umożliwiające ludziom sprawną i swobodną komunikację z maszynami w czasie rzeczywistym. To z kolei pozwoli pracownikom fabryk na lepszy rozwój i wykorzystanie kompetencji osobistych, zajęcie się rozwojem i większą satysfakcję z wykonywanej pracy, jak również zapewni pracę w znacznie bardziej komfortowych warunkach i środowisku. Robotyzacja wdrożona w odpowiedni sposób przełoży się na efektywność produkcji, zwiększy jej skalę i jakość produktów, co spowoduje zwiększenie satysfakcji z poziomu sprzedaży, pomnażając przychody przedsiębiorstwa. 

Lenze, BALLUFF, SCHUNK i FANU na dniach otwartych


Michał Chaja, przedstawiciel firmy SCHUNK, zaprezentował wykorzystanie produktów firmy do rozwiązań problemów związanych z automatyzacją. Specjalizacją firmy są systemy chwytakowe, charakteryzujące się niezwykłą precyzją i wydajnością. Rozwiązania, które proponuje firma SCHUNK doskonale sprawdzają się we współpracy z robotami przemysłowymi, co sprawia, że stają się one jeszcze bardziej precyzyjne. SCHUNK, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, wprowadził do bezpośredniej interakcji z ludźmi pierwszy inteligentny chwytak HRC.

Akcesoria do robotów, które produkuje firma SCHUNK, pozwalają na precyzyjne ustalenie pozycji, monitoring detali, pomiar sił, ochronę przed pyłem, wysoką temperaturą i korozją oraz minimalizowanie zużycia energii. Rodzajem akcesoriów, które przyciągają największą uwagę, są kompensatory, przepusty elektryczno-pneumatyczne, systemy umożliwiające gratowanie i polerowanie, systemy wymiany narzędzi i antykolizyjne. Pozwalają one na implementację robotów do produkcji, a bez nich nie byłoby to łatwe. 

Dni Otwarte odbyły się po raz trzeci. Obecna edycja zgromadziła wielu zainteresowanych przedstawicieli firm produkcyjnych. Interesująca okazała się tematyka wydarzenia, która odbiła się szerokim echem wśród właścicieli firm produkujących maszyny, firm integratorskich i ich menadżerów. Prezentacje zobaczyli zarówno pracownicy utrzymania ruchu, działów automatyki, jak i użytkownicy maszyn i robotów przemysłowych.

 

Organizatorzy już zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej, czwartej edycji Dni Otwartych.

Redaktor: MR 
Źródło: FANUC, BALLUFF, Lenze, SCHUNK, Staleo.pl


FANUC Polska Sp. z o.o.
Tadeusza Wendy 2
52-407 Wrocław
+48 71 77 66 160
POWIĄZANE
Shear Genius z systemami do załadunku, rozładunku i sortowania Prima Power prezentuje, szerokie możliwości zautomatyzowanej linii Shear Genius z systema...
Eksperci o cyfrowej transformacji Coraz więcej menadżerów fabryk zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa...
Liderzy przemysłu na ITM Industry Europe Ekspozycji ITM Industry Europe od lat przyświeca idea Przemysłu 4.0. Również aranż...
FANUC wspiera centrum testów na COVID-19 Robot FANUC wspiera pracę bezkontaktowego centrum testów na koronawirusa.W dobie p...
Cykl webinarów FANUC Polska FANUC Polska zaprasza na autorski program zainicjowany przez specjalistów i doradc...
Spotkania online z FANUC Polska Polski oddział FANUC dostosowuje standardy obsługi klienta do nowej sytuacji rynkowej i w...
Partnerzy