Innowacje w branży mycia przemysłowego
W Haston City Hotel & Congress Center we Wrocławiu w dniach 19-20 listopada 2019 r. odbędzie się 2. edycja Forum Mycia Przemysłowego (European Industrial Cleaning Forum & Expo) oraz Seminarium Szkoleniowe we współpracy z Instytutem Fraunhofera.
Europejskie Forum Mycia Przemysłowego, a także towarzysząca mu wystawa European Industrial Cleaning Forum & Expo to jedne z najważniejszych biznesowych wydarzeń otwartych przeznaczonych dla wszystkich gałęzi przemysłu i dla branży w Europie oraz dla fachowców zaangażowanych w czystość techniczną VDA 19 i ISO 16232, technologie mycia części i komponentów, utrzymanie poziomu czystości podczas całego procesu produkcyjno-logistycznego oraz obróbkę powierzchniową.
W myciu przemysłowym obowiązuje jedna, zawsze taka sama i podstawowa zasada: „podobne zmywa podobne”, co oznacza, że zanieczyszczenia niepolarne (organiczne), a więc oleje (konserwujące i obróbcze), kleje, żywice, parafiny, smary usuwa się przy pomocy niepolarnych środków myjących, takich jak węglowodory lub modyfikowane alkohole. Zanieczyszczenia polarne (nieorganiczne): chłodziwa, sole, emulsje, mydła, pasty ochronne i polerskie, pył, zgorzelina, ślady rąk, pozostałości ścierne, śrutownicze i szlifierskie, opiłki, wióry i rdzę usuwać można przy pomocy roztworów wodnych oraz modyfikowanych alkoholi, ale nigdy przy pomocy węglowodorów. Tłuszcze natomiast zmywać można roztworami wodnymi. Stosując rozpuszczalnikowe lub wodne myjki, bez względu na to, czy są one wspomagane ultradźwiękami lub CNp, na umytych detalach zawsze pozostają zanieczyszczenia – nieorganiczne bądź organiczne. Należy więc zadać sobie pytanie: w jaki sposób osiągnąć najwyższą klasę czystości? Na to i inne pytania odpowiedzi znaleźć można będzie uczestnicząc w tej edycji Forum.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Bez dokładnego rozpoznania, z jakim mamy do czynienia zabrudzeniem, kiedy zostało ono spowodowane i czym, nie będziemy w stanie odpowiednio dobrać technologii mycia i medium myjącego, jak również samej koncepcji urządzenia i skali produkcji dla danego poziomu zabrudzenia. Dzięki Forum Mycia Przemysłowego zdobyć można kompleksową wiedzę na temat aktualnie dostępnych metod i technologii mycia dla szerokiego zakresu zastosowań: począwszy od wielkoseryjnej produkcji i mycia zarówno pojedynczych części, jak i dużych partii, poprzez mycie wstępne i precyzyjne (dokładne i ultradokładne) aż po technologię przygotowania powierzchni danych części oraz ich komponentów do operacji nakładania powłok ochronnych, trybologicznych czy też ozdobnych (PVD, PACVD, CVD).
Forum traktować można zarówno jako swego rodzaju szkolenie z podstaw mycia przemysłowego przeznaczone dla osób początkujących w branży, jak i profesjonalne forum dyskusyjne dla osób będących w branży od lat.
W trakcie spotkania podejmowane będą tematy związane z najnowszymi technologiami, trendami i innowacjami w branży mycia przemysłowego dla przemysłów: samochodowego, ciężkiego, medycznego, precyzyjnego, lotniczego, narzędziowego, obróbki cieplnej i innych. Wysoki poziom wydarzenia gwarantują liczne zgłoszenia nowych tematów, duże zainteresowanie ze strony branży przemysłowej i sukces pierwszej edycji Forum. Indywidualne rozmowy, prezentacje i dyskusje będą obfitować w dzielenie się wiedzą przez uczestniczących w wydarzeniu fachowców. Podczas Forum zobaczyć można będzie po raz pierwszy na polskim rynku pierwszą flotę mobilnych laboratoriów czystości technicznej (VDA 19.1 / ISO 16232).
Podczas wydarzenia poruszone zostanie wiele zagadnień, takich jak wodne media myjące, nieszkodliwe dla środowiska metody mycia rozpuszczalnikami w próżniowych, hermetycznie zamkniętych systemach, odtłuszczanie parowe, czyszczenie na sucho, gratowanie, mycie zalewowo-iniekcyjne mycie i suszenie próżniowe, mycie hybrydowe i Beyond. Forum uświetnią również takie tematy, jak kontrola i regeneracja kąpieli myjących, pakowanie i logistyka i zabezpieczenie przed korozją.
W tegorocznej edycji uruchomiony zostanie dodatkowo cykl szkoleń specjalistycznych z praktycznych zastosowań przemysłowych technologii mycia, suszenia i konserwacji części oraz komponentów. Seminarium szkoleniowe zorganizowane zostanie we współpracy z Instytutem Fraunhofera i będzie miało miejsce co roku dzień przed rozpoczęciem Forum. W roku obecnym seminarium odbędzie się ono w poniedziałek, 18 listopada.
Instytut Fraunhofera to jedna z najważniejszych badawczo-rozwojowych placówek na świecie. Fraunhofer Cleaning Technology Alliance prowadzi prace analityczno-doradcze i badawczo-rozwojowe w technologiach mycia przemysłowego w 10 ośrodkach.
Tematy, jakie znajdą się w tegorocznym Seminarium, to:
- Zrozumienie wymagań mycia przemysłowego i bezpieczne opanowanie wszystkich jego procesów
- Konflikty procesów mycia przemysłowego w wewnętrznych i zewnętrznych łańcuchach dostaw
- Końcowe etapy procesów mycia: płukanie i suszenie – często zapominane, pomijane lub ignorowane.
Po skończonym Seminarium każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z indywidualnej porady technicznej. Te krótkie dyskusje na konkretne tematy dotyczące mycia przemysłowego, trwające po 10-20 minut, mają na celu eliminację błędów technologicznych oraz pozyskiwanie wskazówek i zaleceń przy rozwiązywaniu problemów. Wskazane jest wcześniejsze umówienie spotkania, poprzez napisanie na adres: kf@industrial-cleaning-forum.com
Wymagana jest osobna rejestracja. Szczegóły dostępne na stronie: www.industrial-cleaning-forum.com w zakładce: SEMINARIUM SZKOLENIOWE.
Więcej o Forum na Staleo.pl
Źródło: Agencja Reklamowa Maciaszczyk
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Mazak Open House
- Abas zaprasza na Dzień Odlewnika
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku