Szukaj w działach:

Profesjonalna relokacja maszyn i linii produkcyjnych

Profesjonalna relokacja maszyn i linii produkcyjnych


Relokacja maszyn i linii przemysłowych to poważne i skomplikowane przedsięwzięcie, które polega na przeprowadzeniu ich demontażu, przetransportowaniu oraz montażu w nowym miejscu.

Jak przygotować się do relokacji maszyn i urządzeń oraz dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy przy relokacji i montażu maszyn opowiada Maciej Waliszewski Dyrektor Generalny, który stoi na czele grupy Ruger Expo, należącej do Ruger Holding.

Ruger Expo Sp. z o.o. to zespół ludzi, który zajmuje się relokacjami maszyn oraz zakładów produkcyjnych na terenie całej Polski i Europy od 2005 roku posiadając odziały w Polsce i w Niemczech.

Panie Macieju, nie tylko targi są w zakresie waszych usług- co robicie na codzień?

- Firma Ruger Expo Sp. z o.o. powstała w 2005 roku. Od momentu jej powstania zajmujemy się obsługą stoisk targowych polegającą głównie na budowaniu stoiska, rozładunku, ustawieniu a następnie załadunku i wywozie eksponatów. To oczywiście tak w wielkim skrócie! 

Ale przecież dziś nie o tym... dziś spotkaliśmy się by porozmawiać o innych usługach jakie świadczy firma Ruger Expo...  Relokacje maszyn! Tym zajmujemy się na codzień.

Przenosimy zarówno pojedyncze maszyny i urządzenia jak i całe linie technologiczne oraz fabryki i zakłady produkcyjne. Opieramy się głównie na usługach przemysłu produkcyjnego, który jest nam doskonale znany. Zainteresowanie maszynami, ciągłe szkolenia i kolejne uprawnienia sprawiają, że wspieramy doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy.


Profesjonalna relokacja maszyn i linii produkcyjnych


- Co ściśle związane jest z przenoszeniem maszyn? Jakie usługi wykonywane są przy relokacji?

Bez doświadczenia, kwalifikacji jak również zaplecza sprzętowego nie bylibyśmy w stanie realizować zleceń naszych klientów. Każda usługa relokacji maszyny to szereg różnych działań. Często są to: 

 • montaż przyłączy i mediów,
 • transport maszyn wewnątrz i na zewnątrz,
 • transport międzyzakładowy,
 • demontaż, montaż oraz transport ciężkich urządzeń,
 • rozładunek maszyn,
 • pozycjonowanie, podłączenie i uruchomienie maszyn,
 • przenoszenie maszyn,
 • złomowanie - deinstalacja maszyn i urządzeń,
 • wykorzystanie wózków widłowych o nośności 10 ton.

Specjalistyczny sprzęt, którym dysponujemy daje nam możliwości, dzięki którym nie boimy się żadnej relokacji. 

By stać się jeszcze bardziej niezależnymi wyposażyliśmy naszą firmę w lawetę. Zrezygnowaliśmy z usług zewnętrznych firm i w chwili obecnej nasze wózki widłowe i ładowarki teleskopowe oraz wiele innego sprzętu przewozimy sami w dogodnym dla nas i dla klienta terminie. Nie ukrywam, że dzięki temu staliśmy się jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku, gdyż nie ogranicza nas czas i możliwości zewnętrznych firm.

- Czy wramach usługi relokacji wykonujecie za klienta wszystko? 

Jak wspomniałem jesteśmy firmą wszechstronną, niezależną i realizujemy zlecenia kompleksowo. Pomagamy klientowi na każdym etapie zlecenia począwszy od formalności poprzez usługi przeładunkowe, magazynowania, przepakowywania na logistyce i spedycji kończąc.

Dzięki własnej Agencji Celnej pomagamy firmom przygotować wszystkie niezbędne formalności związane z odprawą celną. Nasze biuro rachunkowe doradza w sprawach rachunkowych.

Dzięki własnej spedycji dysponujemy pojazdami, które umożliwiają wykonanie praktycznie każdego transportu w Europie, a doświadczeni spedytorzy czuwają nad przebiegiem logistycznym naszego zlecenia.

Jeżeli zaistnieje taka potrzeba organizujemy przeładunki i magazynowania. Uzyskujemy również pozwolenia na zamknięcia dróg oraz stref stojących pojazdów dźwigowych i transportowych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Profesjonalna relokacja maszyn i linii produkcyjnych


- Jak przebiega proces przenoszenia maszyn?

W pierwszej kolejności zajmujemy się projektem demontażu, relokacji i montażu. Wizualizujemy każde możliwe zdarzenie od wejścia do hali produkcyjnej po montaż w nowej lokalizacji.

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że musimy przewidzieć tutaj każdą najmniejszą sytuację jaka może wystąpić podczas przenoszenia maszyny czy urządzenia. Wykorzystując dźwigi, wózki widłowe wszelkiego rodzaju rolki transportowe, podnośniki oraz inny sprzęt ciężki musimy zabezpieczyć maszynę przed uszkodzeniem ale również nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie i ochronie pracowników.

Instalacja, montaż, przenoszenie dużych maszyn wymaga szczegółowego planowania. Dlatego też doradzamy od pierwszego momentu przenoszenia, opracowujemy planowanie projektu i harmonogramowanie w ścisłej konsultacji ze zleceniodawcą. A co nam na to pozwala? Doświadczenie, zaufanie, pewność siebie i ... zapał. 

Jeśli nasi eksperci są przekonani, że wszystko co zaplanowane jest dopięte na ostatni guzik to po konsultacji z klientem, DZIAŁAMY. Zawsze koordynujemy przeniesienie istniejących obiektów, w tym związanego z nimi sprzętu, zgodnie z aktualnymi wymaganiami bezpieczeństwa.

W przypadku relokacji maszyn i przenoszenia produkcji profesjonalny demontaż jest na początku procesu w starej lokalizacji, jak łatwo można się domyślić. Nasi eksperci wiedzą, jak radzić sobie z wrażliwym sprzętem. Dlatego demontaż obejmuje nie tylko wywiezienie przenoszonego systemu, polega również na przeniesieniu wszystkich komponentów, rozdzieleniu mediów, skrupulatnym oznakowaniu i dokumentowaniu, ale również czyszczeniu i starannemu pakowaniu każdej części. Takie szczegóły sprawiają, że każdy kto nam zaufał ma pewność, że transport, a późniejsze odtworzenie całej linii produkcyjnej jest mniej czasochłonne, precyzyjne i wykonane w sposób profesjonalny.

- Kto tworzy grupę przenoszącą maszyny?

To ludzie tworzą firmę, to właśnie ludzie są najważniejsi, to dzięki ludziom możemy dzisiaj być w tym miejscu w którym jesteśmy, to dzięki nim dalej możemy rozwijać tą firmę i tworzyć kolejne wspaniałe projekty.

Nasi eksperci z wieloletnim doświadczeniem to nasz sukces i zadowolenie naszych klientów. Ciągłe kursy, szkolenia, inwestycje w ludzi sprawiają, że nie ma dla nas relokacji, których nie jesteśmy w stanie wykonać. 

Największą satysfakcją dla nas jest fakt, iż profesjonalizm, rzetelność, najwyższa jakoś usług, a także dotrzymywanie ustalonych terminów sprawiają, że klienci do nas wracają i to z nami chcą realizować kolejne, niełatwe zadania. 

To co robimy na codzień mogą Państwo śledzić na naszej stronie internetowej www.przenosimy-maszyny.pl oraz facebook- RUGER EXPO


Źródło: RUGER EXPO


Dodano 24.05.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy