Szukaj w działach:

Zautomatyzowana Prima Power na ITM 2017

 

Prima Power na Targach ITM Polska w Poznaniu
Fot.: Prima Power Central Europe Sp. z o.o. 

Targi ITM Polska - Innowacje Technologie Maszyny odbędą się w dniach 6-9 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających oraz wystawców. Jednym z nich będzie firma Prima Power, która ponownie pokaże swoje najnowsze rozwiązania, tym razem pod hasłem „Zautomatyzuj swoją produkcję z naszymi maszynami”. Podczas tegorocznych targów firma skupi się na zaprezentowaniu najnowszych maszyn wyposażonych w automatykę - Laser Genius Compact Server i Punch Genius Compact Express z systemami załadunku oraz rozładunku, jak również prasy krawędziowej eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia.

Dla zainteresowanych spotkaniem i zapoznaniem się z nowościami Prima Power przygotowała bezpłatne wejściówki. Wystarczy na stronie www.bit.ly/2rTwYrY wypełnić formularz rejestracyjny, zaznaczyć, że zaprosiła mnie firma Prima Power, a następnie zarejestrować się na www.mtp24.pl

Po raz kolejny Prima Power zdecydowała się na udział w targach ITM Polska w Poznaniu. - Targi poznańskie są dobrą okazją do zapoznania Klientów ze specyfiką naszych maszyn, ale również do bezpośrednich spotkań z ekspertami, specjalizującymi się w tematyce obróbki blach. Każdy z gości będzie mógł dowiedzieć się, w czym specjalizuje się dana maszyna i w jakiej produkcji najlepiej się sprawdzi. W tym roku zaprezentujemy maszyny z najnowszej serii Genius, które zostały wyposażone w systemy automatyki – to właśnie na ten aspekt stawiamy szczególny nacisk w tym roku - mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Wycinarka laserowa Laser Geniusz z automatyką załadunku i rozładunku Compact Server Prima Power
Fot.: Prima Power Central Europe (Laser Genius Compact Server)

Wycinarka laserowa Laser Geniusz z automatyką załadunku i rozładunku Compact Server to pierwsza z propozycji firmy. Maszyna umożliwia osiągnięcie maksymalnej produktywność cięcia blach w szerokim zakresie grubości. Głowica tnąca z innowacyjną adaptacyjną optyką upraszcza pracę oraz pomaga zwiększyć rentowność produkcji. Włókno węglowe, z którego wyprodukowane jest ramię urządzenia i napędy liniowe w głównych osiach zapewniają duże przyspieszenia, a także zawrotne prędkości. Maszyna wyposażone jest w system załadunku i rozładunku Compact Server. W czasie gdy urządzenie wycina detale, system ten zarządza magazynem blachy oraz wyciętych arkuszy, użytkownik osiąga dzięki temu ciągłą bezobsługową pracę.

Wykrawarka rewolwerowa Punch Genius Prima Power
Fot.: Prima Power Central Europe (Punch Genius Compact Express)

Kolejną maszyną, wyposażoną w system automatyki o nazwie Compact Express jest wykrawarka rewolwerowa Punch Genius. Maszyna posiada sterowane numerycznie serwo-elektryczne napędy osi, które zapewniają idealną wydajność energetyczną oraz szybkość działania przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Fundamentem jej produktywności jest instalacja dużej ilości narzędzi i łatwe oraz szybkie przezbrajanie rewolweru. Na Targach w Poznaniu Punch Genius zaprezentowany wspólnie z urządzeniem załadowczo-rozładunkowym Compact Express. Jest to automatyczny system obsługi materiałów, który nie zajmuje dodatkowego miejsca. Dysponuje on dwiema jednostkami magazynowania (jedna dla blachy wejściowej i jedna dla przetworzonych arkuszy). Ponadto charakteryzuje się dużą elastycznością możliwości załadunku oraz rozładunku materiału i obrobionego arkusza. Operator ma możliwość wyboru, kiedy materiał i obrobiony arkusz mają być ładowane w systemie manualnym, a kiedy w automatycznym.

Prasy krawędziowej eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia Prima Power
Fot.: Prima Power Central Europe (Prasa krawędziowa eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia) 

Ostatnią prezentowaną maszyną wspierającą kolejny etap automatyzacji będzie prasa krawędziowa eP 1030 z automatyczną korektą kąta zagięcia. Innowacyjny projekt maszyny łączy elastyczność, wydajność i niezawodność z dużym naciskiem na ochronę środowiska. Mechanizm wzmocnionego pasa napędzanego przez serwo-napędy Prima Electro rozkłada siłę nacisku jednakowo na całej długości gięcia. Stabilna i sztywna rama w kształcie litery „O” zapewnia prostopadłość narzędzia nawet przy skrajnych deformacjach, jak również dokładność i powtarzalność gięcia.


Polecane:

Prima Power na ITM Polska 2016 w Poznaniu

Zobacz profil firmy Prima Power na Staleo.pl


Źródło: Prima Power Central Europe Sp. z o.o.

Dodano 19.05.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy