Szukaj w działach:

Cała branża energetyczna na targach ENEX

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii oraz energetyki konwencjonalnej. Ostatnia edycja targów odbyła się w formule on-line, a mimo tego była jednym z najbardziej znaczących wydarzeń dla tej gałęzi przemysłu. Zbliżające się Targi Enex zapowiadają się rekordowo, nie tylko ze względu na rozkwit branży fotowoltaicznej, ale także z uwagi na obecne i przyszłe zmiany prawne.

Branża odnawialnych źródeł energii przeżywa prawdziwe oblężenie. Rządowe programy proekologiczne takie jak „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze” sprawiły, że coraz więcej Polaków korzysta z paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Nowoczesne, ekologiczne rozwiązania są także receptą na coraz wyższe rachunki za prąd.

Dlaczego Targi Enex?

Targi Enex to jedno z niewielu wydarzeń w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branżę energetyczną. Są tu najważniejsi producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te, trudniące się energetyką tradycyjną. 

Dzięki współpracy z ekspertami - przedstawicielami świata nauki i przedsiębiorczości - Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii nie są tylko platformą nawiązywania relacji biznesowych, ale także wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów. 

Targi Enex to miejsce premier dla wielu produktów. Marki decydują się pokazać swoje nowości, prezentując je po raz pierwszy w Polsce właśnie na targach Enex. Dlaczego? Ponieważ wiedzą, że tu spotkają się z najlepszym odbiorem wśród branżowych zwiedzających. Dodatkowo organizatorzy dbają o to, aby goście Targów Kielce nie tylko zapoznali się z ofertami wystawców, ale także wzięli udział w dyskusjach, panelach i konferencjach.

Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży. 

Salon Energetyki Zawodowej 

Salon Energetyki Zawodowej został stworzony z myślą o firmach i podmiotach zaangażowanych w produkcję energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Targi Enex to miejsce dla producentów przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii. 

ENERGIA PL

Przetwarzanie energii i magazynowaniu jej nadwyżek to ważny elementy transformacji energetycznej. Zmiany prawne, które w ostatnim czasie zostały wprowadzone w polskim prawie, wskazują kierunek, w jakim będzie zmierzać gromadzenie i przetwarzanie pokładów mocy wyprodukowanej na potrzeby gospodarstw.

W panelach dyskusyjnych poprzednich edycji udział wzięli wybitni specjaliści uniwersyteccy. Wsparciem dla teoretyków byli także praktycy na co dzień zajmujący się tematem - przedstawiciele firm i przedsiębiorstw powiązanych z tematem energii konwencjonalnej. Wśród tematów tegorocznej edycji znajdą się między innymi technologia magazynowania energii i jej zastosowanie. 

Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła

Wydarzenia organizowane przez Redakcję GlobEnergia oraz Targi ENEX stały się już tradycją. Coroczne spotkania skupiają inwestorów, doradców, wykonawców zainteresowanych tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki. Fora przyciągają także szereg potencjalnych klientów. Tematy poruszane w trakcie obu wydarzeń dotyczą nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. 

Domy Pasywne

Energooszczędność to cecha, którą coraz częściej wspominamy, decydując się na budowę domu. Dzięki Salonowi Domów Pasywnych w jednym miejscu spotkać można architektów projektujących właśnie takie budynki, ale także przedstawicieli firm, sprzedających izolacje czy odpowiednie materiały budowlane. To przyszłość, która w połączeniu z odnawialną energią daje nam ekologiczne rozwiązania dla życia codziennego. 

Targi Enex trwać będą od 23 do 24 lutego w Targach Kielce. 

--> Więcej o Targach ENEX na Staleo.pl

Źródło: Targi Kielce
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Roboty w obróbce metalowych elementów dla motoryzacji Roboty Kawasaki z oferty firmy ASTOR usprawniają linie produkcyjne w Gebrueder Peitz Polsk...
Szybka randka z Przemysłem 4.0 na IOT 2021 W październiku odbyło się wydarzenie „IOT 2021 - Automatyzacja produkcji - Szybka r...
Przyszłość branży automotive na IABM 2022 W dniach 5-6 kwietnia w Sosnowcu podczas piątej edycji International Automotive Business ...
Zintegrowany system gięcia Prima Power W przemyśle słowo „innowacja” często odnosi się do wprowadzenia zupełnie nowe...
IX edycja turnieju STEEL CUP W terminie 20-21 listopada 2021 r. w Wiśle odbędą się zawody STEEL CUP - IX Mistrzostwa P...
Recepta na sukces w intralogistyce Firma Remmert zaprezentuje przyszłościowe rozwiązania w zakresie automatyzacji przetwarza...
Partnerzy