Targi Subcontracting po raz siódmy
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie |
Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbywające się w dniach 5-8 czerwca br. są wyjątkowym wydarzeniem dla przemysłu, licznie odwiedzanym przez przedstawicieli zakładów produkcyjnych z kraju i zagranicy.
Targi Subcontracting to polskie co-opetition (cooperation&competition) – kooperacja i kompetencje. Do grona wystawców imprezy należą firmy oferujące usługi podwykonawcze, natomiast zwiedzającymi są producenci poszukujący nowych dostawców. Głównym celem spotkania jest pokazanie przede wszystkim potencjału polskich firm działających w przemyśle. Poddostawcy biorący udział w się targach to zakłady posiadające wolne moce produkcyjne, dysponujące odpowiednimi technologiami i ukierunkowane zarówno na krajową, jak i międzynarodową współpracę z producentami końcowymi i dostawcami systemowymi. W ofercie wystawców dominują usługi z zakresu wysokiej jakości obróbki detali i komponentów z metali.
Targowy blok wydarzeń
VII edycja specjalnego wydarzenia dla podwykonawców przemysłowych odbywać się będzie wspólnie z jednymi z największych w Polsce targów nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, a także Targami 3D SOLUTIONS, Forum Odlewniczym FOCAST oraz Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Targowy blok tworzy profesjonalną platformę prezentacji wszystkich faz produkcji przemysłowej i stwarza możliwość nawiązania przyszłościowych kontaktów biznesowych. Wydarzenia dzięki szerokiemu wachlarzowi prezentowanej oferty oraz towarzyszącemu programowi konferencji i spotkań B2B, przyciągają duże grono ekspertów. W roku ubiegłym liczba zwiedzających wyniosła łącznie 17 890 profesjonalistów.
Sztuka spotkań
Aby ułatwić wystawcom i zwiedzającym nawiązanie współpracy na międzynarodowej polu, w trakcie trwania Targów organizowane są spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings. Przeszukanie ofert podwykonawstwa oraz umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Zainteresowani uczestnictwem muszą zarejestrować się, określić swój profil działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać. Umożliwia to, jeszcze przed rozpoczęciem targów, sprecyzowanie oczekiwań i umówienie się na spotkanie z potencjalnym partnerem. 30-minutowe osobiste spotkania odbywają się drugiego i trzeciego dnia trwania targów, czyli 6 i 7 czerwca br. Jest to sprawdzona, efektywna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. W ubiegłorocznej edycji w 322 spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło 117 oferentów usług podwykonawczych i możliwych zleceniodawców z 15 krajów. Koncepcja zyskała prawdziwie międzynarodową skalę - oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach wzięli udział reprezentanci firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii oraz Słowacji. Należy wspomnieć, że Subcontracting ITM Meetings znalazło się w gronie siedmiu wyróżnionych imprez organizowanych przy wsparciu EEN (Enterprise Europe Network).
Wspólnie można więcej
Podczas zeszłorocznej edycji Targów swoją obecność bardzo mocno podkreślił Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, który jest partnerem merytoryczny Subcontracting. Tegoroczna prezentacja klastrowiczów także zapowiada się imponująco.
- „Targi Subcontracting 2017 były organizowane w partnerstwie z Klastrem Obróbki Metali. Nasz potencjał został dostrzeżony i doceniony. Firmy skupione w Klastrze na co dzień często konkurują ze sobą, ale współpracują również przy wymianie technologii, poszukiwaniu nowych rynków zbytu na swoje produkty, wspólnej promocji potencjału czy pozyskiwaniu funduszy na rozwój. Tworzymy zatem swoistą „Inteligentną Super Fabrykę 4.0” – podkreśla Sebastian Rynkiewicz, koordynator-członek zarządu KOM. - „Nasze przedsiębiorstwa nie mają się czego wstydzić, posiadają ogromny potencjał, a ich parki maszynowe należą do najnowocześniejszych na świecie.”
Na najbliższą odsłonę Subcontracting Klaster Obróbki Metali, poza swoją ekspozycją, przygotowuje dwie atrakcje:
- Strefę Warsztat Managera, aktywną przez trzy dni targowe, poruszającą tematykę „Jak skutecznie przygotować swoją firmę do wkroczenia w Przemysł 4.0”;
- Konferencję przygotowywaną wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Klaster Obróbki Metali dotyczącą rozwoju klasteringu w Polsce.
Zadowoleni uczestnicy powracają
Targi przyciągają liderów przemysłu, spotkanie z roku na rok rośnie w siłę i jest coraz bardziej znaczącą marką wśród przedsięwzięć targowych. O tym, że warto się tu pojawić, wiedzą wystawcy minionej edycji:
- „Głównym celem przyjazdu na targi Subcontracting było poznanie nowych partnerów, mogących wykonać dla nas różne zlecenia. Jest to bardzo ważne o tyle, że w dobie internetu zazwyczaj wybór takiego poddostawcy jest dokonywany całkowicie chaotycznie i losowo. W tym momencie poznajemy ludzi, którzy są z danej firmy, którzy mogą dla nas coś wykonać, wiemy kim oni są i dlaczego mamy wybrać tę, a nie inną firmę. Uważam, że Subcontracting ITM Meetings są bardzo efektywnym sposobem na poznanie nowych partnerów” – tak Subcontracting ocenia Piotr Pankowski z firmy Modertrans Poznań Sp. z o.o.
- „Widać ożywienie w branży, wzrost ilości zapytań, które spływają do polskich podwykonawców, jak również do Klastrowiczów, nadwyżka zapytań w stosunku do możliwości produkcyjnych. Polska jest liderem, jeśli chodzi o Europę Środkowo-Wschodnią bardzo poważnie traktowanym przez kraje Europy Zachodniej jako znaczący gracz. Mamy też dobrą markę, jeśli chodzi o jakość, stąd zainteresowanie głównie polskim rynkiem. Jesteśmy zadowoleni z targów, impreza się rozwija, my razem z nią. Czekamy na partnerów w Poznaniu i liczymy, że Subcontracting z roku na rok będą ewaluowały i osiągną taką rangę, że tu powstanie centrum współpracy kooperacyjnej sektora podwykonawczego. Konsolidacja branży - można więcej, można razem” - tak Subcontracting podsumowuje Janusz Poulakowski, Dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali - Krajowego Klastra Kluczowego.
Więcej o Subcontracting 2018 na Staleo.pl
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House