Szukaj w działach:

Technikum Mechatroniczne pod patronatem WObit

Technikum Mechatroniczne pod patronatem WObit
 Fot.: WObit

5 stycznia 2018 roku w Pniewach miało miejsce podpisanie trójstronnej umowy patronackiej pomiędzy Gminą Pniewy, Zespołem Szkół  im. E. Sczanieckiej w Pniewach oraz firmą WObit, tworzące Technikum Mechatroniczne w Pniewach.

Podpisanie umowy połączone zostało z uroczystym otwarciem pracowni mechatronicznej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt. 
W odnowionej sali znalazły się m.in. przygotowane na zamówienie stoły robocze, wyposażone w takie urządzenia jak oscyloskopy, zasilacze laboratoryjne, mierniki czy lutownice, a także wszelkiego rodzaju narzędzia służące do cięcia czy przykręcania elementów.

Firma WObit ufundowała moduły liniowe MLA oraz komponenty umożliwiające uczniom m.in. zbudowanie stanowisk do nauki programowania robotów kartezjańskich. Wyposażyła również salę w tablice edukacyjne pozwalające młodym mechatronikom utrwalać wiedzę. Warto podkreślić, że WObit dzieli się także swoją wiedzą merytoryczną i doświadczeniem, gdyż część zajęć prowadzona jest przez pracowników firmy. 

Takie działanie na rzecz kształcenia zawodowego podjęte przez firmę WObit pokazuje w jaki sposób przedsiębiorcy mogą włączyć się w kształcenie kadry technicznej, gotowej sprostać wymaganiom czwartej rewolucji przemysłowej. 


Źródło: WObit

Dodano 08.01.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy