Szukaj w działach:

Targi ITM Polska 2016 dobiegły końca!

 

Targi ITM Polska 2016 Poznań
Fot.: Staleo.pl (Gala otwarcia)


Tegoroczna edycja, której przewodnim tematem było „Innowacje dla przemysłu, napęd dla biznesu”, stała się rekordowa pod każdym względem. 


Czterodniowa wystawa skupiła profesjonalistów działających w branży nowych technologii, obróbki metalu oraz automatyzacji produkcji przyciągnęło do Poznania rzesze zwiedzających, zainteresowanych przyszłą modernizacją produkcji i zarządzania, a także inwestowaniem w najwyższej klasy technologię. Do ich dyspozycji były tysiące maszyn oraz urządzeń przemysłowych, zapewniające wspólną podróż w cyfrową przyszłość.

Z roku na rok na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich swą ofertę chce zaprezentować coraz więcej firm z zagranicy. Sprawia to, że czerwcowe targi ITM Polska zyskują na znaczeniu oraz mają szansę stać się przeważającą imprezą poruszającą kwestie innowacyjności, technologii i maszyn w Europie! W tegorocznej edycji blisko połowa wystawców to zagraniczni przedsiębiorcy łącznie z 27 krajów m.in. z: Austrii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.
 

itm mach tool medale 2016
Fot.: Staleo.pl (Wręczenie medali) 


Industry 4.0

Nie zabrakło również oferty w ramach idei Przemysłu 4.0, która była motywem przewodnim bieżącej edycji - kompleksowy know-how w czasie targów ITM Polska ma za zadanie pomóc w zintegrowaniu koncepcji Przemysłu 4.0 wśród polskich przedsiębiorstw.

Niedługo w krajach zachodnich nastąpi wzrost wydajności na poziomie 30-40%. My musimy być na to gotowi i brać w tym udział. Musimy to także propagować. Trzeba już teraz się przygotować – w firmie Trumpf za 2-3 lata będziemy produkowali w standardzie Przemysł 4.0. Potencjał Polski w zakresie obróbki metali jest jeszcze niewyczerpany – wypowiedź dr inż. Andrzeja Janiszewskiego, Prezesa Zarządu TRUMPF POLSKA w trakcie targów ITM Polska 2016 w Poznaniu pokazuje, że obecność na targach jest koniecznością dla firm chcących się rozwijać.

Wiedza w cenie

Impreza, dedykowana przedsiębiorcom oraz producentom najnowocześniejszych technologii, maszyn, innowacji i rozwiązań, została przygotowana na najwyższym, światowym poziomie. Blisko 1000 wystawców, fantastycznych stoisk, a także bogata oferta maszyn, urządzeń i narzędzi sprawia, że targi ITM Polska cieszą się dużym zainteresowaniem i są chętnie odwiedzane. Tegoroczna edycja wystawy, która trwała od wtorku – 7 czerwca, do piątku – 10 czerwca, upłynęła pod znakiem niezliczonej ilości spotkań oraz rozmów w sprzyjającej biznesowej atmosferze, a także była okazją do nawiązania perspektywicznych kontaktów handlowych, jak również do pogłębienia wiedzy w czasie zorganizowanych konferencji, szkoleń i seminariów (Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewne; MM Speakers Corner; Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych; Druk 3D w przemyśle; Wykłady tematyczne lakierników, technologów i kierowników lakierni; pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej - Poligon umiejętności;  Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie; Warsztaty ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D; Warsztaty 3D. Optyczna technika pomiarowa w odlewnictwie i tłocznictwie; Objętościowa Obróbka cieplna stopów metali; Subcontracting ITM Meetings; Gospodarka 4.0 - jedyna droga do rozwoju...). Czerwcowa impreza obfitowała w 13 premier rynkowych, 26 produktów uhonorowanych Złotym Medalem MTP, a także 62 nowości z całego świata.
 

itm mach tool abplanalp bolid f1 2016
Fot.: Staleo.pl (Abplanalp Bolid F1)


Stoiska z pomysłem

Podczas trwania targów szczególnie kilka stoisk  przyciągnęło większą uwagę profesjonalistów. Wśród nich można wyróżnić, wspólną przestrzeń KUKA i Siemens, którzy za pomocą prezentowanych maszyn oraz robotów pokazali ideę czwartej rewolucji przemysłowej Industry 4.0. Ponadto przy stoisku firmy Abplanalp można było podziwiać prawdziwy bolid F1. Natomiast przedstawiciele firmy Dematec Obrabiarki CNC zafundowali odwiedzającym szereg atrakcji nawiązujących do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, m.in. pokazy żonglerki piłką nożną  czy pokazy gimnastyczne na podwieszanych szarfach. Także kilka firm z pawilonu 3, reprezentujących targi branży druku oraz skanu  3D – 3D Solutions, pozyskało niezwykłą sympatię zwiedzających: SmartTech, która za pomocą skanera 3D dokonuje pomiaru/skanu twarzy, Koło Naukowe Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej – i prototyp pojazdu MOTH wydrukowany w całości w technologii 3D oraz napędzany wkrętarką Bosch, jak również Zortrax i ich niesamowite wydruki wykonane z użyciem technologii przyrostowych.

ITM Polska 2017

Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejną edycję Targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017 r. W przyszłym roku wystawie ponownie towarzyszyć będą Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Targi dla branży druku i skanu 3D – 3D Solutions.


Więcej o wydarzeniach na Staleo.pl:


Video - Prima Power na ITM Mach-Tool 2016

staleo.pl/z-kraju-i-ze-swiata/video/82/prima-power-na-itm-polska-2016-w-poznaniu

Video - JetSystem na targach ITM Polska 2016 

staleo.pl/z-kraju-i-ze-swiata/video/83/jetsystem-na-itm-polska-2016-w-poznaniuŹródło: Międzynarodowe Tragi Poznańskie, Staleo.pl


 

Dodano 16.06.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy