ITM Polska - najnowsze trendy w przemyśle
Już od pewnego czasu istotnym wymogiem rynku stało się wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji.
Czwarta rewolucja przemysłowa spowodowała, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej energiczny. Warunkiem koniecznym, by nie „przespać” szansy na sukces w konkurencji na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie – obecność na jednych z największych targach przemysłowych – ITM Polska 2019.
Więcej o targach ITM Polska Innowacje-Technologi-Maszyny, które odbędą się w Poznaniu w dniach 4-7 czerwca br. dowiecie się Państwo z wywiadu przeprowadzonego z Joanną Kucharską, dyrektorem targów ITM Polska.
1. Koniec roku 2018 to czas podsumowań - jaki był miniony rok?
Joanna Kucharska: - „Targi ITM Polska to wiodące targi w Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0.
Edycja ITM Polska 2018 była rekordowa - na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 profesjonalnych zwiedzających z branży przemysłowej. Jestem przekonana, że w nowym roku uda nam się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.”
2. Czy w nowym roku szykują się jakieś nowości? Czy formuła targów i wydarzeń (skierowanych do przemysłu) ulegnie zmianie w porównaniu do poprzedniej edycji?
- „Targi ITM Polska od lat dają okazję do prezentacji najnowocześniejszych dokonań polskich i zagranicznych producentów maszyn, narzędzi i urządzeń dla przemysłu metalowego. Wystawcy chętnie chwalą się nowościami i innowacyjnymi osiągnięciami z sektora obróbki metalu. Stale podnoszony poziom ekspozycji, jak i merytorycznych spotkań oraz bliska współpraca z wystawcami, partnerami i mediami branżowymi dają gwarancję, że nadchodząca edycja targów ITM Polska będzie obfitować w innowacyjne rozwiązania i stworzy uczestnikom dostęp do najlepszej oferty branżowej.
W roku 2018 świetnie zostały przyjęte, zarówno przez zwiedzających, jak i wystawców, „Ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieką merytoryczną przewodnika odwiedzały wybrane stoiska, zapoznając się z tematyką: „Przemysł 4.0” oraz „Druk 3D”. Dlatego inicjatywa ta kontynuowana będzie także i w tym roku w znacznie szerszym wymiarze. Oczywiście, nie ustajemy w poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań i ciekawych tematów, które mogą zainteresować profesjonalistów. Nie bez przyczyny mówi się, że Poznań od lat przyciąga liderów rynku i przez 4 dni staje się stolicą przemysłu metalowego, a Targi Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku rozwoju branży.”
3. Czy można zaobserwować wzrost lub spadek zainteresowania ofertą targów ITM Polska zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających? Jakie czynniki mogą mieć na to wpływ?
- „Udział sektora przemysłowego w polskiej gospodarce to aż 26,3 proc.! To daje bardzo silną pozycję w światowej lidze - 7. miejsce wśród krajów UE. Polska wyprzedza takich gigantów, jak Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Hiszpania czy Francja. Dynamiczny rozwój branży generuje wprowadzanie istotnych zmian w przedsiębiorstwach, a dobre praktyki najlepiej obserwować w Poznaniu, właśnie na targach INNOWACJE-TECHNOLOGIE-MASZYNY ITM Polska. Dlatego – jeśli chodzi o przyszłość branży, a co za tym idzie – targów ITM Polska - jestem spokojna i z optymizmem patrzę przyszłość.
Zdecydowanie atutem czerwcowego wydarzenia jest organizacja w jednym czasie targów ITM Polska, Subcontracting, 3D Solutions i MODERNLOG. Ich zadaniem jest holistyczne ujęcie przemysłu, jako gałęzi gospodarki z największym potencjałem, który umożliwiając przenikanie się wielu branż, począwszy od produkcji maszyn, poprzez logistykę, magazynowanie, technologie przyrostowe, druk i skan 3D, zmienia naszą rzeczywistość.”
Podsumowując - światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących, niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi ITM Polska są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.
Więcej o ITM Polska 2019 na Staleo.pl
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Staleo.pl
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok