Szukaj w działach:

STIGAL- precyzja i jakość cięcia na STOM 2019

stigal dynamix x-pro


W dzisiejszych czasach, firmy muszą nieustannie śledzić, co dzieje się w branży, a gdy tylko nastąpi jakaś znacząca zmiana szybko się do niej dostosować. Aby nie być w tyle warto zainwestować w nowoczesny sprzęt i maszyny.

Polski producent maszyn STIGAL na XII edycji Targów Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH&CUTTING, na ponad 250 metrach kwadratowych zaprezentował 3 nowości: przecinarkę DYNAMIC X-PRO, sterownik EasyCONTROL oraz suport drukujący INK-100.

Wycinarka DYNAMIC X-PRO

Wycinarki tworzone przez firmę STIGAL umożliwiają precyzyjne cięcie płaskich arkuszy blachy, kształtowników oraz rur z zachowaniem bardzo dużej powtarzalności. Firma kładzie ogromny nacisk na optymalizację i przyspieszenie produkcji, dlatego wypalarki STIGAL są maszynami o najlepszej jakości. Nie dziwi więc fakt, że przy tworzeniu DYNAMIC X-PRO zostały zmienione i przedefiniowane standardy. Maszyna została premierowo zaprezentowana na targach STOM 2019 w Kielcach, każdy uczestnik mógł sam przekonać się o wyjątkowości tej przecinarki plazmowej. Urządzenie łączy w sobie możliwości oferowane przez DYNAMIC oraz DYNAMIC SpeedHQ, a także wyposażono ją w najnowsze technologie, które dostępne są obecnie w ofercie producenta. DYNAMIC X-PRO jest innowacyjna już na poziomie układu jezdnego, ponieważ jej prędkość przejazdowa wynosi 30 m/min. Wyposażono ją też w nowoczesny system bezpieczeństwa Guard Line-S, różnorodne wyposażenie standardowe, zadbano również o nowoczesny design.

stigal dynamix x-pro


Na etapie projektowania zastanawiano się nad tym, jak osiągnąć odpowiednią prędkość oraz sztywność nieodbiegającą od dotychczasowych sprawdzonych maszyn. W tym celu zmieniono układ jezdny i to pozwoliło na uzyskanie wysokiej prędkości przejazdowej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji prowadzenia narzędzia, zwłaszcza przy nagłych zwrotach. Cięcie skomplikowanych detali z ostrymi narożami odbywa się nawet wtedy z najwyższą precyzja. Tak dynamiczna maszyna musi być wyposażona w system ochrony obszaru pracy, aby operator lub osoby pracujące się w pobliżu maszyny, nie zostały poszkodowane w wyniku kolizji z portalem przecinarki. Dlatego przecinarki STIGAL zostały wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. W przypadku DYNAMIC X-PRO jest to model Guard Line-S spełniający normę PN-EN ISO 17916. Oprócz tego w podstawowym wyposażeniu maszyny znajduje się Laserowy Wskaźnik Położenia LWP pozwalający na dokładniejsze i prostsze pozycjonowanie palnika przed rozpoczęciem cięcia, a także Moduł Punktowania Plazmowego MPP umożliwiający punktowanie detali np. do wyznaczania miejsca wiercenia lub linii gięcia czy spawania. Aby obsługa maszyny była jeszcze wygodniejsza, prostsza i bardziej intuicyjna, maszyna posiada nowoczesny panel sterujący wyposażony w panoramiczny ekran dotykowy o przekątnej aż 21,5 cala. Został on umieszczony na ruchomym ramieniu, całkowicie zintegrowanym z konstrukcją maszyny.Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia jeszcze większą ergonomię użytkowania, ale również w pełni kompaktową budowę maszyny, która znacznie przyspiesza i ułatwia jej montaż czy relokację. Wisienką na torcie jest odświeżony design, który sprawia, że nie sposób pomylić DYNAMIC'a X-PRO z jakąkolwiek inną maszyną na rynku, a patrząc na nią trudno oprzeć się wrażeniu, że to maszyna pochodząca z przyszłości. Oczywiście to jeszcze nie wszystkie cechy, które wyróżniają tą przecinarkę na tle konkurencji, ale są to główne nowości, których jak widać naprawdę jest w niej wiele.

Suport drukujący INK-100 i bezprzewodowy sterownik EasyCONTROL

stigal suport drukujacy


Suport drukujący INK-100, który obecnie dostępny jest dla przecinarek plazmowo-gazowych PRO Master3D, pozwala na bardzo szybkie opisywanie detali znakami alfanumerycznymi przy użyciu atramentu. W przeciwieństwie do obecnie najczęściej stosowanego trasowania, bądź punktowania plazmowego, metoda ta nie wpływa na strukturę materiału oraz jest bardzo szybka. Dzięki INK-100 użytkownicy mogą zapomnieć o pisakach, pisaniu pędzelkiem, czy odklejających się naklejkach, zapewniając powtarzalne i bezbłędne oznakowanie detali. Jest to kluczowe w procesie ich identyfikacji i kontroli dla firm o bardzo dużej różnorodności produkcji, bądź tnących usługowo. Dodatkowym plusem jest fakt, że oznaczenia te można potem łatwo usunąć, nie pozostawiając śladu na materiale.

Kolejna nowość od STIGAL to EasyCONTROL, lekki i poręczny pilot bezprzewodowy, który umożliwia sterowanie przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w strefie pracy maszyny. Zapewnia bardzo responsywną reakcję na polecenia operatora, tym samym bardzo przyśpiesza pracę, zwłaszcza w przypadku maszyn o dużym zakresie roboczym. 

EasyCONTROL stigal


Aby spełnić wszystkie potrzeby klientów od niedawna firma oferuje też agregaty plazmowe CEBORA Plasma Sound, których jakość cięcia określają jako STANDARD+.. Agregaty te oferują coś w rodzaju złotego środka między technologią STANDARD i HQC (HD). Źródła te wykorzystują, tak jak agregaty standardowe, powietrze jako medium łuku plazmowego, ale pozawalają uzyskać ukosowanie krawędzi zbliżone do agregatów wyższej klasy. Stosując agregaty Plasma Sound w połączeniu z precyzją prowadzenia narzędzia oraz dynamiką, z których słyną maszyny STIGAL, użytkownicy są w stanie uzyskać lepszą jakość cięcia w stosunku do klasycznych agregatów powietrznych.


Źródło: STIGALDodano 03.04.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy