Wszystko o Maintenance i SyMas
Fot.: Targi w Krakowie |
Prezentacja nowych technologii, okazja doposażenia parku maszynowego, dwa dni eksperckich seminariów i szkoleń - to wszystko i wiele więcej w EXPO Kraków w terminie 18-19 października podczas VIII Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu i IX Międzynarodowych Targów Materiałów Sypkich.
Na targi Maintenance i SyMas przedsiębiorcy z sektora utrzymania ruchu i materiałów sypkich czekają cały rok. To nie przypadek, że odbywają się w tym samym terminie. Optymalizacja produkcji i dbałość o poprawne funkcjonowanie parku maszynowego mają kluczowe znaczenie we wszystkich gałęziach przemysłu. Jednak szczególną rolę odgrywają w procesach magazynowania, transportowania i przetwarzania materiałów sypkich (np. mąki, cukru, wszelkiego rodzaju kruszyw czy leków). W tej branży większość procesów podlega pełnej automatyzacji, nad której prawidłową pracą czuwają właśnie jednostki utrzymania ruchu. W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie Targami Organizatorzy postanowili powiększyć ekspozycję wystawienniczą i otworzyć drugą halę.
Lista Wystawców Maintenance
Lista Wystawców SyMas
Ekspercko i merytorycznie
Integralną częścią każdej edycji targów SyMas i Maintenance są seminaria workShops, zlokalizowane w samym sercu hali. Udział w nich jest znakomitą okazją do wymiany opinii oraz doświadczeń pomiędzy specjalistami w branży. Seminaria są bezpłatne, dostępne dla wszystkich odwiedzających. W tym roku swoją wiedzą podzielą się m.in.:
- Aleksander Kabziński, Prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw, który przygotował wykład „Teraźniejszość i przyszłość branży produkcji kruszyw”,
- Krzysztof Włodarz z HEICO Poland Sp. z o. o., podpowie jak skutecznie zabezpieczyć połączenia śrubowe przed samoczynnym luzowaniem.
- Marcin Chromec z RSBP spol. s.r.o., opowie o systemach do bezpłomieniowego uwolnienia wybuchu zaprezentuje
- Jerzy Halkiewicz z UE Systems Europe B.V., omówi temat technologii ultradźwiękowej w kontekście oszczędności energii i niezawodności urządzeń.
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. W czasie VI edycji słuchacze dowiedzą się jak wdrożyć najlepsze praktyki inżynierskie w takich obszarach jak: Efektywność Utrzymania Ruchu, Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu, Predykcja w Utrzymaniu Ruchu i Przemysł 4.0. Program konferencji obejmuje zarówno zaawansowane metody zarządzania utrzymaniem ruchu, jak i analizę narzędzi i metod diagnostycznych przydatnych w konkretnych sytuacjach. W trakcie wydarzenia pokazane zostaną przykłady z przedsiębiorstw różnej wielkości i różnych branż, a spotkanie będzie idealną okazją do przedyskutowania stosowanej w polskich zakładach przemysłowych strategii i polityki utrzymania ruchu.
Dopełnieniem szerokiego wachlarza imprez towarzyszących będzie konferencja przygotowana przez magazyn „Powder & Bulk”. Zainteresowani tym wydarzeniem będą mogli poznać „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”.
Program Towarzyszący Maintenance
Innowacyjne technologie na Targach Maintenance i SyMas
Czym wyróżnia się fabryka XXI wieku? Pełną automatyzacją, najnowocześniejszymi, intuicyjnymi – a co najistotniejsze – w pełni bezpiecznymi systemami sterowania. Przełomowe podejście do procesów przemysłowych jest jednym w najczęstszych tematów w branży. Dlatego nie może go zabraknąć na jedynych w Polsce Targach Utrzymania Ruchu – Maintenance, gdzie w trakcie tegorocznej edycji swoją premierę będzie miała Strefa Przemysłowi 4.0.
Strefy tematyczne
Targom SyMas towarzyszyć będzie specjalna Strefa ATEX, gdzie przedstawione zostaną m.in. najnowsze zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza, a także inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem. Nowością będzie natomiast Strefa dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego, która ma zwrócić uwagę ekspertów i przedsiębiorców na tę gałąź przemysłu. Wystawcami Strefy będą producenci oraz dostawcy maszyn i urządzeń używanych do wydobycia, transportu i przeładunku surowców skalnych, kruszenia oraz homogenizacji, przemiału i wypału surowca, magazynowania oraz redukcji zużycia energii i emisji CO2. Oferta przeznaczona jest dla odbiorców surowca z cementowni, betoniarni, kopalni kruszyw oraz producentów materiałów budowlanych.
Rejestracja SyMas
Rejestracja Maintenance
Rejestracja Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu
Organizatorzy zachęcają Zwiedzających do rejestracji on-line, uprawniającej do otrzymania bezpłatnego biletu wstępu na Targi.
Informacje dla Zwiedzających
Więcej o Targach na Staleo.pl
Źródło: Targi w Krakowie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok