20 startupów otrzyma wsparcie od KPT ScaleUP
20 startupów z innowacyjnym produktem lub usługą dla Przemysłu 4.0 otrzyma półroczne wsparcie z akceleratora KPT ScaleUP. Z programu skorzysta również 11 dużych firm przemysłowych, które jako pierwsze będą mogły wdrażać innowacje od młodych firm.
Inauguracja czwartej edycji akceleracji odbyła się w środę 4 marca w Krakowskim Parku Technologicznym. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele zespołu KPT ScaleUP, partnerzy przemysłowi i wszystkie 20 startupów. Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach polskiej inicjatywy PARP ScaleUP.
Akcelerator zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny wspiera startupy od trzech lat. Jednak tak wiele firm oferujących rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji, przemysłowego internetu rzeczy, zarządzania dużymi danymi i modernizacji procesów obsługi klienta nigdy nie korzystało z tego programu w tym samym czasie. Zespół akceleratora czeka sześć miesięcy intensywnej pracy, której efektem ma być zwiększenie potencjału instytucjonalnego wybranych startupów. Odbędzie się to dzięki starannie przygotowanemu programowi usług doradczych o wartości 50 000 PLN, a także mentoringowi 1-1 z renomowanymi osobistościami biznesu. Firmy czekają również na wizyty studyjne w polskich i zagranicznych zakładach odważnie realizujących idee czwartej rewolucji przemysłowej. Każdy ze startupów będzie również finansowany bezzwrotną dotacją w wysokości do 200 000 PLN. Efektem przyspieszenia będzie także komercjalizacja i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez młode firmy dla Przemysłu 4.0.
W tym celu KPT ScaleUP nawiązał współpracę z 11 gigantami polskiego przemysłu - w tym z Grupą TAURON, Grupą Azoty, Lafarge Polska lub ASTOR. Każda z tych firm wzięła jeden lub więcej startupów pod swoje skrzydła, aby wspólnie ulepszyć produkt lub usługę stworzoną przez startup.
Źródło: KPT
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok