Szukaj w działach:

ITM Polska - najnowsze trendy w przemyśle

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Już od pewnego czasu istotnym wymogiem rynku stało się wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i podnoszenie konkurencyjności produkcji.

Czwarta rewolucja przemysłowa spowodowała, że proces stałego dostosowywania się przedsiębiorstw do zmian technologicznych jest bardziej energiczny. Warunkiem koniecznym, by nie „przespać” szansy na sukces w konkurencji na rynku jest uważne śledzenie zmian w technologii i w zachowaniach klientów, a co za tym idzie – obecność na jednych z największych targach przemysłowych – ITM Polska 2019.

Więcej o targach ITM Polska Innowacje-Technologi-Maszyny, które odbędą się w Poznaniu w dniach 4-7 czerwca br. dowiecie się Państwo z wywiadu przeprowadzonego z Joanną Kucharską, dyrektorem targów ITM Polska.

1. Koniec roku 2018 to czas podsumowań - jaki był miniony rok? 

Joanna Kucharska: - „Targi ITM Polska to wiodące targi w Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0. 

Edycja ITM Polska 2018 była rekordowa - na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 profesjonalnych zwiedzających z branży przemysłowej. Jestem przekonana, że w nowym roku uda nam się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.”

2. Czy w nowym roku szykują się jakieś nowości? Czy formuła targów i wydarzeń (skierowanych do przemysłu) ulegnie zmianie w porównaniu do poprzedniej edycji?

- „Targi ITM Polska od lat dają okazję do prezentacji najnowocześniejszych dokonań polskich i zagranicznych producentów maszyn, narzędzi i urządzeń dla przemysłu metalowego. Wystawcy chętnie chwalą się nowościami i innowacyjnymi osiągnięciami z sektora obróbki metalu. Stale podnoszony poziom ekspozycji, jak i merytorycznych spotkań oraz bliska współpraca z wystawcami, partnerami i mediami branżowymi dają gwarancję, że nadchodząca edycja targów ITM Polska będzie obfitować w innowacyjne rozwiązania i stworzy uczestnikom dostęp do najlepszej oferty branżowej.   

W roku 2018 świetnie zostały przyjęte, zarówno przez zwiedzających, jak i wystawców, „Ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieką merytoryczną przewodnika odwiedzały wybrane stoiska, zapoznając się z tematyką: „Przemysł 4.0” oraz „Druk 3D”. Dlatego inicjatywa ta kontynuowana będzie także i w tym roku w znacznie szerszym wymiarze. Oczywiście, nie ustajemy w poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań i ciekawych tematów, które mogą zainteresować profesjonalistów. Nie bez przyczyny mówi się, że Poznań od lat przyciąga liderów rynku i przez 4 dni staje się stolicą przemysłu metalowego, a Targi Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku rozwoju branży.”

3. Czy można zaobserwować wzrost lub spadek zainteresowania ofertą targów ITM Polska zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających? Jakie czynniki mogą mieć na to wpływ?

- „Udział sektora przemysłowego w polskiej gospodarce to aż 26,3 proc.! To daje bardzo silną pozycję w światowej lidze - 7. miejsce wśród krajów UE. Polska wyprzedza takich gigantów, jak Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Hiszpania czy Francja. Dynamiczny rozwój branży generuje wprowadzanie istotnych zmian w przedsiębiorstwach, a dobre praktyki najlepiej obserwować w Poznaniu, właśnie na targach INNOWACJE-TECHNOLOGIE-MASZYNY ITM Polska. Dlatego – jeśli chodzi o przyszłość branży, a co za tym idzie – targów ITM Polska - jestem spokojna i  z optymizmem patrzę przyszłość.

Zdecydowanie atutem czerwcowego wydarzenia jest organizacja w jednym czasie targów ITM Polska, Subcontracting, 3D Solutions i MODERNLOG. Ich zadaniem jest holistyczne ujęcie przemysłu, jako gałęzi gospodarki z największym potencjałem, który umożliwiając przenikanie się wielu branż, począwszy od produkcji maszyn, poprzez logistykę, magazynowanie, technologie przyrostowe, druk i skan 3D, zmienia naszą rzeczywistość.” 

Podsumowując - światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących, niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi ITM Polska są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.
 


Więcej o ITM Polska 2019 na Staleo.pl



Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Staleo.pl



POWIĄZANE
Linia PSBB – seryjna i jednostkowa produkcja z cienkich blach Integracja wielu oddzielnych gniazd produkcyjnych oraz wzajemna komunikacja między nimi t...
Złoty medal STOM 2022 dla firmy ITA Pierwszy wieczór Przemysłowej Wiosny STOM 2022 upłynął pod znakiem nagród d...
Strefa FILTECH na SYMAS 2019 Organizatorzy Targów SYMAS dbając o uatrakcyjnienie formuły październikowego wydar...
Powstaje Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny Już 1 stycznia 2022 roku zacznie działać Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut T...
Zrobotyzowane spawanie siedzisk samochodowych Robotyzacja procesu spawania przynosi wiele korzyści. Wie o tym firma PSI Siedlce, jeden ...
Automatyzacja procesu cięcia i transportu blach - LogiTowerLoader Jak zorganizować procesy produkcyjne tak, aby drogie i szybkie wycinarki laserowe pracowa...
Partnerzy