Szukaj w działach:

ARP inwestuje 20 mln zł w ENERGOP

ARP inwestuje 20 mln zł w ENERGOP


Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) poinformowała, iż kwotą 20 mln zł dokapitalizowała ENERGOP Sp. z o. o.


ENERGOP otrzymane środki przeznaczy na inwestycje w sektorach strategicznych dla polskiej gospodarki: energetycznym, petrochemicznym, offshore, konstrukcji stalowych i atomowym.

Spółka specjalizuje się w produkcji kompletnych rurociągów oraz rurociągów przesyłowych dla energetyki, przemysłu petrochemicznego, gazowego i chemicznego, a także dla budownictwa przemysłowego oraz przemysłu wydobywczego (platformy wiertnicze). 20 mln zł dokapitalizowania dla ENERGOPu pozwoli m.in. na rewitalizację parku maszynowego oraz realizację kontraktów dla kluczowych klientów.

- "ENERGOP do grupy kapitałowej ARP dołączył w połowie ubiegłego roku. Po tych kilku miesiącach wiemy, że była to dobra decyzja: spółka modernizuje linie produkcyjne, podpisuje kontrakty na współpracę z dużymi partnerami i zapełnia portfel zamówień na najbliższe lata. Wszystko to dzięki pracowitości i determinacji zarządu oraz dobrym relacjom z lokalnym otoczeniem. ENERGOP ma duże przewagi konkurencyjne i może być liderem w swojej branży, ale żeby ten cel osiągnąć potrzebne są inwestycje. W ARP mocno wspieramy proces rozwoju w naszych spółkach. Dlatego cieszę się, że dzięki naszemu dokapitalizowaniu zakład rozwinie swoje możliwości produkcyjne i zyska nowe kontrakty"–powiedziałAndrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.


Źródło: ARP S.A., ENERGOP Sp. z o. o.


Dodano 07.02.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy