Klaster Obróbki Metali w Brandenburgii
Fot.: Klaster Obróbki Metali |
Dla Klastra Obróbki Metali tegoroczna końcówka roku okazała się jedną z bardziej intensywnych. Po owocnych prezentacjach wraz z firmami członkowskimi na targach Elmia Subcontractor 2017 w Szwecji i Warsaw Industry Week, ostatnią listopadową wystawą będzie V Cluster Conference Metal Brandenburg.
W czasie wydarzeni planowane są spotkania z niemieckimi oraz duńskimi firmami w poszukiwaniu partnerów do współpracy biznesowej. Konferencja odbywa się w Hennigsdorf k. Berlina w dniach 28-30 listopada. Organizowana jest przez Klaster Metalowy z Branderburgii, z którym KOM podpisał umowę o współpracy w trakcie targów przemysłowych Hannover Messe.
W wyjeździe do Niemiec uczestniczy 10 firm klastrowych. W rozmowach ogółem bierze udział ponad 100 przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw z Niemiec, Danii i Polski. Konferencji towarzyszą także spotkania B2B uczestników, czyli rozmowy biznesowe oraz poszukiwanie partnerów handlowych. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 130 uczestników, z czego ponad połowę stanowiły przedsiębiorstwa.
Hasło tegorocznej konferencji to "Digitalisation - Chance and Challenge for Business".
- „Warto zapoznać się z nowymi trendami panującymi w Europie oraz wyzwaniami czekającymi w najbliższej przyszłości branżę maszynową zarówno w sferze technologii, jak i kapitału ludzkiego” - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali. - „Nie jest tajemnicą, że nowe technologie, innowacyjne rozwiązania trafiają do nas z Zachodu, dlatego też należy pojawiać się tam, gdzie one powstają i są prezentowane.”
Fot.: Klaster Obróbki Metali (podpisanie umowy podczas Hannover Messe) |
Przedstawiciele KOM są zadowoleni, że konsekwentne działania nakierowane na internacjonalizację przynoszą efekty.
- „Mamy coraz więcej partnerów w Europie, jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach w branży. Współpraca ta ma wymiar czysto praktyczny, nie wirtualny” - podkreśla Janusz Poulakowski.
Działania, o których wspomina dyrektor, są zauważalne. Wyjazd do Brandenburgii wspomógł Urząd Miejski w Białymstoku. KOM wygrał bowiem konkurs na promocję zagraniczną regionu, co przyczynilo się do otrzymania dofinansowania z magistratu.
Klaster Obróbki Metali obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia działalności. Posiada status Krajowego Klastra Kluczowego. Liczy blisko 100 podmiotów, w skład których wchodzą przedsiębiorstwa, a także partnerzy strategiczni - uczelnie samorządy, parki technologiczne, instytucje około biznesowe. Liczba zatrudnionych w firmach członkowskich to ponad 7600 osób, roczny przychód firm klastrowych plasuje się na poziomie przeszło 1,6 mld zł, z czego eksport stanowi 40%.
Zobacz profil Klastra Obróbki Metali na Staleo.pl
Źródło: Klaster Obróbki Metali
15-540 Białystok
+48 85 722 24 56
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House