Szukaj w działach:

O współpracy na Forum Cobotyki 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

W dniu 17 października 2019 r. we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja jednego z największych wydarzeń prezentujących roboty i aplikacje współpracujące - Forum Cobotyki.

Konferencja jest platformą wymiany doświadczeń między głównymi producentami i integratorami w branży robotów współpracujących i mobilnych, a ich klientami. Spotkanie zostało zorganizowane przez firmę ProCobot. Honorowy Patronat objęła Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, a partnerami strategicznymi były firmy Mobile Industrial Robots i Universal Robots.

Według szacunków organizatora w Forum wzięło udział prawie 300 ekspertów branżowych: dyrektorów fabryk, kierowników produkcji, inżynierów robotyki i automatyki z dużych, małych i średnich przedsiębiorstw. Podczas wydarzenia zaprezentowano 22 aplikacje robotów i 15 wykładów prowadzonych przez polskich i międzynarodowych specjalistó w tym m.in. case story z wdrożenia robota MIR w nowej fabryce suszarek firmy Whirlpool w Łodzi. Wśród prelegentów był Thomas Visti, CEO Mobile Industrial Robots, który mówił o tym, jak wykorzystywać coboty do zwiększania wydajności i bezpieczeństwa w swoich przedsiębiorstwach.

Podczas konferencji zaprezentowano aplikacje zrobotyzowane, które można wdrożyć w polskich firmach produkcyjnych. Należą do nich pobieranie losowych szczegółów za pomocą systemu wizyjnego 3D, precyzyjne mocowanie elektroniki na płytce drukowanej, obsługa tokarki z podwójnym chwytakiem lub używanie cobota w testach typu End-of-Line.

– „Coboty pozwoliły otworzyć dla robotyki obszary dotychczas dla niej zamknięte. Roboty współpracujące w sposób szczególny nadają się do automatyzacji w małych i średnich przedsiębiorstwach, gdzie instalacja tradycyjnych robotów do produkcji krótkich serii produkcyjnych byłaby zbyt kosztowna” – mówił podczas wydarzenia Marcin Gwóźdź, wiceprezes ds. sprzedaży ProCobot. – „Roboty współpracujące są też odpowiedzią na problemy rynku związane z poszukiwaniem zasobów ludzkich do pracy. Dzięki odciążeniu od zadań uciążliwych oraz dzięki skróceniu przestojów pracownicy mogą skoncentrować się na zadaniach o większej wartości dodanej. To oznacza optymalizację kosztów, a co za tym idzie lepszą pozycję konkurencyjną.”

Roboty współpracujące wspomagają pracowników w realizacji procesów przemysłowych, jak również odciążają ich w zadaniach monotonnych i niebezpiecznych.
Urządzenia te charakteryzują się kompaktową konstrukcją, funkcjonalnością, bezpieczeństwem, a także łatwością programowania (implementacji) oraz obsługi – ramię w ramię z człowiekiem.  

Dzięki tym właściwościom koboty odgrywają ważną rolę w cyfrowej transformacji, przyczyniając się do poprawy wydajności polskich przedsiębiorstw i obniżenia kosztów produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu jej elastyczności. Celem wydarzenia było zademonstrowanie korzyści z wdrożenia cobota, zwłaszcza w obliczu trudności ze znalezieniem i utrzymaniem pracowników produkcyjnych, z którymi obecnie zmagają się firmy.

Tegorocznymi Partnerami Forum Cobotyki były m.in. firmy: AKE Robotics, Balluff, Biuro Inżynierskie IEC, DLL, Drim Robotics, EasyRobotics, Elokon, KOGENA, Octant, OnRobot, Pneumatic Complex, Robotiq, Schmalz, SICK, Siemens i Sparkrobots.

Dalszych informacji udziela:
Aleksandra Koroniak, Omega Communication 
e-mail: akoroniak@communication.pltel. 22 854 16 28


Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z Forum Cobotyki 2018 



Źródło: Omega Communication, Zrobotyzowany.pl

POWIĄZANE
O technologiach i kompetencjach dla Przemysł 4.0 Nowoczesne technologie informatyczne coraz śmielej wkraczają do sektora przemysłowego, ni...
Regionalne Forum Innowacji w walce z kryzysem W dniu 21 października 2020 r. w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich...
Konferencja Smart Factory World z rabatem W nowoczesnym procesie produkcyjnym kluczowy jest dostęp do aktualnych informacji umożliw...
Wypożyczaj odzież roboczą zamiast kupować Aby korzystać z dóbr i produktów, nie trzeba koniecznie posiadać ich na wła...
Oszczędzanie przez sortowanie Kompletowanie zamówień to istotny element koncepcji przepływu materiałów w ...
Dynamika przemysłu w lipcu 2024 roku Jak informuje GUS, w lipcu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 4,9%. W lipcu ...
Partnerzy