Szukaj w działach:

INDUSTRYmeeting 2018 - spotkanie z przemysłem

 

INDUSTRYmeeting 2018 Spotkanie branży przemysłowej
Fot.: Staleo.pl 

W Sosnowieckim Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia odbyło się wydarzenie poświęcone kluczowym technologiom przemysłowym taki jak: cięcie, szlifowanie, technologie kompozytowe i pomiarowe, pneumatykę, automatykę, elementy złączne, BHP i utrzymanie ruchu.

Organizator podaje, że w Targach Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonie Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, które odbyły się w terminie 20-21 lutego br. udział wzięło ponad 80 Wystawców, a imprezę odwiedziło blisko 1500 gości. Wśród osób, które odwiedziły targi, znajdowali się głównie dyrektorzy techniczni i wykonawczy w zakładach przemysłowych, kadra zarządzającą i inżynierska, specjaliści i technicy, pracownicy naukowi.

Przemysł na INDUSTRYmeeting 

Podczas wystawy zaprezentowane zostały produkty z zakresu: obróbki blachy, szlifowania, filtracji przemysłowej, optymalizacji produkcji, składowania materiałów niebezpiecznych oraz znakowania. Nie zabrakło również Wystawców, którzy w swojej ofercie posiadali: konstrukcje stalowe, artykuły metalowe, urządzenia i sprzęt elektroenergetyczny, środki do utrzymania czystości i dezynfekcji, regały oraz rozwiązania magazynowe. W targach udział wzięły także firmy z ofertą druku 3D oraz ploterami i skanerami wielkoformatowymi. Wystawcy prezentowali również liczne produkty umożliwiające bezpieczne postępowanie z niebezpiecznymi substancjami i produkty do przepisowego składowania materiałów niebezpiecznych. Ciekawy program towarzyszący


Tegorocznej edycji targów towarzyszyła ciekawa strefa konsultacyjno-seminaryjna, stanowiąca idealną okazję do pogłębienia fachowej wiedzy. Strefa ta cieszyła się niemałym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono uczestników. Wśród imprez towarzyszących, pierwszego dnia znalazła się Konferencja „Praca 4.0 w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym” organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu. Kolejnym ciekawym spotkaniem, realizowanym w ramach Salonu BHP, była Konferencja „Doskonalenie stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki” przygotowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na zakończenie konferencji odbył się niezwykle pouczający pokaz eksperymentalny, będący równocześnie wyjątkowym szkoleniem nt. materiałów niebezpiecznych. Tematem pokazu było „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych”. Pokaz został zorganizowany przez firmę DENIOS. Drugi dzień targów przeznaczony był głównie branży kompozytowej. Wystawcy, jak również zwiedzający mieli okazję wziąć udział w II edycji Seminarium „Materiały kompozytowe w przemyśle”, którego organizatorem była Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach Salonu Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.

Podczas dwóch dni targowych grupa studentów działających na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach w Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych prezentowała Bolid wyścigowy klasy Formula Student. 

W trakcie INDUSTRYmeeting odbył się również Konkurs na najlepszy produkt prezentowany na stoisku. Pierwsze miejsce, a tym samym Medal Expo Silesia, otrzymała firma APZUMI SPATIAL za: APZUMI SPATIAL (www.spatial.apzumi.com – optymalizacje dla przemysłu 4.0). Przyznano także dwa wyróżnienia, które trafiły do POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, WYDZIAŁU INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I METALURGII za odlewy wzmocnione lokalnie warstwą kompozytową, rozwiązanie materiałowo – technologiczne, a także do GMINY BRZESKO – Region Tarnowski za pierwszy portal Subregionu Tarnowskiego, który w innowacyjny sposób kojarzy partnerów.

Więcej informacji o INDUSTRYmeeting 2018 na stronie: www.industrymeeting.pl


Źródło: Expo Silesia, Staleo.pl


Dodano 28.02.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy