INDUSTRYmeeting 2018 - spotkanie z przemysłem
Fot.: Staleo.pl |
W Sosnowieckim Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia odbyło się wydarzenie poświęcone kluczowym technologiom przemysłowym taki jak: cięcie, szlifowanie, technologie kompozytowe i pomiarowe, pneumatykę, automatykę, elementy złączne, BHP i utrzymanie ruchu.
Organizator podaje, że w Targach Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonie Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, które odbyły się w terminie 20-21 lutego br. udział wzięło ponad 80 Wystawców, a imprezę odwiedziło blisko 1500 gości. Wśród osób, które odwiedziły targi, znajdowali się głównie dyrektorzy techniczni i wykonawczy w zakładach przemysłowych, kadra zarządzającą i inżynierska, specjaliści i technicy, pracownicy naukowi.
Przemysł na INDUSTRYmeeting
Podczas wystawy zaprezentowane zostały produkty z zakresu: obróbki blachy, szlifowania, filtracji przemysłowej, optymalizacji produkcji, składowania materiałów niebezpiecznych oraz znakowania. Nie zabrakło również Wystawców, którzy w swojej ofercie posiadali: konstrukcje stalowe, artykuły metalowe, urządzenia i sprzęt elektroenergetyczny, środki do utrzymania czystości i dezynfekcji, regały oraz rozwiązania magazynowe. W targach udział wzięły także firmy z ofertą druku 3D oraz ploterami i skanerami wielkoformatowymi. Wystawcy prezentowali również liczne produkty umożliwiające bezpieczne postępowanie z niebezpiecznymi substancjami i produkty do przepisowego składowania materiałów niebezpiecznych.
Ciekawy program towarzyszący
Tegorocznej edycji targów towarzyszyła ciekawa strefa konsultacyjno-seminaryjna, stanowiąca idealną okazję do pogłębienia fachowej wiedzy. Strefa ta cieszyła się niemałym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono uczestników. Wśród imprez towarzyszących, pierwszego dnia znalazła się Konferencja „Praca 4.0 w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym” organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu. Kolejnym ciekawym spotkaniem, realizowanym w ramach Salonu BHP, była Konferencja „Doskonalenie stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki” przygotowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Na zakończenie konferencji odbył się niezwykle pouczający pokaz eksperymentalny, będący równocześnie wyjątkowym szkoleniem nt. materiałów niebezpiecznych. Tematem pokazu było „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych”. Pokaz został zorganizowany przez firmę DENIOS. Drugi dzień targów przeznaczony był głównie branży kompozytowej. Wystawcy, jak również zwiedzający mieli okazję wziąć udział w II edycji Seminarium „Materiały kompozytowe w przemyśle”, którego organizatorem była Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach Salonu Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.
Podczas dwóch dni targowych grupa studentów działających na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach w Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych prezentowała Bolid wyścigowy klasy Formula Student.
W trakcie INDUSTRYmeeting odbył się również Konkurs na najlepszy produkt prezentowany na stoisku. Pierwsze miejsce, a tym samym Medal Expo Silesia, otrzymała firma APZUMI SPATIAL za: APZUMI SPATIAL (www.spatial.apzumi.com – optymalizacje dla przemysłu 4.0). Przyznano także dwa wyróżnienia, które trafiły do POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, WYDZIAŁU INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I METALURGII za odlewy wzmocnione lokalnie warstwą kompozytową, rozwiązanie materiałowo – technologiczne, a także do GMINY BRZESKO – Region Tarnowski za pierwszy portal Subregionu Tarnowskiego, który w innowacyjny sposób kojarzy partnerów.
Więcej informacji o INDUSTRYmeeting 2018 na stronie: www.industrymeeting.pl
Źródło: Expo Silesia, Staleo.pl
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House