Klaster Obróbki Metali na Hannover Messe 2020
W dniach 20-24 kwietnia 2020 roku odbędą się targi Hannover Messe – największe wydarzenie przemysłowe na świecie. Podczas targów nie zabraknie przedsiębiorstw Klastra Obróbki Metali, prezentujących innowacyjne produkty i usługi, poszukujących nowych kontrahentów z całego świata i zawierających nowe kontakty biznesowe.
Na wystawie pojawi się reprezentacja złożona z najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli kilkunastu firm. W myśl zasady mówiącej, że razem można osiągnąć więcej, część z przedstawicieli zaprezentuje się na wspólnym stosiku wraz z KOM. Podmioty, które chcą zobaczyć targi, nie wystawiając się, mogą wziąć udział w organizowanej przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego i KOM misji gospodarczej. Dostępne są wciąż wolne miejsca czekające na zgłoszenia zainteresowanych – aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba być członkowską firmą KOM.
Hannover to pozycja niezbędna dla tych, którzy chcą nadążać nad nowymi technologiami, nowościami w automatyzacji i innowacjami. Każdy, kto chce przekroczyć granice regionalnego rynku i nadążać za liderami w branży, powinien znaleźć się na targach. Rozmach wydarzenia jest ogromny – liczba wystawców zawsze przekracza kilka tysięcy, liczba odwiedzających co roku jest większa niż 200 tysięcy osób, a między halami kursują autobusy.
- „Targi Hannover Messe są swego rodzaju barometrem gospodarki, jej kondycji, tendencji i kierunków rozwoju różnych branż. Chcąc być na bieżąco z tymi zmianami, technologiami, musimy dokonywać odczytu „barometru”, dlatego w kalendarzu działań klastra udział w Hannover Messe to tradycyjnie pozycja „numer jeden” - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura Klastra Obróbki Metali. - „Udział w tych targach to kontakt z najnowszymi technologiami, okazja podpatrywania rozwiązań u innych graczy, trendów w cyfryzacji coraz większych obszarów naszej branży. Niemniej jednak, wszyscy tutaj jesteśmy dla pozyskania nowych klientów i partnerów, rozszerzania rynków zbytu. To również okazja dla lepszego wzajemnego poznania klastrowiczów i budowania kultury współpracy wewnątrz naszej organizacji. Natomiast obecność samego klastra ma na celu budowanie sieci współpracy z innymi europejskimi klastrami oraz pozyskiwanie zamówień kooperacyjnych, które przekazujemy naszym członkom.” Poulakowski zaznacza, że poprzez wspólną prezentację firm zmieniany jest stereotyp o Polakach jako indywidualistach, którzy nie potrafią się dogadać i współpracować.
Poulakowski podkreśla, że stereotyp o Polakach jako indywidualistach zmienia się dzięki wspólnej prezentacji firm. Pokazujemy, że potrafimy współpracować i dogadać się ze sobą.
Dotychczasowi uczestnicy nie żałują, że znaleźli się na targach Hannover Messe. To jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłowych i kooperacyjnych.
- „Nasza spółka zajmuje się szeroko rozumianym rozwiązywaniem problemów produkcyjnych naszych klientów, zarówno od strony organizacyjnej, jak i produkcyjnej. Mamy sporo partnerów zza granicy, głównie z Dani, Rosji, ale także z Niemiec” - mówi Paweł Wilczko, prezes Lean Systems z Wasilkowa. - „Targi Hannover Messe są dla nas zawsze owocne, gdyż nasi główni dostawcy rokrocznie się na nich wystawiają, dzięki czemu możemy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie, która nas interesuje.”
W dniach 20-24 kwietnia Polska Fundacja Rozwoju Regionalnego wraz z KOM już po raz trzeci zorganizują misję gospodarczą podlaskich przedsiębiorstw do Hanoweru. Skierowana jest ona w szczególności dla firm, które chcą znaleźć się na Hannover Messe by poznać zagraniczne firmy i znaleźć inspiracje dla swoich zakładów, jednocześnie nie chcą ponosić kosztów stoiska i samodzielnie organizować wyjazdu. Uczestnicy misji wezmą udział w międzynarodowych spotkaniach kooperacyjnych na zasadach b2b i zwiedzą targi, by nawiązać cenne znajomości biznesowe. Misja pozwoli również na analizę konkurencji i dostęp do nowości technologicznych – poza właścicielami firm mogą więc w niej wziąć udział także technolodzy, projektanci, specjaliści ds. badań i rozwoju i tym podobni. Wyjazd możliwy będzie dzięki projektowi Enterprise Europe Network, który jest współfinansowany przez Unię Europejską.
- „Pokrywamy koszt transportu autokarowego, jednej wspólnej kolacji oraz wsparcia doradców EEN przed misją i w jej trakcie” - informuje Magdalena Borys z PFRR. - „Co więcej, wejście na targi oraz udział w spotkaniach kooperacyjnych będą bezpłatne dla podlaskich firm, które dokonają odpowiednio wcześniej rejestracji na naszą misję.”
Zainteresowane wyjazdem firmy mogą wysłać zgłoszenie do 15 lutego 2020 roku do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
Formularz Zgłoszeniowy
Źródło: Klastra Obróbki Metali
15-540 Białystok
+48 85 722 24 56
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House