Subcontracting 2017 - Kooperacja Przemysłowa
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie |
VI edycja Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting odbędzie się w dniach 6-9 czerwca 2017 roku w siódmym pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Targi są szczególnym w Polsce wydarzeniem dla przemysłu, licznie odwiedzanym przez przedstawicieli zakładów produkcyjnych z kraju oraz zagranicy. Do grona wystawców należą firmy oferujące usługi podwykonawcze, natomiast zwiedzającymi są producenci poszukujący nowych dostawców.
Poddostawcy prezentujący się podczas targów Subcontracting to zakłady posiadające wolne moce produkcyjne, dysponujące odpowiednimi technologiami oraz zorientowane zarówno na krajową, jak również międzynarodową współpracę z producentami końcowymi i dostawcami systemowymi. W ofercie wystawców dominują usługi z zakresu wysokiej jakości obróbki detali i komponentów z metali.
Synergia wydarzeń Subcontracting, ITM Polska, 3D Solutions oraz Modernlog
Subcontracting to szczególne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbywają się równocześnie z największymi w Polsce targami nowoczesnych technologii przemysłowych ITM Polska, targami, a także Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu. Targowy kwartet tworzy stanowi platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej, dzięki temu stwarza możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Wystawy te, dzięki szerokiemu spektrum prezentowanej oferty oraz towarzyszącemu im bogatemu programowi konferencji i spotkań B2B, przyciągają duże grono specjalistów. W ubiegłym roku liczba zwiedzających wyniosła łącznie 17 500 profesjonalistów.
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie |
Spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM MEETINGS
W celu uproszczenia wystawcom oraz zwiedzającym nawiązania współpracy na międzynarodowej arenie, w czasie trwania wystawy organizowane są spotkania kooperacyjne SUBCONTRACTING ITM MEETINGS. Przejrzenie ofert podwykonawstwa i umówienie się na spotkanie z zamawiającymi jest możliwe za pośrednictwem platformy internetowej b2match. Każdy z uczestników rozmów musi zarejestrować się, podać swój profil działalności i rodzaj współpracy, którą chciałby nawiązać. Ułatwia to, jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia, skonkretyzowanie oczekiwań oraz umówienie się na spotkanie z ewentualnym partnerem. Osobiste, 30-minutowe spotkania odbywają się drugiego i trzeciego dnia trwania imprezy, czyli 7 i 8 czerwca 2017 r. Spotkania kooperacyjne to pewna, efektywna metoda nawiązywania przyszłościowych kontaktów kupiec-oferent. W zeszłorocznej edycji w 270 spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło 83 oferentów usług podwykonawczych oraz potencjalnych zleceniodawców. Oprócz polskich przedsiębiorców w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Portugalii i Słowacji. Byli wśród nich przedstawiciele m.in.: C. Tech Francja, Faurecia Automotive Polska, Fibar Group, MAN Diesel & Turbo Poland, Michelin Polska, Ruukki Polska, SECO/WARWICK Services, Solaris Bus & Coach, UTC Aerospace Systems, a także Volkswagen Poznań.
Klaster Obróbki Metali partner merytoryczny Subcontracting 2017
Po owocnym ubiegłorocznym debiucie Klaster Obróbki Metalu – Krajowy Klaster Kluczowy został partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Targów Kooperacji Przemysłowej.
- „Z tej okazji przygotowujemy speaker’s corner poświęcony działaniom i procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji” - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali. - „Klastrowicze będą także mogli wziąć udział w spotkaniach B2B z polskimi i zagranicznymi kooperantami".
W gronie członków klastra są krajowi i światowi liderzy produkcji maszyn oraz urządzeń o wysokim innowacyjnym potencjale rozwojowym. Dzięki zjednoczeni sił targi Subcontracting mają szansę znacząco się rozwinąć, a także stać się rozpoznawalnym wydarzeniem dla branży poddostawczej na arenie międzynarodowej.
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie |
Zadowoleni uczestnicy edycji 2016 wracają
Wydarzenie z roku na rok wzrasta w siłę i jest coraz bardziej znaczącą marką wśród przedsięwzięć targowych. Subcontracting przyciąga liderów branży. O tym, że warto się tu pojawić, wiedzą uczestnicy ubeigłorocznej edycji:
- „To nasz debiut na targach Subcontracting w Poznaniu. Jesteśmy zadowoleni z udziału w imprezie, frekwencji i potencjalnych klientów. Mamy rozmówców nie tylko z Polski, ale także z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Litwy i Białorusi” - mówi Janusz Poulakowski, Dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali w Białymstoku.
- „Można tu porozmawiać z wieloma dostawcami, nie trzeba w tym celu jeździć po całym kraju czy Europie” - podsumowuje Dariusz Rapeła, specjalista ds. zakupów Solaris Bus & Coach SA.
- „Na targach mamy możliwość poznania najnowszych trendów i szerokiego wachlarza usług, które oferują poszczególni dostawcy. To z kolei ułatwia nam dobór rozwiązań, które pozwolą na oszczędności w dorabianiu części mechanicznych” - dodaje Ariel Grabarski, specjalista z działu utrzymania ruchu, Warsztat Centralny Volkswagen Poznań.
Miejsce Targów:
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
ul. Głogowska 14,
60-734 Poznań
Więcej o Subcontracting 2017 na Staleo.pl
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- VPX - wielofunkcyjne narzędzia do frezowania
- Open House Pleszew 2024
- Dni Otwarte Abplanalp w Mysłowicach
- Dynamika przemysłu w sierpniu 2024 roku
- Weź udział w Branżowych Targach Pracy
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024