Szukaj w działach:

Schuler spełnia oczekiwania

Schuler_Plasmet
 Na nowej prasie MSD 630 firmy Schuler Plasmet produkuje elementy ciągnione średniej wielkości, o grubości blach od 0,5 do 6 mm.

Firma PLASMET Czechowicz Sp. J.  jest sklasyfikowana  jako średniej wielkości przedsiębiorstwo i jest przedsięwzięciem rodzinnym istniejącym na rynku od 40 lat.

PLASMET zajmuje się produkcją: wytłoczek i elementów tłoczonych z blach stalowych i aluminiowych, rur i prętów oraz produkcją narzędzi i przyrządów kontrolno-pomiarowych. Podstawowym profilem produkcji jest tłoczenie blach  dla przemysłu motoryzacyjnego, gdzie 60 % elementów pochodzącej z naszej produkcji dostarczane jest na pierwszą linię montażu samochodów.               

- "Decyzję o zakupie linii tłoczącej z prasą SERVO o nacisku 630 ton od firmy Schuler podjęto po długiej i dokładnej analizie podczas której stwierdzono, że spośród innych dostawców, jedynie  firma Schuler jest w stanie spełnić nasze oczekiwania."  -  informuje Jan Czechowicz, właścicel firmy Plasmet.

Na tej linii tłoczącej produkowane są elementy średniej wielkości o grubości blachy od 0,5 do 6 mm. Cała linia tłocząca charakteryzuje się dużą uniwersalnością oraz wysokim stopniem innowacyjności tj. brakiem ingerencji operatora w trakcie całego procesu tłoczenia (od założenia tłocznika i zwoju blachy na bęben do wykonania gotowej wytłoczki). Praca operatora polega głównie na ustawieniu parametrów i obserwacji całego procesu tłoczenia. Ze względu na zmienną prędkość suwaka, cykl wykonania wytłoczki jest krótszy o około 30 % w stosunku do pracy konwencjonalnej, a jakość wykonywanych detali jest znacznie lepsza. Wzrost jakości wytłoczek jest szczególnie zauważalny przy wykonywaniu głębokiego tłoczenia. Prasa SERVO posiada szereg innowacyjnych rozwiązań w swojej budowie, gdzie najważniejszym elementem jest bezpośredni sposób przenoszenia napędu bez dodatkowych przekładni  tzw. „SDT” – Servo Direct Technology. Zastosowanie silnika służącego do zbierania nadmiaru energii elektrycznej zamiast kondensatorów powoduje zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o około 50 %, oraz zwiększa jego trwałość.

Na dużą uwagę zasługuje też terminowy i wysoki poziom obsługi techniczno-doradczej na etapie montażu linii i jej uruchomienia, następnie szkolenia oraz podczas pracy linii w normalnej produkcji.

- "W naszej firmie pracują również podobne, wcześniej zakupione prasy, jednak analizując poziom jakości pracy linii tłoczącej z prasą SERVO, jej obsługę i cenę zakupu, to firma Schuler zasługuje na uznanie. Firma PLASMET Czechowicz Sp. J. planuje zakup następnej linii tłoczącej i będzie to z pewnością linia od firmy Schuler, gdyż proponowany produkt spełnia nasze oczekiwania." - dodaje własciciel firmy Jan Czechowicz.         

O koncernie Schuler – www.schulergroup.com

Schuler to światowy lider technologiczny w zakresie obróbki plastycznej. Przedsiębiorstwo oferuje prasy, rozwiązania automatyczne, narzędzia, know how w zakresie procesów technologicznych oraz obsługę dla całego przemysłu obróbki metali oraz lekkich konstrukcji do samochodów. Klientami przedsiębiorstwa są producenci i poddostawcy w branży produkcji samochodów, a także przedsiębiorstwa z takich branż, jak obróbka cieplna metali, urządzenia domowe, opakowania, dostawcy energii i urządzeń elektrycznych. Schuler jest liderem w branży produkcji pras do produkcji monet i tworzy rozwiązania systemowe dla transportu lotniczego i kosmicznego, a także w zakresie produkcji wielkośrednicowych przewodów rurowych. W roku 2017 Schuler uzyskał obroty na poziomie 1,233 miliona euro. Po przejęciu producenta narzędzi AWEBA oraz większości udziałów chińskiego producenta pras Yadon, Schuler zatrudnia obecnie 6 600 pracowników w 40 krajach. Większość udziałów w koncernie ma austriacka grupa kapitałowa ANDRITZ.


Polecamy
Profil firmy Schuler Poland Service Sp.z o.o.

Źródło: Schuler


Dodano 05.06.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy