Szukaj w działach:

Szybka i bezpieczna produkcja części w 3D

Szybka i bezpieczna produkcja części w 3D


Nowa drukarka 3D dla przemysłu od 3DGence, czyli szybka i bezpieczna produkcja części w 3D.

3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek przemysłowych, wprowadza na rynek nowe urządzenie – 3DGence INDUSTRY F420. Skorzystają firmy, które chcą usprawnić swój proces produkcyjny i obniżyć koszty. Dzięki nowości od 3DGence będą mogły drukować części zamienne, prototypy i gotowe elementy szybko, bezpiecznie i z szerokiej gamy wytrzymałych materiałów technicznych. Światowa premiera 3DGence INDUSTRY F420 odbędzie się w dniach 19-22 listopada podczas międzynarodowych targów Formnext we Frankfurcie.

3D-prints-PEEK-soluble-support-ESM


Co nowego proponuje 3DGence, rozszerzając swoje portfolio?


Przede wszystkim bardzo wysoką prędkość wydruku, możliwość wytwarzania z pożądanych w przemyśle wysoko wytrzymałych polimerów, takich jak ULTEM ™ i PEEK, czy grzaną komorę druku pozwalającą osiągnąć temperaturę nawet do 180°C. Z kolei zastosowanie uniwersalnego systemu modułowego umożliwia produkcję powtarzalnych modeli z najszerszej gamy materiałów, w tym również z PC, ASA czy ABS-u. Każdy moduł dopasowany jest do konkretnej grupy materiałów. Aby drukować z różnych filamentów, wystarczy tylko wymienić moduł, nie ma potrzeby zakupu nowej maszyny. Dzięki temu każda firma może dostosować urządzenie do własnych potrzeb, optymalizująć tym samym proces druku. 

Dla przemysłu oznacza to możliwość drukowania w pełni funkcjonalnych narzędzi czy części, nawet o skomplikowanych kształtach. Z kolei dzięki zwiększonym wymiarom pola roboczego (380 x 380 x 420 mm) użytkownicy mogą drukować duże modele 3D bez konieczności ich podziału i spajania kilku części podczas obróbki.

- "Prędkość drukowania to jeden z najważniejszych parametrów pracy drukarki, zwłaszcza w przemyśle, dlatego kluczowe dla nas stało się osiągnięcie naprawdę wysokich prędkości. Dzięki nim druk 3D może sprawdzić się w procesach produkcyjnych, obniżając ich koszty i skracając przestoje" – tłumaczy Remigiusz Synowiec, Product Manager w 3DGence.
"Nasza nowa przemysłowa maszyna 3DGence INDUSTRY F420 zapewnia prędkość drukowania dochodzącą do 400 mm/s, co stawia ją w jednym rzędzie z najszybszymi drukarkami na świecie. To doskonałe narzędzie do naprawdę sprawnego wytwarzania nie tylko części zamiennych, ale i gotowych elementów do zastosowania w produktach końcowych."

Co ważne, urządzenie to gwarantuje operatorom bezpieczne warunki pracy. Zaawansowany system filtrów powietrza chroni przed szkodliwymi substancjami, takimi jak styren oraz pyły PM 2.5 i PM 10, powstającymi podczas drukowania z niektórych materiałów. 

Użytkownicy zyskują także pełną kontrolę nad procesem druku dzięki platformie online do zarządzania procesem druku 3D. 3DGence CLOUD pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu maszyny i samego procesu druku.

Wraz z nową drukarką INDUSTRY F420 firma udostępnia też nowe oprogramowanie – 3DGence SLICER 4.0, którego zadaniem jest przygotowywanie modeli do druku. Aplikacja ma intuicyjny interfejs, który umożliwia szeroki wybór precyzyjnie stworzonych profili materiałowych, które są automatycznie aktualizowane.

- "Mogę śmiało powiedzieć, że wprowadzamy na rynek urządzenie na światowym poziomie, które ułatwi codzienne zadania w zakładach produkcyjnych. Dzięki drukowi w wysokich temperaturach i z wielu materiałów, wykorzystywanych już dziś w branżach lotniczej, motoryzacyjnej czy AGD, przedsiębiorcy będą mogli szybko, na miejscu i na życzenie wydrukować dowolne części, prototypy czy gotowe elementy, uniezależniając się tym samym od niektórych zewnętrznych dostawców, oszczędzając czas i pieniądze"– podsumowuje Mateusz Sidorowicz, Marketing Director w 3DGence.

PEEK-filament


Drukarkę po raz pierwszy będzie można zobaczyć i przetestować podczas międzynarodowych targów Formnext we Frankfurcie, 19-22 listopada 2019, na stoisku E41, w hali 12.1.

- "Skrócenie procesu wdrażania każdego nowego produktu na rynek jest kluczowe dla wielu przedsiębiorstw produkcyjnych. Wykorzystanie w firmie przemysłowej drukarki 3D to często jedyne rozwiązanie, które pozwala znacząco przyspieszyć proces prototypowania i otrzymać potrzebne części na czas" – mówi Andrzej Kukuła, prezes zarządu w 3DGence.
"Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że druk 3D może zastąpić tradycyjne metody produkcji, jednak konieczny jest wybór niezawodnego urządzenia. 3DGence INDUSTRY F420 spełnia oczekiwania Przemysłu 4.0."

Nowe urządzenie jest drugą przemysłową drukarką 3D w portfolio spółki 3DGence. Za pomocą tych maszyn do wytwarzania addytywnego wykonano do tej pory między innymi elementy do motocykli, bolidu wyścigowego, kardiomonitorów i defibrylatorów, prototyp silnika samochodu pożarniczego, ale także wiele części zamiennych pozwalających na znaczne obniżenie kosztów produkcji i jednoczesne skrócenie czasu ich dostawy.


Źródło: 3DGence


Dodano 18.11.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy