Szukaj w działach:

Rozwiązania BIM dla producentów

 

 

Z badań ONZ wynika, że ludzkość przenosi się do miast. Zapowiada to olbrzymie inwestycje budowlane, jak również konieczność szukania efektywniejszych rozwiązań w zakresie dostarczenia energii, transportu, sposobów optymalizacji produkcji. 

Samo zarządzanie projektami budowlanymi także wymaga większej efektywności – duże inwestycje, to duże pieniądze, a duże pieniądze nie lubią dużych strat.Wiele detali, jakie muszą pojawić się w budynkach, np. stolarka, instalacje, wyposażenie, oświetlenie, czujniki wytwarzane są w fabrykach, które obecnie są dotykane rewolucją danych, nazywaną rewolucją 4.0.

Cyfrowe wyroby, cyfrowe procesy, czy w końcu cyfrowe fabryki, to już nie przyszłość, a konieczność. Mnóstwo danych, duża ilość modyfikacji, potrzeba wprowadzania nowych technologii oraz coraz większa indywidualizacja produktów wymaga użycia najnowszych technologii informatycznych do automatyzacji prac powtarzalnych już nie w czasie samej produkcji, ale podczas jej przygotowania.

Jednocześnie na arenę inwestycji budowlanych w Polsce coraz śmielej wkracza BIM. Czym jest? Jakie niesie zagrożenia? A może jest szansą, którą należy jak najszybciej wykorzystać? Jak zatem nie pogubić się w gąszczu tych wyzwań oraz nowości? Co więcej, jak ich użyć jako dźwigni do pozyskania przewagi konkurencyjnej?

W Bionanoparku w Łodzi 16 maja 2019 r. w czasie spotkania z cyklu BIM Dla Producentów specjaliści:  

  • Opowiedzą, czym jest BIM i dlaczego warto go jak najszybciej oswajać.
  • Opowiedzą, jak połączenie BIM z ideą Przemysłu 4.0 wpływa na procesy firm produkujących na potrzeby budownictwa i nie tylko.
  • Pokażą, jakie korzyści można uzyskać cyfryzując procesy oraz dlaczego wiele firm ten krok ma już za sobą
  • Umożliwią wymianę doświadczeń i dyskusję na temat szans i zagrożeń z wybitnymi ekspertami w dziedzinie BIM i Przemysłu 4.0.

Więcej o wydarzeniu na Staleo.pl


Źródło: Aplikom

POWIĄZANE
Cel INNOFORM® online zrealizowany INNOFORM® online, tegoroczna odsłona dobrze już znanych bydgoskich targów, z p...
Rośnie wydajność w przemyśle Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS) wydajność pracy w przemyśle od począ...
Relacja z debaty Digital Company 2021 28 września w hotelu Regent odbyła się debata klubowa, zorganizowana przez Executive Club...
Konferencje Techniczne - co nas czeka w 2019 roku Axon Media zaprasza kadrę zarządczą oraz techniczną poszukującą konkretnych rozwiązań na ...
Targi TOOLEX napędzają gospodarkę Tegoroczna edycje Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obr&o...
Jak usprawnić procesy administracyjne w firmie? Digitalizacja obiegu dokumentów oraz procesów biznesowych ma coraz większy ...
Partnerzy