Szukaj w działach:

FANUC Polska na ITM 2016

 

FANUC polska na itm 2016
Fot.: FANUC Polska 


Dziś rusza drugi dzień największych targów przemysłowych w Polsce – ITM Polska. Podczas tegorocznej imprezy swoją ofertę prezentuje blisko 1000 firm z Polski i z zagranicy.

Wśród wystawców nie zabrakło polskiego oddziału japońskiej firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC oraz robotyki, który oferuje najnowsze rozwiązania dedykowane entuzjastom automatyki przemysłowej. Na targach można zobaczyć innowacyjne obrabiarki stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów z wymagającej branży obróbki skrawaniem oraz funkcjonalne zrobotyzowane stanowiska spawalnicze gotowe do wdrożenia w różnorodnych sektorach przemysłu. Szczególną atrakcją targów ITM będzie premierowy pokaz lasera FANUC typu FIBER.

Tegoroczne Targi, odbywające się pod hasłem „przemysł, biznes i nauka na światowym poziomie” to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń łączących wiodących dostawców nowoczesnych technologii dla takich gałęzi przemysłu jak  transport, obróbka powierzchni, motoryzacja, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo, a także bezpieczeństwo i higiena pracy oraz przedsiębiorców z różnych branż, którzy stawiają na rozwój, a w związku z tym szukają dla siebie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

„Obecna sytuacja gospodarcza oraz duża konkurencja na rynku powoduje, że przedsiębiorcy muszą nieustannie poszukiwać narzędzi oraz procesów, które mogłyby przyspieszyć produkcję i zredukować jej koszty. Dziś staje się to tym bardziej istotne, ponieważ stoimy u progu czwartej rewolucji przemysłowej, która zupełnie zmieni oblicze współczesnej produkcji. Produkty marki FANUC znakomicie wpisują się w ideę Przemysłu 4.0 i stanowią najlepszą odpowiedź na wyzwania, jakie ona ze sobą niesie" - mówi Jędrzej Kowalczyk, prezes FANUC Polska.

Targi ITM Polska to wyjątkowa okazja do zapoznania się z ofertą międzynarodowych firm, wymiany istotnych opinii oraz doświadczeń na temat najnowszych rozwiązań technologicznych z przedstawicielami firm z całego świata. To również szansa dla wielu rodzimych producentów na zdobycie koniecznej wiedzy, by stać się firmą przyszłości.
 

FANUC ROBODRILL na targach itm 2016 mach-tool
Fot.: FANUC Polska (Robodrill)  


„Kluczową kwestią jest dziś dostosowanie się firm do aktualnych potrzeb rynku i zapewnienie najwyższej jakości produktów. FANUC jako firma blisko współpracująca z przemysłem nieustannie kreuje i dostarcza producentom oczekiwane rozwiązania. Aplikacje zrobotyzowane, obejmujące roboty i obrabiarki pracujące w oparciu, o jedną wspólną platformę, są właśnie takimi rozwiązaniami. Podczas pokazu w Poznaniu, odwiedzającym nasze stoiska zaprezentujemy techniczną stronę produktów, a także wyjaśnimy, w jaki sposób potrafią one zagwarantować niedoścignioną szybkość i precyzję, wysoką jakość, niskie koszty eksploatacji i zaskakujące zyski“ – dodaje Jędrzej Kowalczyk.

Na powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych można zobaczyć maszyny w ruchu, innowacje i technologie, które mają wpływ na kształt i ewolucję polskiego oraz światowego przemysłu. Wzorem lat ubiegłych wystawa firmy FANUC jest podzielona na dwa salony tematyczne: salon MACH-TOOL oraz salon WELDING. 

W salonie MACH-TOOL firma FANUC prezentuje trzy aplikacje podkreślające zalety obrabiarek FANUC ROBODRILL, słynących z ponadprzeciętnej szybkości, precyzji i niezwykłej żywotności. Pierwszą prezentowaną aplikację stanowi centrum obróbcze FANUC ROBODRILL z w pełni zautomatyzowanym systemem załadunku, dzięki zastosowaniu robota LR Mate 200iD, o zasięgu 717 mm oraz udźwigu 7 kg.

Druga aplikacja prezentująca centrum obróbcze FANUC ROBODRILL z dwoma osiami DDR udowodnia, iż sterowanie marki FANUC bez trudu radzi sobie z obsługą dwóch czwartych osi w tym samym czasie. Producenci wykorzystujący takie rozwiązanie w swojej produkcji z pewnością potwierdzą, że zapewnia ono zasadnicze skrócenie czasu przezbrojeń maszyny, jak również związane z tym oszczędności ekonomiczne. Natomiast trzecia aplikacja pokazowa FANUC ROBODRILL, prezentowana pod hasłem „Heavy cutting”, przedstawia szerokie możliwości frezowania, wiercenia oraz gwintowania, przy użyciu wrzeciona High Torque oraz oprawki BBT 30, przekonując odwiedzających, że taki system produkcyjny dzięki nietypowej uniwersalności oraz wysokim parametrom obróbki wyróżnia się na tle innych obecnie dostępnych na rynku metod.
 

ROBOTY Spawajace FANUC itm 2016
Fot.: FANUC Polska (Roboty spajające)  


Salon WELDING
, który odbywa się w ramach targów ITM Polska, to jedno z najistotniejszych w Polsce spotkań branży spawalniczej. Co roku gromadzi w Poznaniu mnóstwo specjalistów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami i urządzeniami do spajania, a także cięcia metali. FANUC wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotował wspólnie z partnerami - polskimi producentami stanowisk zrobotyzowanych - prezentację niezwykłych cel spawalniczych gotowych do instalacji w zakładach produkcyjnych.

Pierwsza z zaprezentowanych aplikacji, stworzona z firmą ZAP-ROBOTYKA, umożliwia spawanie szerokiej gamy detali - od małych do dużych gabarytów. Kluczowym elementem celi jest robot przemysłowy marki FANUC ARC Mate 120iC/12L, stworzony z myślą o przeznaczeniu spawalniczym. Dwie, kolejne aplikacje to efekt bliskiej współpracy firmy FANUC z firmą LaserTec. Pierwsza z pokazywanych aplikacji to zrobotyzowane stanowisko do laserowego spawania „Remote laser welding on the fly.”, pozwalająca na efektywne spawanie z prędkościami dochodzącymi do 9 m/min, co w praktyce daje szanse uzyskania nawet 60 spawów w ciągu 20 sekund. Natomiast druga to zrobotyzowane stanowisko do spawania laserowego z plamką wirującą. System gwarantuje, że z plamki o średnicy 0,2 - 0,3 mm użytkownik otrzyma plamkę o wymiarach dochodzących do 3,0 mm, co umożliwi przełamanie ograniczeń spawania laserowego samą wiązką, wynikających z niższej jakości przygotowanych krawędzi elementów łączonych. System gwarantuje zwiększenie elastyczności, a także możliwość obniżenia kosztów przygotowania produkcji.

W czasie targów ITM Polska, w salonie Welding, firma FANUC po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała nowe światłowodowe źródło laserowe w zrobotyzowanej aplikacji spawalniczej z prowadzeniem wiązki kablem światłowodowym. Pokazana aplikacja to kompletny pakiet zintegrowanych urządzeń opartych na kontrolerze robota FANUC wraz ze światłowodowym źródłem laserowym gotowym do implementacji w zrobotyzowanym stanowisku spawalniczym. W skład aplikacji wchodzą jedynie produkty firmy FANUC, połączone systemowo wspólną platformą. Takie połączenie skuteczności sterowania CNC wraz z uniwersalnością zastosowanego robota sześcioosiowego firmy FANUC stanowi szczególnie atrakcyjną alternatywę w stosunku do już istniejących rozwiązań na rynku. Klient otrzymuje pakiet zintegrowanych urządzeń, które pozwolą mu na spawanie detali metodą laserową, a także budowę uniwersalnych stanowisk spawalniczych.

Firma FANUC serdecznie zaprasza do odwiedzenia jej stoiska!


Źródło: FANUC Polska 


  

Dodano 08.06.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy