Nowości podczas Eurotool 2017
Fot.: Targi w Krakowie |
Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®, odbywają się w tym roku, w dniach 28-30 listopada są wydarzeniem, które w branży obróbki po prostu trzeba odwiedzić.
Targi zbudowały swój prestiż m.in. przez międzynarodowy skład Wystawców, obecność zagranicznych misji gospodarczych oraz reprezentacje najlepszych polskich i światowych marek m.in. z Białorusi, Czech, Holandii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Wystawa może się poszczycić wieloletnią tradycją, o której najlepiej świadczy to, że niektórzy Wystawcy konsekwentnie pojawiają się na nich od kilkunastu już lat. Targom EUROTOOL® towarzyszyć będzie wydarzenie, jakiego w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej jeszcze nie było – I Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Premierowa edycja w znakomity sposób uzupełni ofertę Wystawców Targów EUROTOOL®, czyniąc imprezy w pełni komplementarnymi.
Portal Staleo.pl jako patron wydarzenia ma dla Państwa Bezpłatne Zaproszenie (należy je pobrać, wydrukować i okazać w Punkcie Obsługi Zwiedzających), które upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po uprzedniej rejestracji on-line lub podczas Targów w Punkcie Rejestracji Gości.
Pobierz Bezpłatne Zaproszenie
Zarejestruj się on-line i odwiedź Targi Eurotool bezpłatnie
Fot.: Targi w Krakowie |
Wydarzenia towarzyszące Targom
Bardzo bogaty program towarzyszący Targów EUROTOOL® jest wynikiem zainteresowania i sprostania wymaganiom profesjonalistów z branży. Składają się na niego organizowane w ramach wystawy salony tematyczne, które są ciekawym urozmaiceniem Targów. Informatyczne technologie wspomagające maszyny i narzędzia na każdym etapie produkcji to dziś fundament pracy inżynierów, którzy chcą efektywnie poprawić konkurencyjność swoich firm. To właśnie z ich powodu zorganizowano Salon Technologii CAx. Specjalistycznym forum wymiany informacji dla projektantów i integratorów systemów będzie zdecydowanie Salon Automatyki i Robotyki. Zostaną podczas niego zaprezentowane technologie tworzenia tanich i szybkich prototypów, pomiarów 3D, a także zastosowania wirtualizacji i symulacji. W programie nie zabraknie także propozycji dla specjalistów z branży druku trójwymiarowego - II Forum Druku 3D. Zaplanowano wykłady cenionych specjalistów i praktyków branży druku 3D, jak również praktyczne warsztaty z wykorzystaniem nowatorskich drukarek trójwymiarowych. Drukarki będzie można również podziwiać w czasie pracy na stoiskach Wystawców. Podczas Targów EUROTOOL® innowacje mają rzeczywiste kształty i wymiary – można zobaczyć, jak pracują, dotknąć ich dotknąć oraz sprawdzić je w akcji. Można także dobić – nomen omen – targu: urozmaicić park maszynowy lub podpisać kontrakt na wykonanie specjalistycznych usług. Idealną do tego okazją będzie organizowany po raz kolejny Salon Kooperacji Przemysłowej, poświęcony przedsiębiorcom poszukującym nowych partnerów w biznesie. 22. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® dopełni różnorodny program warsztatów i seminariów. Naukowcy z krakowskiego Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania przeprowadzą seminarium Zaawansowane Technologie Wytwarzania. Agenda tegorocznego wydarzenia zostanie także poszerzona o nowość – niezwykle ciekawie zapowiadają się warsztaty poprowadzone przez naukowców z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.
Branżowe nowości
Jedną z nowości będzie prezentacja firmy 3DPHOENIX pt. „Rozpuść to, co zbędne”. Zaprezentuje stację Zortrax Inventure, która rozpuszcza materiał podporowy przy użyciu wody. Natomiast firma BIM pokarze nowe wysokowydajne frezy do obróbki trochoidalnej 5xD, charakteryzujące się maksymalną głębokością skrawania do 5xD. Frez posiada zoptymalizowaną geometrię narzędzia, umożliwiające kontrolowane odprowadzanie wióra. Dzięki nowatorskiej powłoce TWINDUR i ULTRADUR urządzenie to wyznacza nowe standardy w obszarze wydajności skrawania. Firma DIG ŚWITAŁA przedstawi natomiast kompaktową maszynę do obcinania drutu, posiadającą dwie mechaniczne głowice obcinające po dwóch przeciwległych bocznych stronach maszyny. Pierwsza mechaniczna górna głowica tnąca do dzielenia siatek. Maszyna zaopatrzona jest w silnik elektryczny o mocy 1HP z przekładnią, kołem pasowym oraz paskiem rozrządu. Średnica obrabianego drutu to 1-5mm. Na stoisku firmy PROTEKT będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem oraz parametrami aluminiowej suwnicy bramowej (seria ASB). To całkowite, przenośne, w pełni konfigurowalne dzięki modułowym rozwiązaniom urządzenie transportu bliskiego zaprojektowane do podnoszenia, a także opuszczania ładunków.
Targowa premiera
Targom EUROTOOL® towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO, a także I Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Do tej pory przedstawiciele tego prężnie rozwijającego się sektora gospodarki nie mieli swojego targowego miejsca spotkań. Targi w Krakowie wraz z ELAMED – wydawcą czasopisma FASTENER – postanowiły to zmienić. Uczestnictwo w premierowej edycji Targów FASTENER POLAND potwierdziło ponad 100 Wystawców, z czego niemal połowa pochodzi spoza Polski, m. in. z Chin, Czech, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Słowenii, Tajwanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.
Fot.: Targi w Krakowie |
W czasie FASTENER POLAND zaprezentowane zostaną m.in. najnowocześniejsze łączniki oraz mocowania przemysłowe (od śrub, po nakrętki, kołki i kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji). Nowości będzie więcej: m.in. zaawansowane systemy montażu oraz instalacji (z prezentacją najnowszych pras i urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), jak również technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji.
Goście będą mieli szansę zapoznania się m.in. z pierwszymi dostępnymi na rynku tulejami z gwintem, które mogą być stosowane bez przyklejenia lub gwintowania przy wzmocnionych włóknem kompozytach, walcarkami CNC do gwintów, kuźniarkami cztero-, pięcio- i sześciooperacyjnymi nitownicami do nitonakrętek, narzędziami specjalnymi do walcowania elementów po obróbce cieplnej, prasami do montażu elementów wciskanych, liniami szczęk płaskich do łączników MAThread® i ostrołukowych, liniami walców do gwintowania elementów twardych, systemy automatycznego wkręcania wkrętów Quik Drive, ekologicznymi pokryciami antykorozyjnymi na bazie cynku lamelarnego metodą DIP-SPIN, wklejanymi mocowaniami Veck, a także opaskami i obejmami na węże.
Eksperci o elementach złącznych
Wystawie towarzyszyć będzie I Kongres Elementów Złącznych. W czasie wydarzenia zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania i zastosowania elementów złącznych i specjalistycznych narzędzi. Na każdego zarejestrowanego uczestnika Kongresu czekać będzie prezent w postaci książki pt. „Gwinty – rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia”. To jedyny na rynku poradnik prezentujący najważniejsze informacje dotyczące produkcji oraz zastosowania gwintów.
Więcej o Targach na Staleo.pl:
Źródło: Targi w Krakowie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House